Loading...
 

Aktuality

Studentské volby

Na podzim proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
Organizace Člověk v tísni umožňuje středoškolákům starším 15 let vyzkoušet si volby nanečisto. Pořádáním Studentských voleb chtějí přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů.
Tento rok se budou konat i na naší škole a to konkrétně v pondělí 20.9.!
Doraz tedy do studovny, každý hlas se počítá!
pozorně si přečti plakátek s pokyny pro voliče (kliknutím na odkaz nebo otevřením náhledu přes nabídku "více".

FYZIKÁLNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 21

Na břehu řeky Svratky kvete rozrazil, ale také se zde ve dnech 6. – 9.9. uskutečnilo fyzikální soustředění pro studenty SŠ, kterého se zúčastnilo i několik našich studentů. Soustředění již tradičně pořádá Ústav fyzikální elektroniky Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Jeho název byl příznačný – Fyzika na břehu řeky Svratky.

Studenti měli možnost teoreticky i prakticky poznat vlastnosti a chování vody v mnoha různých podobách. Dozvěděli se odpovědi na otázky jako: Je rozdíl mezi vodou z vodovodu, z řeky a vodou superčistou? Je voda vodivá? Lze ji natahovat? Kolikrát je v ní rychlejší světlo než zvuk? Je voda modrá? Existuje suchá voda? Umí voda pracovat?
V závěrečném kvízu získaných vědomostí se naši studenti neztratili, Johann Sequens ze sexty získal 2. místo a Prokop Kadlec se umístil na 3. místě. Blahopřejeme!
Fotografie

Adaptační dny v 1.AS

Ve čtvrtek 2.9. se studenti prvního ročníku (1.AS) zúčastnili adaptačního kurzu. Během procházky po Telči jsme se seznamovali. Společně jsme navštívili telčský park a nádraží, aby přespolní žáci věděli, kudy a jak se dostanou do školy. Jako učitelský doprovod byla Mgr. Olga Havlíková (třidní učitelka) a Mgr. Jaroslava Floriánová. V pátek 3.9. jsme pokračovali v kurzu a tentokrát společně s paní učitelkou třídní a Mgr. Petrem Přibylem vyrazili k rybníku Roštejn, kde jsme hráli seznamovací hry, fotbal a volejbal. Někteří studovali workoutový plán k hřišti na posilování.
Oba dny byly plné smíchu, skvělého počasí a dobré nálady.
Studenti 1.AS
Fotografie

Burza učebnic

V pondělí 13. 9. 2021 se bude konat o velké přestávce (9.35 – 9.55 hodin) burza učebnic ve školní jídelně

Adaptační dny žáků primy

Ve čtvrtek a v pátek (2. a 3. září) proběhl v naší třídě adaptační kurz. Ve čtvrtek jsme se seznamovali, hráli hry a zkrátka jsme se poznávali. V pátek se prima vydala na výstavu obrazů Míly Doležalové do Univerzitního centa a poté do telčského muzea. Samozřejmě jsme se cestou zpět nemohli nezastavit na dortíček v cukrárně Haas. Když jsme dojedli, odebrali jsme se do parku, kde jsme se nejen hezky prošli, ale také jsme si zahráli Městečko Palermo a vyřazovací hru Bang. Celý kurz se nám moc líbil, byl velmi zábavný a z těchto dvou dnů jsme si odnesli mnoho krásných zážitků.
Barbora Doležalová a Žofie Čeřovská
Fotografie

Adaptační výlet 1.A na hrad Roštejn

V pátek 3. září 2021 jsme se společně s třídním panem učitelem Mgr. Ladislavem Tůmou a panem učitelem Mgr. Josefem Drmotou vydali na adaptační výlet na hrad Roštejn.
Nejdříve jsme jeli vlakem do Hodic, odkud jsme pěšky vyrazili k našemu cíli - hradu Roštejnu. Zde jsme si prošli naučnou trasu B, která se zabývá převážně myslivostí, vyšli až na vrchol věže hradu a někteří z nás si u ohně opekli klobásy. Poté už nás jen čekala cesta zpět do Telče, kterou jsme zvládli bez problémů.
A tak doufáme, že jak dobře jsme zvládli tento turistický výlet, zvládneme i následující čtyři roky studia na Gymnáziu Otakara Březiny a Střední odborné školy Telč.
Studenti 1.A
Fotografie

Získání ISIC karty

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč nabízí svým studentům možnost výhodnějšího získání studentského průkazu ISIC. ISIC karta je oficiálním průkazem studenta naší školy, prokazuje status studenta a zároveň se jedná o mezinárodně uznávaný studentský průkaz, který svého držitele opravňuje k získávání řady výhod, mezi které patří např.:
  • výhodné cestovní pojištění
  • slevy na autobusové a vlakové jízdné
  • slevy na nákup učebnic
  • slevy na vstupné do hradů, zámků, muzeí apod.
  • slevy na vstupné do světově proslulých kulturně-historických památek
  • slevy na vstupné na filmová představení, koncerty, hudební festivaly apod.
  • slevy na vstupné do sportovních areálů a na permanentky v lyžařských areálech
  • slevy při nákupech ve více než 2000 kamenných obchodech i e-shopech
  • je akceptován většinou dopravních podniků po celé ČR jako potvrzení o studiu
Školní ISIC není nutné si každý rok pořizovat znovu – vydaný průkaz zůstává držiteli po celou dobu studia. Standardní platnost průkazu je 16 měsíců, od září jednoho roku do prosince roku následujícího, a jeho cena je 290 Kč. Karta koupená v běžné distribuci stojí 350 Kč za každý rok a po uplynutí této doby ztrácí svou platnost a je třeba si nechat vyrobit novou. Karty ISIC zřizované prostřednictvím školy je naproti tomu možné prodlužovat vždy o jeden rok po celou dobu studia pomocí revalidačních nálepek, které lze získat pouze ve škole a jejichž cena je 180 Kč na rok. V případě ztráty či zničení karty vystavujeme duplikát jen za 110 Kč.

Co potřebuji pro zařízení karty ISIC prostřednictvím školy?
Koordinátorem karet ISIC na naší škole je paní Mgr. Lucie Lojková. Email: lojkova v(e) gymnsostelc.cz

Zahájení školního roku 2021/2022

Studenti se sejdou ve středu 1. září 2021 v 8:00 hodin v kmenových třídách se svými třídními učiteli. Po vyřízení všech nezbytných záležitostí odejdou na oběd a domů (přibližně v 9:30 hodin).
Čtvrtek 2. září:
Vyučování podle rozvrhu
Seznamovací den nově nastupujících tříd (prima, 1. A, 1. AS)

Testování na Covid-19

První testování bude probíhat ihned první školní den tj. 1.9.2021.
Poté se toto testování bude opakovat 6. a 9. září.

Žáci, kteří prokazatelně prodělali onemocnění covid-19 a ukončili karanténu před maximálně 180 dny, nemusí test podstoupit.
Test nemusí podstoupit ani žáci, kteří byli očkovaní a mají min. 14 dnů po druhé dávce či první dávce u jednodávkového očkování.

Studenti ráno přijdou do tříd podle rozvrhu (suplování).
Zde si provedou antigenní test. Jedná se o výtěr z okraje nosu, který nebývá nepříjemný.
Testovací sady přinesou vyučující prvních hodin.

Pokud jste splnili výše uvedené podmínky (očkování, prodělané onemocnění), oznamte to prosím obratem svým třídním učitelům (Bakaláři, mail, ...). 1. září tuto informaci doložíte třídním učitelům. Budete vyřazeni ze seznamu testovaných a nebudou pro Vás připravovány testovací sady.

Pozor - změna adresy aplikace Bakaláři

Upozorňujeme všechny žáky, rodiče i pedagogické pracovníky, že v průběhu letních prázdnin byla provedena údržba a aktualizace školní aplikace Bakaláři, při které došlo ke změně adresy webové aplikace.
Z tohoto důvodu je potřeba změnit nastavení i v mobilní aplikaci Bakaláři.
Pokud jste zapomněli své heslo, můžete si ho jednoduše změnit přímo ve webové aplikaci na stránkách školy.
Návody ke změně adresy, hesla i další návody najdete v sekci Akce školy, IS Bakaláři - Nápověda Bakaláři.

Krásné prožití prázdnin

Vedení GOB a SOŠ Telč přeje všem studentům, rodičům a přátelům krásné prožití letních prázdnin.

Těšíme se, že se opět všichni sejdeme ve středu 1. září 2021 v 8:00 hodin v kmenových třídách se svými třídními učiteli.

Úřední hodiny o prázdninách:

Pondělí a středa 9:00 – 11:00 a 13:00 – 14:00 hodin
V jiné dny pouze po předchozí telefonické domluvě na telefonním čísle 567 584 551
Upozornění: v pondělí 19. 7. 2021 není úřední den

Školní jídelna

Výdej obědů o prázdninách:
Od 1. 7. do 30. 7. 2021, 11.00 – 13.00 hod.
Od 1. 8. do 22. 8. 2021 jídelna nevaří – DOVOLENÁ
Od 23. 8. do 31. 8. 2021, 11.00 – 13.00 hod.

Informace pro neumístěné uchazeče o studium SŠ
V případě zájmu neumístěných uchazečů bude pro obor 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání vyhlášeno 3. kolo přijímacího řízení.
Informace na tel. čísle 567 584 551, případně osobně v úředních hodinách.
 Google+

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.