Loading...
 

Aktuality

Host GOB a SOŠ Telč

V pondělí 22. října 2018 naši školu navštíví spisovatelka a scénáristka Petra Dvořáková. Beseda s ní se koná ve 12:35 hod a ve 14:05 hod v aule školy. Srdečně zveme všechny zájemce.
Více informací se dozvíte z plakátku.

Zbloudilá delegace dorazila

Po letech bloudění dorazila v předstihu na místo mezinárodní delegace za účelem posouzení znalostí maturantů naší školy. Studenti reagovali rychle a stylově vzácnou delegaci přivítali.
Tak tedy milí maturanti, hodně úspěchů u maturity
Fotografie

Schůzky Spolku přátel GOB a SOŠ Telč

Ve čtvrtek 18. října 2018 se koná v budově školy na Hradecké ulici schůze Spolku přátel GOB a SOŠ Telč (dříve SRPŠ) s tímto programem:

15.30 – 16.00 Třídní schůzky
16.00 – 17.30 Informace o prospěchu studentů u jednotlivých vyučujících

Tradiční prohlídka tabel

Tuto sobotu 13. 10. 2018 bude již tradičně od 13:30 do 15:30 hodin pro veřejnost možná volná prohlídka tabel, při které je možné si prohlédnout celou školu.
TĚŠÍME SE NA VÁS.

Naše písařky „datlovaly“ v Šenově

Dne 4. a 5. října se naše tři studentky (Anna Bártů, Klára Doskočilová a Markéta Svobodová) zúčastnily soutěže v psaní na klávesnici „Šenovský datel“, která proběhla na Mendelově SŠ v Novém Jičíně. Soutěž byla určena pro žáky druhých ročníků a mladší talenty.
První den proběhl bodovaný trénink, druhý den byla na programu hlavní soutěž, tři desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 trestných bodů za chybu. Naše soutěžící se v konkurenci deseti škol neztratily. V kombinaci jednotlivců (součet výkonů ze třech desetiminutových opisů) obsadila Klára Doskočilová výborné 4. místo, Anna Bártů 9. místo a Markéta Svobodová 13. místo. Jejich kvalitní a vyrovnané individuální výkony byly základem pro úspěch v soutěži tříčlenných družstev. Z Šenova u Nového Jičína si naše družstvo odvezlo medaili a diplom za třetí místo.
Gratulujeme!
Fotografie

Rakouští studenti poznávali Telč

10. října 2018 přijeli studenti z partnerského gymnázia z Waidhofenu an der Thaya do Telče, aby v rámci projektu Přeshraniční partnerství středních škol poznávali Telč. Smíšená družstva rakouských a českých studentů se vydala po předem určené trase z auly gymnázia parkem na náměstí Zachariáše z Hradce a po Belpské lávce zpět. Jejich úkolem bylo během 60 minut nalézt odpovědi na 20 zvídavých otázek týkajících se historie i současnosti města. Hádanková rallye, která nutila účastníky komunikovat v němčině či angličtině, studenty zaujala. Nejlepší tým stihl správně odpovědět na 19 otázek a vrátit se za 54 minut. K pohodě přispělo i krásné podzimní počasí. Waidhofenští studenti si po obědě na závěr pobytu prohlédli telčský zámek.
Fotografie

Trip to London

Konec září jsme příjemně zakončili pětidenním výletem do Londýna. A musíme říci, že to bylo super. I přes mnoho nástrah v podobě uzavřených dálnic, časového zpoždění, divokého metra, nebo zákazu nalodit se na linkovou loď na řece Temži z důvodu velkého počtu skupiny, nám nemohlo překazit tak skvělou výpravu. Počasí nám přálo. Bylo teplo a sluníčko nepřestalo svítít ani na okamžik. Dokonce jsme měli takové štěstí, že jsme viděli otevírání nejznámějšího zvedacího mostu Londýna Tower Bridge. A samozřejmě nejen to. Navštívili jsme Westminster, St. James´s Park, Buckingham Palace, Covent Garden, London Eye, Windsor Castle, Eton College, Natural British Museum a Science Museum, Tower of London, HMS Belfast, St. Paul´s Cathedral, Greenwich a další úžasná místa, která stojí za to vidět. Bydleli jsme v sympatických hostitelských rodinách ve čtvrti Croydon, vyzkoušeli anglickou kuchyni a procvičili anglický jazyk s rodilými mluvčími. Let´s say - wonderful!
Fotografie

Exkurze k hrobu básníka …

Když studujete na gymnáziu, které je pojmenováno po básníku Otokaru Březinovi, dá se předpokládat, že navštívíte místa, kudy básník kráčel, kde tvořil, kde zemřel … Dne 3. 10. 2018 studenti septimy a 3. A zavítali do Jaroměřic nad Rokytnou, zastavili se u hrobu Otokara Březiny, navštívili muzeum. Dopolední „březinovský“ program byl obohacen návštěvou barokního zámku, prohlídkou a krátkou zastávkou v podzimní zahradě.
K. Zažímalová, I. Bártů
Fotografie

Strom republiky a Strom pro Olgu Havlovou

V pondělí 1. 10. 2018 byli studenti sexty přítomni slavnostního setkání ke 100. výročí vzniku Československa. Při této příležitosti byla v prostoru, který je nedaleko školy, vysazena lípa, jež má připomínat právě 100. výročí. Lípy byly vysazeny dvě, druhá je Stromem pro Olgu Havlovou, od jejíhož narození uplynulo letos 85 let. Akce se účastnili zástupci města i Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Počasí slavnostnímu aktu nepřálo, ale déšť, který akci doprovázel, jistě zajistil potřebnou vláhu pro právě zasazené lípy.
Fotografie

Studentky naší školy se staly v Jihoafrické republice mistryněmi světa

Čtyři dačické mažoretky, včetně Adély Hronové a Natálie Vitoušové, se zúčastnily   III. mistrovství světa MWF v Kapském Městě v Jihoafrické republice.

BLAHOPŘEJEME studentkám a DM studiu - mažoretky Dačice, z.s. Děvčata byla výborně připravena.
Skvělé výsledky mluví za vše:
  • Zlato a titul mistryně světa 2018 - duo baton seniorky - Adéla Hronová a Natálie Vitoušová
  • Zlato a titul mistryně světa 2018 - miniformace baton seniorky - Adéla Hronová, Natálie Vitoušová, Zuzana Hávová, Michaela Bastlová spolu s Viktorií Olexovou (České Meziříčí) s Kateřinou Jaklovou (Trutnov)
  • Bronz a titul II. vicemistryně světa 2018 - miniformace mix seniorky - Adéla Hronová, Natálie Vitoušová, Zuzana Hávová, Michaela Bastlová spolu s Viktorií Olexovou (České Meziříčí) a Terezií Sychrovskou (Trutnov)
  • Adéla Hronová a Natálie Vitoušová v choregorafii české reprezentace - tým 2 - velká formace baton seniorky - zlato a titul mistryně světa
  • Zlatá medaile a titul mistryně světa 2018 - Natálie Vitoušová v choreografii české reprezentace - tým 1 - velká formace mix seniorky
  • Adéla Hronová - sólo 2 hůlky - 4. místo na světě

Fotografie z Jihoafrické republiky
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.