Loading...
 

Aktuality

Přijďte podpořit naše studenty

Tuto sobotu nastoupí na zimním stadionu naši studenti v extraligovém utkání juniorů v dresu Žďáru nad Sázavou proti favoritům z Brna. Před slavnostním buly vystoupí naše žákyně, Adéla Hronová a Natálie Vitoušová, mistryně světa v mažoretkovém sportu.

Veletrh fiktivních firem České Budějovice

V Českých Budějovicích se konal již 5. ročník veletrhu fiktivních firem, kterého se zúčastnila i naše firma ve staronovém složení: Ondřej Běhan, Jan Sláma, Adam Křivánek, Filip Lanč, Matyáš Krejza, Václav Křičenský, Jaroslav Tomek, Tereza Pavlů a Eliška Pečenková. Premiérové vystoupení vyneslo zástupce firmy v celkovém hodnocení na šesté místo a první místo za nejlépe předvedenou prezentaci.
Fotografie

MOVEMBER 2018

Fotky s papírovými knírky se staly mezi studenty a učiteli tak populární, že letos uspořádal Jakub Hejl, student 4.A, na naší škole již čtvrtý ročník charitativního focení pro celosvětově známou nadaci MOVEMBER. Výtěžek z této listopadové akce se posílá přímo nadaci, jež ho použije na výzkum a boj proti rakovině varlat, prostaty a dalším mužským onemocněním. Všem zúčastněným děkujeme.
Fotografie

„Uvědomil jsem si, že focením můžu i pomáhat.“

„Uvědomil jsem si, že focením můžu i pomáhat,“ říká Jakub Hejl, autor výstavy Podzim života, která byla veřejnosti představena 5. 11. 2018.
Jakub Hejl, fotograf a student 4.A, se před rokem rozhodl, že svými fotografiemi pomůže mobilnímu hospici Sdílení. Společně s pracovnicemi organizace a spolužačkou Marcelou Kadlecovou navštívili 12 domácností. Naskytla se jim tak možnost osobně se setkat s klienty hospice, poslechnout si zajímavé životní příběhy a během vyprávění pořídit pár spontánních snímků. Fotografie zachycují běžný život seniorů, kteří mohou díky péči Sdílení zůstat doma do úplného konce.
„Hlavním cílem expozice je veřejnosti přiblížit poslání mobilních hospiců a obětavou práci jejich zaměstnanců. Tato setkání mi ukázala, že i když realita není v každém ohledu krásná, tak existují lidé, kteří se ji snaží krásnou udělat. Děkuji, že jsem mohl být svědkem jejich práce,“ komentoval svou první výstavu Jakub.
Fotografie si můžete prohlédnout do 26.11. listopadu 2018 ve vstupní hale MěÚ v Telči. Navíc po celou dobu výstavy bude na telečském infocentru probíhat dobrovolná sbírka. Všechny peníze poputují na pomoc Sdílení.
Děkujeme, Jakube.
Fotografie z vernisáže

Vídeň - exkurze

V pátek 19.10.2018 jsme navštívili hlavní město Rakouska - Vídeň. Než jsme absolvovali informacemi nabitou půldenní túru, při které jsme si prohlédli interiéry Hofburgu a centrum metropole – historické budovy na Ringstraße i gotickou katedrálu Stephansdom, podnikli jsme krátkou zastávku u známého domu Fridricha Hundertwassera. Celou exkurzi završila návštěva krásného parku u zámku Belveder. I přes menší únavu některých účastníků dopadla celá akce na jedničku.
Leona Veselá, 4.A
Fotografie (Fotografie – Věra Zadinová)

Uznání města Telče za rok 2018

V rámci oslav 100. výročí vzniku Československé republiky se ve středu 24. října v Konírně Státního zámku v Telči konalo slavnostní předávání Cen a Uznání města Telče. Z rukou pana starosty Romana Fabeše převzali Uznání města Telče naše studentky Adéla Hronová a Natálie Vitoušová (2. AS) za úspěšnou reprezentaci školy a získání titulu mistryně světa v mažoretkovém sportu v Kapském Městě v Jihoafrické republice, studenti Jakub Konečný, Jaromír Pytlík (oba 2. AS), Jakub Černohorský (3. AS) za reprezentaci školy a České republiky v ledním hokeji a Lukáš Gergeľ (3. AS) za reprezentaci školy a Slovenské republiky v ledním hokeji.
Všem oceněným blahopřejeme.
Fotografie

Vyprávění o iluzích a deziluzích

Petra Dvořáková, publicistka, scenáristka, autorka beletristických knih pro děti i dospělé, navštívila naši školu 22. 10. 2018. Za svoji prvotinu „Proměněné sny“ (2007) získala cenu Magnesia Litera v kategorii publicistika. Za knihu pro děti „Julie mezi slovy“ (2013) získala cenu Zlatá stuha.
Setkání s výraznou osobností je vždy inspirativní. Vyprávění o tvůrčí práci, o spisovatelském řemesle, ale také o motivech autorky, proč píše, bylo pro přítomné zajímavé a obohacující. Hluboce lidský pohled na život plný tragických i humorných situací přiměl přítomné k zamyšlení nad vlastním životním příběhem. Za to bychom ještě jednou našemu hostu rádi poděkovali.
Vyučující českého jazyka
Fotografie

Host GOB a SOŠ Telč

V pondělí 22. října 2018 naši školu navštíví spisovatelka a scénáristka Petra Dvořáková. Beseda s ní se koná ve 12:35 hod a ve 14:05 hod v aule školy. Srdečně zveme všechny zájemce.
Více informací se dozvíte z plakátku.

Zbloudilá delegace dorazila

Po letech bloudění dorazila v předstihu na místo mezinárodní delegace za účelem posouzení znalostí maturantů naší školy. Studenti reagovali rychle a stylově vzácnou delegaci přivítali.
Tak tedy milí maturanti, hodně úspěchů u maturity
Fotografie
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.