Loading...
 

Aktuality

Masopustní veselí

Cvičili jsme divadelní představení Lakomá Barka a mě napadlo, že bychom mohli využít předprázdninový pátek 1. 3. 2019 a představení pro spolužáky a učitele odehrát. Pravda, bylo to trochu v rychlosti, ale podařilo se. Do toho přišel nápad na „doprovodný“ program. Pokusíme se o masopust! Projdeme školu, děcka si vyrobí masky, zahrajeme, zazpíváme, možná na chodbě zatančíme… Zdálo se to jako velké sci-fi.
Příprava „akce“ postupně nabírala na obrátkách. Trochu jsem se začala bát, že se řítíme někam, kam jsem vůbec nechtěla dojít…
Po velkých přípravách přišel pátek 1. 3. a ve vzduchu viselo napětí, zda se ostatní nadchnou pro masopustní veselí. Uf! Vše zafungovalo!
Děkuji režisérovi celého programu, protože bez jeho nápadů bychom před školou jen prapodivně stáli, děkuji kolegům, kteří vystoupili ze své učitelské role a stali se součástí našeho komediantského spolku, děkuji panu řediteli, že na naši hru přistoupil, milým paním kuchařkách, které nám usmažily masopustní koblihy, děkuji našim ochotníkům, kteří do všech nápadů šli i přesto, že hrozilo ztrapnění. A děkuji Vám všem, kteří jste se zasloužili o to, že se masopust nad očekávání povedl!
Květa Zažímalová
Fotografie
Další fotografie
Video
Další videa

Úřední hodiny o jarních prázdninách
Po - Pá: od 8,30 - 11,30 hod, 12,30 - 14,00 hod


Okresní kolo zeměpisné olympiády

Výborného výsledku dosáhli studenti naší školy v rámci Okresního kola Zeměpisné olympiády konaného v Jihlavě dne 20. 2. 2019.
Ve svých kategoriích obsadili následují místa:
Prokop Kadlec (tercie) - 1. místo, postup do krajského kola
Marcela Kadlecová (4. A) - 3. místo,
Kateřina Čugová (4. A) - 4. místo
Daniel Kratochvíl (sekunda) - 4. místo.
Všem studentům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Okresní kolo soutěže z anglickéhojazyka

Dne 11. 2. 2019 se konalo okresní kolo soutěže z anglického jazyka v Jihlavě. Soutěžilo celkem 13 studentů ze tří gymnázií. Studenti museli prokázat vynikající jazykové schopnosti v poslechu a konverzační části, která spočívala v řešení určité situace a v rozhovoru nad obrazovým materiálem. Gratulujeme Cong Hien Pham z primy k druhému místu v kategorii I. B (prima a sekunda). Od vítězství ho dělilo pouze půl bodu. Gratulujeme i Matyáši Krejzovi z kvinty k třetímu místu v kategorii III. A (vyšší gymnázium). Ostatním studentům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších úspěchů!
Vyučující anglického jazyka

Malý princ studentů GOB a SOŠ Telč

Když se rozhodnete, že začnete hrát divadlo, otevírají se nové obzory. Tak nejdřív hledáte ten vhodný kus, potom správné typy ke ztvárnění rolí, následně posbíráte zbytky vzácného času a zdá se, že je vše připraveno. Můžeme hrát!
Úplně stejně to fungovalo i u nás. Hledání vhodného textu bylo v září tohoto školního roku ukončeno a nám se zalíbila dramatizace Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho, jejímž autorem je Lumír Kubátko. Potom jsme ve škole naznačili, že se bude nacvičovat divadlo a zájemci se našli! Až nás to trochu zaskočilo. Tolik rolí v tom Malém princi ani není! Po improvizovaném „konkurzu“ se podařilo role obsadit, byla to trochu „sázka do loterie“, ale na prvních zkouškách se ukázalo, že jsme se docela trefili. Každý čtvrtek následovaly zkoušky a odpolední dvě hodiny jsme se sekundány, terciány a jedním statečným oktavánem věnovali umění. Ne nějakému velkému, ale jen tomu našemu, dětskému.
Dvě prosincová představení byla určena dětem, pozvali jsme děti ze ZŠ Urbanov, Stará Říše a Krahulčí. A protože jsme chtěli, aby nás také viděli rodiče, babičky, dědečkové a třeba i spolužáci, hráli jsme ještě 5. 2. 2019 ve školní aule pro veřejnost. Přišli všichni, sál byl plný. Herci se snažili a snad byli spokojeni i diváci. My, učitelé, jsme spokojeni opravdu byli!
Květa Zažímalová, Radek Kopečný
video z představení

Školní kolo recitační soutěže

V úterý 5. 2. 2019 se studenti nižšího gymnázia, kteří projevili zájem o recitaci uměleckých textů, setkali ve studovně. Zazněly básně a jeden prozaický úryvek, slyšeli jsme například texty Jiřího Žáčka, Josefa Kainara, Michala Viewegha, Jacka Kerouaca a nechyběl ani klasik Jan Neruda.
Do okresního kola pak postoupili: Edita Podhrázská (prima), Klára Zažímalová (sekunda), Adéla Řičánková (tercie), Milan Zámostný (kvarta) a jako náhradnice Julia Alicia Reid (sekunda).
Všem zúčastněným děkujeme a jsme potěšeni zájmem o recitaci! A těm, kteří nás budou v březnu reprezentovat v kole okresním, přejeme hodně štěstí!
vyučující českého jazyka
Fotografie

13. ročník regionálního veletrhu fiktivních firem

Dne 30. ledna se naše fiktivní firma Triangl s. r. o. zúčastnila 13. ročníku regionálního veletrhu fiktivních firem v Praze na Obchodní Akademii Vinohradské, kde jsme měli opět možnost navazovat obchodní kontakty s ostatními firmami. Získali jsme krásné 3. místo v kategorii Tajná soutěž. Zástupci naší firmy byli Václav Křičenský, Filip Lanč, Adam Křivánek, Jaroslav Tomek, Matyáš Krejza a Jan Sláma.
Fotografie

Olympiáda z českého jazyka

V pondělí 28.1.2019 a v úterý 29.1.2019 se v Jihlavě konala okresní kola Olympiády z českého jazyka. Studenti si museli poradit se zapeklitými jazykovými úkoly a prokázat tvořivého ducha ve slohové práci.
Studentkám GOB a SOŠ se dařilo úspěšně zvládnout obě části a v celkovém součtu bodů obsadila Lenka Štokrová ( kvarta ) v I. kategorii 5 . místo, ve II. kategorii Zuzana Herciková (sexta) 3. místo, Anna Bártů (sexta) 4. místo a Tereza Stejskalová (3.A) skončila na 8. místě. Děvčatům blahopřejeme, děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a Zuzce přejeme hodně štěstí v krajském kole.
Učitelé českého jazyka
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.