První den soutěže se konal bodovaný trénink a dobrovolná soutěž Audiotranscription, do které se přihlásilo 10 žáků. Jedná se o záznam textu z diktátu, při kterém si každý soutěžící může zpomalovat, zrychlovat nebo zastavovat diktát individuálně. Z našich žáků se do ní zapojili Jiří Kučera a Anna Bártů. Jirka obsadil druhé místo, když nestačil pouze na nedostižného Jonáše Valu, mistra světa z Berlína. Anička opět dokázala, že na „technické“ disciplíny má talent a vybojovala skvělé třetí místo.
Druhý den soutěžící absolvovali hlavní soutěž, tři desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 trestných bodů za chybu. Nejlépe z našich si vedl Jiří Kučera, který výborně zvládl všechny dílčí soutěže. V kombinaci jednotlivců (součet výkonů ze třech desetiminutových opisů) obsadil skvělé 2. místo za již zmiňovaným Jonášem Valou. Výborně si vedla také Klára Doskočilová, která v kombinaci skončila na 6. místě. Dík a uznání za dobré výkony patří i další našim soutěžícím. Adéla Přibylová obsadila v kombinaci 17. místo, Anna Bártů 20. a Filip Lanč 29. místo. Kvalitní a vyrovnané individuální výkony našich žáků byly základem pro úspěch v soutěži tříčlenných družstev. Z Valašského Meziříčí si naše družstvo odvezlo uměleckou skleněnou sošku datla a diplom za druhé místo.
Gratulujeme!