Loading...
 

Aktuality

Basket - Třešť – zlato, Telč - brambory

Dne 18. 12. 2019 se tradičně konal turnaj v basketbalu starších žákyň, kterého se zúčastnily týmy základních škol z Telče, Batelova, Třeště a GOB Telč. Po prvním zápase se ZŠ Masarykova Telč, který jsme vyhrály poměrem 22:4 nás čekal souboj se ZŠ Třešť. Náš dlouholetý soupeř předvedl dobrý výkon. Ve velice napínavém zápase nestačil na naše hráčky a podlehly 14:13. V dobré náladě jsme nastoupily proti ZŠ Hradecká Telč a vyhrály 32:6. Do posledního zápasu proti ZŠ Batelov týmu nezbylo mnoho sil. Zápasem jsme se protrápily, ale s vítězným koncem 13:8. Domů si vezeme putovní pohár, kterého se nechceme na přesrok jen tak lehce vzdát. Hrály: Michaela Čurdová (sekunda), Dorota Adamová, Štěpánka Langhammerová, Lenka Vystrčilová, Veronika Novotná, Amélie Sára Přechová, Helča Hoang, Simona Kalců (tercie). Také moc děkujeme Honzovi Bártů (sexta) za odborné rady a coaching. V neposlední řadě musíme poděkovat paní učitelce Benešové za přípravu na turnaj a Kristýně Thorovské za krásné fotky.
14. 1. 2020 se v Telči konal turnaj starších žáků, náš tým s velkým nasazením zahrál kvalitní zápasy s dobrými soupeři a skončil na 4. místě. Za dobrou hru, sportovní atmosféru a dobrou náladu děkujeme jak hráčům, tak krásným fanynkám. Náš tým reprezentovali Daniel Sedlák, Adam Trojan,Václav Šindler, Benjamín Šenigl, Pavel Diviš, Daniel Kratochvíl, Jan Kresa, Karel Blaha, Daniel Urban, Matyáš Novák , Vlastimil Blažek.
Fotografie

Zpívání u stromečku

V blízkosti Vánoc si už můžeme zazpívat koledy. Stalo se tak v pátek 20. 12. 2019 ve vestibulu naší školy. O velké přestávce jsme se sešli a zpívali.
Mám velkou radost, že se toto zpívání stalo tradicí a možná i součástí předvánoční atmosféry naší školy.
Děkuji!
Květa Zažímalová
Fotografie

Vánoce v jihlavské nemocnici

Stalo se tradicí, že skupina studentů gymnázia navštěvuje před Vánocemi pacienty na Oddělení geriatrické a následné péče v jihlavské nemocnici. Ani letošní rok nebyl výjimkou. 17. prosince 2019 jsme tuto výpravu uskutečnili již po sedmé.
Studentky sexty Sára Šeniglová, Tereza Šamalová, Barbora Pelikánová, Michaela Strachotová a Emílie Křenová vybavené flétnou a hudebním sluchem spolu s terciánkou Klárou Zažímalovou, která hraje na housle tak skvěle, až to bere dech, vyrazily v doprovodu svých učitelů do Jihlavy, aby se postavily této nelehké výzvě. Není totiž vůbec jednoduché přijít k lidem, které neznáte a kteří jsou oproti vám v silné nevýhodě, a snažit se je rozptýlit a rozveselit.
Fotografie
video

Vánoční výstava pro Sdílení

Na vlně Vánoc se vezeme už od září. Vánoce na billboadech, v reklamách, v obchodech, na obalech potravin. Děti trénují vánoční koledy s předstihem několika měsíců, aby nebyla na besídce pro rodiče ostuda. Místo vánoční pohody má navrch stres a smutek.
Přesto všechno ale většina vnímá Vánoce jako jedno z nejkrásnějších období v roce. Proč zrovna v tuto dobu jsou lidská srdce daleko více otevřená a lidé si projevují lásku tak přirozeně? Nejsou to právě střípky vánočních vzpomínek, které dohromady tvoří kouzelnou mozaiku krásných pocitů?
Tereza Hiršová, Tereza Hadravová a Anna Procházková (studentky GOB a SOŠ v Telči) se pokusily ve svých fotogafiích pár těchto střípků zachytit a v prostorech MÚ Telč tak pro návštěvníky vytvořily útočiště před světem komerce. Výstavu Střípky Vánoc doplnila Tereza Neuwirtová (též studentka GOB a SOŠ v Telči) ručně psanými texty ve stylu moderní kaligrafie.
Cílem výstavy bylo nejenom vytvořit prostor, ve kterém by měli návštěvníci možnost zpomalit během vánočního shonu, ale také pomoci mobilnímu hospicu Sdílení. Právě přítomnost této organizace rámuje celou výstavu.
Sdílení pomáhá starým a nemocným lidem zůstat doma se svými blízkými. Snažíme se o to i my? Kdy jsme navštívili své blízké naposledy? A zajímají nás jejich střípky vzpomínek?
Výstava probíhá od 25.11. 2019 do 6.1. 2020 ve vstupních prostorech MÚ Telč. Po celou dobu trvání výstavy bude k dispozici kasička na finanční dary. Za Vaše dary děkujeme.
Fotografie

Adopce na dálku

Děkujeme letošním dárcům z řad studentů i vyučujících, kteří přispěli našemu adoptovanému chlapci Ibrahimovi. Díky nám bude moci Ibrahima pokračovat ve studiu v dalším školním roce, nyní už v prvním ročníku SŠ.
Do Adopce na dálku jsme zapojeni již od roku 2004 z iniciativy studentů, nyní máme adoptovaného již druhého chlapce, Ibrahima Sory Sylla (ID 30665).
Z ročního příspěvku 7500,- Kč je hrazeno školné, veškeré učební pomůcky a dvě uniformy. Příspěvek vybíráme jednou ročně po schválení školním parlamentem. Částka v letošním školním roce vychází 25,-Kč na studenta školy, příspěvek je dobrovolný, pokud tedy někdo přispět nechce, nemusí.
Od chlapce nám přichází přes Humanistické centrum Dialog a.s. dopis ve francouzštině, obrázky, kopie jeho vysvědčení. Oskenované materiály (fotografie, dopisy, vysvědčení) můžete zhlédnout na webových stránkách dítěte.
Mgr. Helena Volavková
Fotografie

Blahopřejeme našim hokejistům

Česká reprezentace do 19 let porazila na turnaji World Junior A Challenge v Dawson Creek domácí výběr Kanady 4:3 a slaví postup do semifinále. Jeden z gólů vstřelil Daniel Poizl, na který mu nahrál jeho spolužák ze 4.AS Jakub Černohorský. Kluci paráda!
Hokejisté

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 12. prosince 2019 zveme žáky 5. a 9. tříd základních škol a jejich rodiče na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Setkání v aule:

Žáci 5. tříd ZŠ ve 14.15 hodin

Obor 79-41-K/81 Gymnázium

Žáci 9. tříd ZŠ v 15.00 hodin

Obor 79-41-K/41 Gymnázium
Obor 79-41-M/01 Ekonomika a podnikání

Informace o studiu, přijímacím řízení, volná prohlídka školy (možno s průvodcem).

Otevřená věda - Akademie věd ČR

Studenti naší školy, Tadeáš Fejfar (septima), Lukáš Dvořák (septima) a Justýna Melánie Přechová (sexta) se po období roku 2019 zúčastnili programu Otevřená věda od Akademie věd ČR (+ Ondřej Běhan (septima) – který docházel neoficiálně). Společně se svým lektorem, Mgr. Radek Ševčík Ph.D., pracovali ve vědeckém výzkumném institutu Centrum Excelence Telč (CET), který spadá pod Ústav teoretické a aplikované mechaniky AV ČR (ÚTAM). Náplní jejich stáže (2.027 Syntéza CaCO3 v přítomnosti anorganických aditiv) bylo připravovat vzorky uhličitanu vápenatého a zjišťovat jeho výsledné vlastnosti (výzkum nachází uplatnění především ve stavebním průmyslu, odvětvích biologie,…). Dostalo se jim možnosti dozvědět se nespočet nových informací z oboru chemie a fyziky, seznámit se s prací na vědeckém pracovišti, poznat skvělé lidi z celého světa (a tudíž i procvičit svou angličtinu), ale i pracovat s nejrůznějšími přístroji jako skenovací elektronový mikroskop (SEM), rentgenová difrakční analýza (XRD) a spoustou dalších. K předvedení výsledků jejich práce sloužila Studentská vědecká konference, která se konala 21. a 22. listopadu 2019 na Ústavu molekulární genetiky AV ČR. Celé konference se zúčastnilo celkem 92 prezentací a soutěžilo se v 6 oborech. Zde Tadeáš Fejfar (se svými kolegy) odprezentoval průběh a výsledky celé stáže a zodpověděl otázky odborné poroty. Tým studentů naší školy si nakonec odnesl 1. místo z oboru chemie (ve kterém se zúčastnilo 20 prezentací) a hlavní cenu 30 000 Kč.
Fotografie
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.