Loading...
 

Aktuality

Pedagogické odpoledne

Ve čtvrtek 23. listopadu 2023 se bude ve škole konat PEDAGOGICKÉ ODPOLEDNE.
Od 15:30 do 17:30 hodin se mohou rodiče informovat o prospěchu svých dětí u příslušných učitelů.

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 7. prosince 2023 se uskuteční na naší škole (GOB a SOŠ Telč, Hradecká ulice 235)

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Těšíme se na zájemce o obory:
79-41-K/81 – osmiletý gymnaziální obor
79-41-K/41 – čtyřletý gymnaziální obor
63-41-M/01 – Ekonomika a podnikání
75-31-M/01 – Předškolní a mimoškolní pedagogika

Program:
Dopoledne od 8:45 do 11:30 hodin je možno navštívit vyučování.
Odpoledne od 14:00 do 17:00 hodin Vás budeme informovat o studiu a můžete si prohlédnout pracoviště školy.

Návštěva studentů z Itálie

V pondělí 13. 11. do Telče zavítala padesátičlenná skupinka českých a italských studentů pod vedením paní učitelky Němečkové (Gymnázium Jihlava). Ze strany GOB a SOŠ Telč akci zaštítila paní učitelka Zažímalová.
Studenti GOB Telč provedli návštěvu po našem krásném náměstí a společně navštívili i kostel sv. Ducha a Telčské podzemí.
Děkujeme dobrovolníkům z řad studentů septimy – Kláře Zažímalové, Michaele Novákové a Jakubu Mejstříkovi. Dále studentkám ze 3. A – Barboře Veselé, Terezii Kešnarové – a lektorce anglického jazyka Jasmine Su. Zvláštní poděkování pak patří městu Telč.
Všichni zmínění si zaslouží poděkování za skvělou komunikaci a ochotu. Fotografie
Vojtěch Novotný
Květa Zažímalová

Fotbal NG – 1. místo

Ve fotbalovém turnaji mezi NG Telč, ZŠ Telč, ZŠ Třešť a ZŠ Nová Říše obhájili naši borci zlato. Po napínavém boji zůstává putovní pohár na naší škole. Druhé místo obsadila ZŠ Třešť a třetí skončila ZŠ Hradecká.
O pohár se zasloužili žáci kvarty – Antonín Hofhanzl (kapitán), Matyáš Kramer, Jan Brtník, Šimon Roubal, Vojtěch Lojka (brankář), Marek Kopejtka, Matouš Trojan – a žáci tercie – Kryštof Doskočil, Šimon Veselý, Vít Chalačev, Jakub Novák, Vojtěch Prokop.
Děkujeme za hezký turnaj fotbalistům, organizátorům a samozřejmě i fanouškům a fanynkám. Sportu zdar! Fotografie
Simona Benešová

Rozloučení s Bylo nás pět

K večeru 31. října 2023 se konalo poslední vystoupení Bylo nás pět. Představení proběhlo v přednáškovém sále v Univerzitním centru, který nám poskytl pan Jaroslav Makovec. Hned u vchodu byla kasička na dobrovolné vstupné, jejíž obsah putoval do domácího hospicu Sdílení, o. p. s. Před představením mezi námi převládala napjatá atmosféra. Zatímco diváci postupně zaplňovali hlediště, my jsme si kontrolovali své rekvizity a prováděli poslední drobné úpravy. A pak už to začalo.
V zákulisí sice panovala nervozita, ale na scéně všichni působili jistě. Také diváci se skvěle zapojovali, díky čemuž byl náš výstup ještě o něco lepší.
Když dozněl konečný potlesk, pronesla pár děkovných slov ředitelka Sdílení Michaela Čeřovská. Za náš výkon jsme dostali čokoládová lízátka, která obdrželi i vedoucí divadelního souboru Radek Kopečný a Květa Zažímalová a zvukař Lukáš Vejmelka. Je nám líto, že se s hrou Bylo nás pět musíme rozloučit, zároveň se ale těšíme na to, co budeme hrát dál. Fotografie
Žofie Čeřovská a Martina Zámostná, tercie
Květa Zažímalová a Radek Kopečný
Vybraná částka pro Sdílení činí 7316 Kč.

Bylo nás pět v Třešti

Na konci loňského školního roku jsme odehráli naše divadelní představení „Bylo nás pět“ pro veřejnost a spokojeně si oddychli, že jsme svoji derniéru skvěle zvládli. To jsme ale ještě netušili, co na nás čeká v září. Hned po usednutí do lavic nás zastihlo překvapení v podobě dvou představení – jednoho v Třešti, jednoho v Telči. Po dvou měsících jsme si tak museli znovu nasadit kšandy, prolistovat scénář a vzhůru na jeviště!
Prvních pár zkoušek v aule vypadalo dost chaoticky, a když jsme se pak přemístili z domácího prostředí do divadelního sálu v nově zrekonstruované třešťské zušce, začaly narůstat obavy, jak jen tohle dopadne. Vystupovat na skutečném jevišti, před těžkou oponou a plným sálem, byla vzrušující, ale zároveň děsivá představa. Abychom stihli vše nacvičit, museli jsme dvakrát místo výuky popojet do Třeště a nazkoušet představení tam. Nebylo to nic snadného, třešťský divadelní sál je úplně jiný než naše aula, stavba kulis, rekvizity i náš přednes se tak musely přizpůsobit těmto podmínkám.
Navzdory tomu jsme se ale všichni těšili. Jsme jenom studenti, kteří zatím hráli pouze pro své spolužáky a rodiče. Nyní jsme se měli stát herci, kteří chtějí pobavit a zaujmout veřejnost. Nadto tu však byl ještě jeden cíl – vybrat co nejvíce peněz pro organizaci Moje opora. Ta podává pomocnou ruku rodinám, které se už nezvládají samy postarat o své nemocné blízké. S tímto ušlechtilým záměrem jsme tak 25. října mohli roztáhnout oponu a začít čarovat.
První šok přišel ještě před začátkem: „Je málo židlí.“ V hledišti je 90 míst, a tak jsme rozšířili kapacitu sálu na 110. „Tolik lidí?“ Bylo obtížně představitelné, že by o nás mohl být takový zájem.
Všichni hosté již sedí, nezbývá než začít hrát. Nebudeme si nic nalhávat, nervózní jsme byli všichni, a to hodně. Jakmile ale nervozita opadla, panovala v zákulisí skvělá nálada. I po roce jsme se zasmáli starým dobrým vtipům a s nadšením si zazpívali nám už známé písničky. Jednoduše řečeno: Vše šlo jako po másle.
Závěrečné úklony doprovázel nadšený a dlouhý potlesk, který nás všechny potěšil. Čokoláda jako pozornost! Úleva! Ale ne na dlouho! Čekalo nás ještě jedno vystoupení – skutečná derniéra v Telči… Fotografie
Radim Šalanda (kvinta)
Květa Zažímalová a Radek Kopečný

Vybraná částka pro společnost Moje opora činí 8080 Kč.

Uměleckohistorická olympiáda v Olomouci

Katedra dějin umění v Olomouci uspořádala 20. října 2023 již čtvrtý ročník olympiády z dějin umění pro středoškoláky. Už podruhé se na tuto akci vydala skupina našich studentek zkusit své štěstí a poměřit síly s ostatními mladými lidmi převážně z uměleckých středních škol. Součástí programu olympiády byla návštěva barokních památek Olomouce a stálé expozice Muzea moderního umění; to vše v doprovodu erudovaných odborníků.
Vyhlášení výsledků se konalo v překrásné barokní kapli Božího Těla. Naše studentky v konkurenci obstály velmi dobře. Nejlepšího umístění dosáhla Anna Veselá z oktávy, která obsadila krásné 9. místo. Septimánky Julia Alicia Reid a Michaela Nováková skončily na 14. a 17. místě a v celorepublikové konkurenci se neztratily ani Johana Šimánková a Veronika Chalupová ze 3. A. Moc děkujeme aktivním studentkám za jejich zaujetí uměním a paní učitelce Barboře Čermákové a panu školníkovi Petru Dohnalovi za doprovod až na dalekou Hanou. Sice jsme nezvítězili, odvážíme si však nejen cenné zkušenosti, ale i krásné zážitky a chuť do dalšího vzdělávání v oblasti umění. Fotografie
vyučující výtvarné výchovy

Exkurze – pivovar v Českých Budějovicích

Dne 30. 10. se naše třída 4. AS vypravila na exkurzi do pivovaru Budvar v Českých Budějovicích a také na prohlídku tohoto města. Vyrazili jsme brzy ráno vlakem a jeho 50minutové zpoždění jsme vyplnili účetnickou hrou Qízuj, a tak nám cesta rychle utekla. Po příjezdu do pivovaru na nás čekala zajímavá prohlídka s následnou ochutnávkou světlého ležáku. Po malém obědě v McDonald´s jsme se vydali na prozkoumání města a vystoupali na Černou věž. Poté už byl čas vyrazit po stejné trase domů. Exkurze se nám moc líbila. Fotografie
4. AS a Miroslava Křejčířová

Druhé místo ve Valašském Meziříčí

Ve dnech 17. a 18. října proběhla na Obchodní akademii a VOŠ ve Valašském Meziříčí tradiční soutěž v psaní na klávesnici „Valašský datel“, která je určena pro žáky druhých ročníků středních škol a talentované mladší. Porovnat svoje dovednosti přijelo do Valašského Meziříčí celkem 77 soutěžících z 25 škol.
První den se konal bodovaný trénink – 25 minutových opisů a soutěž Audiotranscription (přepis audionahrávky nadiktované konstantní rychlostí, jejíž rychlost si může soutěžící sám nastavit ve vhodném přehrávači). Druhý den soutěžící absolvovali hlavní soutěž, tři desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 trestných bodů za chybu. V kombinaci jednotlivců (součet výkonů ze třech desetiminutových opisů) obsadila Tereza Páralová 6., Marie Zámostná 8. a Barbora Tůmová 13. místo. Velmi kvalitní a vyrovnané výkony všech našich soutěžících byly základem pro úspěch v soutěži družstev. Náš tým vybojoval výborné druhé místo!
Všem našim soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Ladislav Novák
Fotografie

 Google+

Aktuality