Loading...
 

Aktuality

Úspěch na Mistrovství ČR

Ve dnech 14. a 15. května se v Ostravě konalo Mistrovství České republiky v grafických předmětech. Na základě výkonů z krajského kola byli z naší školy na toto mistrovství nominováni tři žáci. Anna Bártů a Klára Doskočilová (obě sexta) postoupily do celostátního kola v disciplíně korektura textu, Samuel Tingel (oktáva) splnil postupový limit v desetiminutovém opisu.
V korektuře textu obsadila Anna Bártů výborné čtvrté místo, velmi dobře si vedla i Klára Doskočilová, která skončila sedmá. Samuel Tingel vybojoval v opisu velmi dobrým výkonem patnácté místo. Jako jediný z 26 soutěžících odevzdal zcela bezchybnou práci a převzal cenu pro nejpřesnějšího písaře. Všem našim studentům blahopřejeme k výborným výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
O Mistrovství ČR můžete číst také na stránkách pořádající školy
Fotografie

Poděkování z mateřinky

Na naší školu přichází každý den několik poštovních zásilek. Jedna ale byla v poslední době něčím mimořádná. Přišla z mateřské školy v Nevcehli a obsahovala několik milých obrázků od dětí jako poděkování za dubnovou návštěvu a účast na pásmu chemicko-fyzikálních pokusů v podání studentů sexty Ondřeje Běhana, Tadeáše Fejfara a Lukáše Dvořáka. Studenti pod vedením pana učitele Tůmy vyvolali v dětech údiv a nadšení. Děkujeme za krásné povzbuzení a těšíme se na další spolupráci.

Stanislav Máca
Výkresy dětí MŠ Nevcehle

Dějepisná exkurze třetích ročníků

V úterý 7. května se uskutečnila dějepisná exkurze. Studenti septimy a 3.A pod vedením pana učitele Zdeňka Bártů měli možnost navštívit nejprve památník v Lidicích a poté Malou pevnost a Muzeum ghetta v Terezíně.
Fotografie

Návštěva zástupců letectva USA

Podplukovník Roy Lohse a major Aaron Bohl ze základny amerického vojenského letectva v Barksdale, Louisiana (307. Bomb Wing), si během své pracovní návštěvy České republiky našli čas a v pondělí 6. května strávili hodinu se zájemci z druhých a třetích ročníků a odpověděli jim na jejich dotazy. Debata probíhala v angličtině bez tlumočení. Studenti byli seznámeni s nároky na práci v americké armádě, se zapojením do aliančních operací a řeč došla i na válečné mise či morální otázku zabíjení lidí.
Děkujeme studentům za jejich zájem a spolku Jagello 2000 – Informačního centra o NATO v Praze za organizaci této velmi milé návštěvy.
Učitelé angličtiny
Fotografie

Přírodovědné pokusy pro děti ze školky

Ve čtvrtek 25. dubna navštívily naší školu děti z mateřské školy z Nevcehle. Spolu se svými učitelkami měly možnost zhlédnout pásmo fyzikálně-chemických pokusů, které si pro ně připravilo „vědátorské trio“ ve složení Ondřej Běhan, Tadeáš Fejfar a Lukáš Dvořák. U dětí vzbudily pokusy velké nadšení a snad i zájem o přírodní vědy. Doufám, že si děti výlet do krásné Telče užily, Ondrovi, Táďovi a Lukášovi děkuji za profesionální výkon a těším se na jejich další ukázky zajímavých pokusů.
Ladislav Tůma
Fotografie

Letošní ročník chemické olympiády - bronzový

Již tradičně naši studenti dosáhli v chemické olympiádě velmi pěkných výsledků a zúčastnili se všech vypsaných kategorií s těmito výsledky:
Krajská kola: kategorie A - Lucie Herciková (oktáva) 3.místo, kategorie B - Adéla Přibylová (septima) 4.místo, Marek Čermák (septima) 9.místo, kategorie C - Jakub Terbr (2.A) 3.místo, Tadeáš Fejfar (sexta) 4.místo.
Okresní kolo: kategorie D - Prokop Kadlec (tercie) 2.místo, Johann Sequens (tercie) 3.místo, Ondřej Přibyl (tercie) 7.místo.
Všem účastníkům chemické soutěže blahopřejeme k pěkným výsledkům a těšíme se na další ročník CHO.
chemici

Olympiáda ve francouzském jazyce

Dne 2. 4. 2019 porovnávali francouzštináři své dovednosti v poslechu a především konverzaci. Naše studentky kvinty Martina Vítů a Adéla Pittnerová se probojovaly do krajského kola soutěže a získaly 5. a 6. místo v kategorii B1. Děkujeme děvčatům za reprezentaci školy a přejeme další úspěchy nejen s francouzštinou!
Mgr. Daniela Machová

Krajské kolo Olympiády z českého jazyka

Po úspěchu v okresním kole zabodovala Zuzka Herciková ( sexta ) v soutěži vyžadující cit pro mateřský jazyk znovu. Blahopřejeme ke skvělému 2. místu v krajském kole Olympiády z českého jazyka, které se konalo 4. 4. 2019 ve Žďáře nad Sázavou, a postupu do národního kola.
Vyučující českého jazyka
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.