Loading...
 

Aktuality

Informace k přijímací a maturitní zkoušce

Dle zákona č. 135/2020 Sb., o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020.
Podrobnější informace najdete (vpravo) pod „Informace přihlášeným uchazečům o studium“ a „Informace o maturitě“
31.3.2020

Stravování ve školní jídelně

Stravování neposkytujeme žákům ZŠ a SŠ.
Od 23.3. poskytujeme stravování pro cizí strávníky. Výdej pouze do vlastních jídlonosičů na rampě u jídelny, v jídelně stravování není možné.
Výdej možný od 11.00 do 12.30 hod.
Objednávání obědů je nutné řešit elektronicky nebo telefonicky (567 213 064).

Při odběru obědů udržujte prosím doporučené rozestupy min. 2 m.

Mimořádná opatření

V současnosti je vstup do školy (s výjimkou zaměstnanců) zakázán.

Úřední hodiny jsou po dobu opatření zrušeny.
V případě potřeby využívejte při kontaktech s kanceláří, vedením školy a učiteli dálkový přístup (email, Bakaláři, telefon).
Informace ohledně náhrady za výuku a dalších opatřeních získají žáci prostřednictvím aplikace Bakaláři.
O případných dalších aktuálních podrobnostech a změnách budeme informovat zde.
https://koronavirus.mzcr.cz

ZÁJEMCŮM O STUDIUM

79-41-K/81 – osmiletý studijní gymnaziální obor
79-41-K/41 – čtyřletý studijní gymnaziální obor
63-41-M/01 – Ekonomika a podnikání – čtyřletý studijní obor SOŠ se zaměřením na veřejnou správu nebo cestovní ruch a nově management kulturního dědictví ---- odkaz na informace o studiu
Podrobné podmínky přijímacího řízení jsou uvedeny v části „Přijímací řízení“

Letem módním světem

Žáci primy, sekundy a tercie se zapojili do výstavy Letem módním světem. Tato výstava mapuje vývoj odívání od antiky až po současnost. Zmiňuje světoznámé módní návrháře a všímá si i módních ikon.
Vernisáž výstavy, kterou společně připravili Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Telč, Univerzitní centrum MU Telč a spolek Dobová móda Telč, se uskutečnila v pondělí 2. března 2020 v 16 hodin. Byla zahájena módní přehlídkou, která mapovala odívání v průběhu 20. století až do současnosti. Návštěvníci si pak mohli prohlédnout výtvarné práce dětí ze Základní umělecké školy v Telči, našeho gymnázia a urbanovské základní školy.
Primáni, sekundáni a terciáni se za své výtvory rozhodně nemuseli stydět. Vystavovali například návrhy školních uniforem pro gymnázium, průhledy do světa módy či návrhy oblečení pro bojovnici za klima.
Výstavu si můžete prohlédnout v prostorách Univerzitního centra v Telči až do 30. dubna 2020.
"Marta Veselá Jirousová"
Fotografie z vernisáže

Veletrh fiktivních firem Hradec Králové

Dne 27.2. 2020 jsme se s naší fiktivní firmou Triangl s. r. o., zúčastnili veletrhu v Hradci Králové. Cesta byla sice dlouhá, ale uteklo to rychle. Na veletrh se celkem sjelo 19 fiktivních firem. Naše firma nabízela výuku na hudební nástroje a snažila se zaujmout co nejvíce porotců i ostatních studentů. Nakonec jsme se umístili na 3. místě jako nejsympatičtější firma, což nás velice překvapilo. Také jeden z našich kolegů, Ondřej Běhan, získal cenu za 3. místo za komunikaci v angličtině.
Fotografie

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Skvělého výsledku dosáhli naši studenti v rámci okresního kola Zeměpisné olympiády konaného dne 26.2.2020 v Jihlavě. Prokop Kadlec soutěžící v kategorii D zvítězil a Jan Kalina obsadil druhé místo v kategorii A.
Oba postupují do kola krajského. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Vyučující zeměpisu.

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

Gratulujeme Hien Pham Congovi se sekundy za 1. místo v kategorii I.B (nejmladší studenti gymnázií) a Žofii Chlupáčkové za 3.místo v kategorii III.A (studenti 1. a 3. ročníků gymnázií). Dále děkujeme Karlu Hiršovi ze sekundy, Marii Jacobsové z tercie, Adéle Křenové z kvarty a Tereze Hiršové ze septimy za velmi pěknou reprezentaci školy.
Vyučující anglického jazyka

Masopust 21. 2. 2020

Milí telčští i mimotelčští přátelé,
nedá nám to, abychom vám nenapsali pozdrav z Českého Krumlova. Když jsme se s vama v pátek v Telči loučili, netušili jsme, jak náročné odpoledne nás čeká. Klíče od města jsme sice dostali, ale pan místostarosta je filuta! Ani jeden nebyl označen! Tedy si asi dokážete představit, jak jsme lítali od baráku k baráku a ne a ne najít ten správný! Měli jste štěstí, že jste odešli na občerstvení, to se jevilo jako jistota, jinak bylo vše nejisté! My tam popadli koblihu a mazali jsme s klienty za zážitky!
Naštěstí pro nás jsme zjistili, že v Telči se člověk domluví a že místní podnikatelé jsou důvěřivější než radnice! Nakonec jsme překecali obsluhu v čajovně, která obsloužila Angličany po sedmnácté hodině, lady se byla dvakrát převléci, aby předvedla svoje modely, které si nechala kvůli návštěvě Telče ušít, a lord klidně pokuřoval a kochal se krásou náměstí. Projížďka kočárem nevyšla!
Italky si objednaly pizzu a my jsme s Laďou vydloubali všechny kousky ananasů… Nechápeme, co mají proti ananasu?
Laďa vzal Němce do pivovaru a cestou si dali grilované koleno! V kasínu nám neotevřeli!
Borise jsme nechali interaktivně vychladnout v podzemí pod ZUŠkou a s Jelenou jsem dohonil skupinku lovců, od kterých jsme koupili vycpaného lišáka. Toho Jelena nedala z ruky ani během noční prohlídky Českého Krumlova. Když jsme opouštěli lovecký salonek, tak se průvodce domáhal, aby vrátila exponát… Nevrátila, bude mít krásnou vzpomínku na Telč!
Japonci byli zklamaní, sice jsme se několikrát vyfotili na Belpské lávce se šnorchly a s třpytícím se jezerem v pozadí (Do záběru se nechtíc dostala kačena, která šla pěšky přes jezero?), ale náladu jim spravila až cesta vlakem, to bylo opravdu dobrodružství.
Než se s vama rozloučím, chtěl bych vám jménem naší cestovky poděkovat za milé přijetí, za hudební doprovod, roztodivné masky, občerstvení a příjemnou atmosféru. To zachránilo pověst vašemu městu! Přijetí v Krumlově na radnici bylo o poznání horší, ale o tom až někdy jindy.
S pozdravem zůstávají zástupci CK Špilas reisen Laďa a Raďa a jejich letošní první klienti
Fotografie
Další fotografie najdete zde

 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.