Loading...
 

Aktuality

Absolutní vítězství studentů SOŠ Telč na regionálním veletrhu

Studentská firma EXTRA, s.r.o. oboru SOŠ při GOB a SOŠ Telč se zúčastnila dalšího veletrhu, tentokrát v Praze 30. 1. 2013. Stánek ve stylu středověké Anglie (období slavného zbojníka Robina Hooda) získal první místo z třiceti vystavujících firem. Toto nebyl jediný úspěch. Radost pokračovala při vyhlašování nejlepší firmy veletrhu. Studenti EXTRA, s.r.o. stanuli opět na stupni nejvyšším. Srdečně blahopřejeme! Poděkování patří paní učitelce ing. M. Krejčířové a sponzorovi Kosteleckým uzeninám, a.s.
(Luboš Stejskal)

Fotografie

Okresní volejbalový turnaj

Okresní volejbalový turnaj se konal 29.1. v Jihlavě. Naše sestava bylo opět v netradičním složení, ale i přesto jsme se přes 1. místo ve skupině probojovaly až do finále. Zde jsme bohužel narazily na silnějšího soupeře z jihlavského gymnázia, na kterého jsme nestačily, a tak jsme se umístily na krásném 2. místě z celkem 7 družstev.
Fotografie

LYŽAŘSKÝ KURZ NG

Ve dnech 24. – 25. 1. a 28. – 30. 1. 2013 proběhl lyžařský výcvik sekundy. Již tradičně se čekalo na sněhové podmínky. Kurz proběhl v místních podmínkách. I přes náhlé oteplení byl kurz úspěšně dokončen bez větších ztrát.
Fotografie

Studenti SOŠ Telč na republikové soutěži v účetnictví

Ve dnech 29. 1. – 30. 1. 2013 pořádala Soukromá vysoká škola ekonomická ve Znojmě celostátní finále 7. ročníku soutěže v účetnictví „MÁ DÁTI - DAL“ pro studenty středních škol. První den museli zaúčtovat příklady z různých oblastí. Druhý den na ně čekal elektronický test, který obsahoval znalostní otázky. Každou školu mohli reprezentovat maximálně dva vybraní zástupci. Studenti 4. ročníku oboru SOŠ při GOB a SOŠ Telč Kateřina Horníková a František Florián se konkurenci 71 škol z celé republiky neztratili. Oba dosáhli umístění v první polovině výsledkové listiny, ke kterému jim blahopřejeme.
(Luboš Stejskal)
Fotografie
Výsledková listina

Další kolo středoškolské futsalové ligy

Dne 24. ledna 2013 proběhlo další kolo středoškolské futsalové ligy. Přestože se našim hráčkám v konkurenci týmů z Českých Budějovic a Jihlavy nepodařilo uhrát příznivější výsledky, předvedly odhodlaný výkon plný osobního nasazení a se soupeřkami sehrály dvě vyrovnaná utkání.

Fotografie

Krajská soutěž žáků středních škol v grafických předmětech

Naše škola pořádá pod patronací NÚV, MŠMT ČR a KÚ Vysočina v tomto školním roce krajskou soutěž žáků SŠ kraje Vysočina v grafických předmětech. Soutěž se uskuteční
v úterý 19. března 2013 v budově naší školy.
Soutěže se mohou zúčastnit maximálně 4 soutěžící z každé školy. Každý může soutěžit ve více disciplínách.

Přihlásit se můžete pomocí následujícího formuláře.


Přednáška „ PRÁCE MĚSTSKÉHO KRONIKÁŘE A HISTORIE KRONIKY MĚSTA TELČE“

Ve čtvrtek 20. prosince 2012 se konala přednáška kronikáře města Telče p. Oldřicha Zadražila na téma „PRÁCE MĚSTSKÉHO KRONIKÁŘE A HISTORIE KRONIKY MĚSTA TELČE“. Akce se zúčastnilo přes devadesát zájemců o historii z řad studentů vyššího gymnázia. Přednášku uzavřela živá diskuze a dotazy posluchačů na nejrůznější témata telčské historie. Kladný ohlas této akce zřejmě vyvolá další pozvání skvělého vypravěče a znalce dějin města p. Zadražila na další podobné setkání .


Fotografie

Dívčí futsalový turnaj

Dne 20. 12. 2012 proběhl v hale dívčí futsalový turnaj. Utkaly se zde tři týmy, a to Moravské Budějovice, Jihlava a Telč. Všechna družstva byla velice dobře připravena, avšak postoupit do dalšího kola mohly pouze první dva. V prvních dvou zápasech utrpěly Moravské Budějovice porážku jak od našeho, tak i jihlavského týmu. O postupu už tedy bylo rozhodnuto a záleželo jen na umístění.

Fotografie
 Google+

Akce školy

Mimoškolní aktivity

Partnerství


Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.