Loading...
 

Články

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení

do oboru vzdělání:

63-41-M/01 Ekonomika a podnikání

Ředitelka Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč vyhlásila 2. kolo přijímacího řízení do 1. ročníku čtyřletého oboru vzdělání 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání pro školní rok 2022/2023.
Přijímací zkouška se v 2. kole přijímacího řízení nekoná, do hodnocení kritérií přijímacího řízení budou zahrnuty body za průměr průměrů prospěchu uvedeného v přihlášce ke studiu, a to v 2. pololetí 8. ročníku ZŠ a v 1. pololetí 9. ročníku ZŠ.
Přihlášku do 2. kola přijímacího řízení lze podat nejpozději do 20. 5. 2022.
Odkaz na podrobnosti

79-41-K/41 Gymnázium

Ředitelka Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč vyhlásila 2. kolo přijímacího řízení do 1. ročníku čtyřletého oboru vzdělání 79-41-K/41 Gymnázium pro školní rok 2022/2023.

Přijímací zkouška se v 2. kole přijímacího řízení nekoná, do hodnocení kritérií přijímacího řízení budou zahrnuty body za průměr průměrů prospěchu uvedeného v přihlášce ke studiu, a to v 2. pololetí 8. ročníku ZŠ a v 1. pololetí 9. ročníku ZŠ.
Přihlášku do 2. kola přijímacího řízení lze podat nejpozději do 20. 5. 2022.
Odkaz na podrobnosti

Poslední zvonění

V pátek 22. dubna 2022 jsme se rozloučili se studenty 4. A, oktávy a 4. AS. Maturanty čeká ještě samotný závěr studia. Přejeme jim hodně štěstí a úspěchů při zdolání ústní maturitní zkoušky!
Fotogalerie

Úspěšné matematické soutěže

Na úvod musíme podotknout, že letos se již většina matematických soutěží konala prezenčně, jen občas se vyskytla nějaká on-line výjimka. Největších úspěchů dosáhli v matematice ti nejmladší – žáci primy. V okresním kole Matematické olympiády, což je v této kategorii nejvyšší meta, obsadili první místo hned dva soutěžící z naší primy Laura Haasová a Jakub Holub. Mezi účastníky ze sedmých tříd a sekund se na sedmé pozici umístil Kryštof Zažímal a na desáté Denisa Nováková. Žáci kvarty už postupují i do krajského kola, kam z prvního místa v okresním kole směřovala i Marie Zámostná. V kraji pak byla desátá. Matematická olympiáda pro střední školy posílá úspěšné studenty ze školních kol rovnou do krajských. Zadání Matematické olympiády pro vyšší gymnázium je plné náročných výpočtů a úvah, přesto v konkurenci 25 žáků prvního ročníku středních škol a kvinty víceletých gymnázií vyhrál Daniel Kratochvíl z kvinty a Kateřina Kučerová ze stejné třídy byla dvanáctá. V okresním kole Pythagoriády obsadila první místo opět Laura Haasová a třetí Jakub Holub. Jakub Novotný z tercie byl také první ve své kategorii. Eliška Bednářová z kvarty je jistě rovněž spokojena se šestým místem a Pham Cong Hien z kvarty s devátým. Třeba nám ještě přiskáče pěkné umístění s výsledky Matematického klokana. Gratulujeme všem.

Beseda s Klárou Smolíkovou

Dne 2. května 2022 k nám do školy přijela paní spisovatelka Klára Smolíková. Měla pro nás připravenou prezentaci na téma Únikovka s Amosem. Povídala nám o svých knihách, hlavně o knize věnované Janu Amosi Komenskému. Zajímavé byly například informace o vzniku této knihy. Potom nám rozdala pracovní listy, pomocí kterých nám představovala život Jana Amose Komenského a porovnávala ho s dnešním děním ve světě i u nás. Mně osobně připadala beseda zajímavá a myslím, že jsme se dozvěděli mnoho nových informací. Beseda proběhla pod záštitou Místní akční skupiny Mikroregionu Telčsko.
Sára Ekrtová (prima)
Fotografie

Live Classes

Zatímco pro maturitní ročníky se první květnové pondělí odvíjelo ve znamení didaktických testů z angličtiny a češtiny, jejich o rok mladší spolužáci ze septimy měli možnost zúčastnit se jedné z dalších tzv. Živých hodin (Live Classes) angličtiny. Téma hodiny bylo Sociální média: Úzkost versus kreativita a celou lekci vedl rodilý mluvčí, Brit Harry Waters. Tentokrát proběhla celá šedesátiminutovka v komorní atmosféře, jelikož Česká republika a Slovensko byly jedinými účastníky, i přesto byla angličtina jediným komunikačním prostředkem a naši žáci obstáli na výbornou. Doufáme, že se nám podaří zařadit Live Classes jako zajímavé zpestření i v příštích letech.
Vyučující anglického jazyka
Fotografie

O cestovní koště

27.4. se konal v Dačicích, po dlouhé době, volejbalový turnaj smíšených družstev „O cestovní koště“. Mezi 6 účastníky se naše družstvo umístilo na krásném 2.místě a odvezlo si „stříbrné medaile“.
Zlato patřilo pořádajícím SŠTO Dačice. Největší oporou našeho družstva byl Láďa Přibyl (4.AS) a Kristýna Pospíchalová (2.A).
Celé naše družstvo (Adéla Hinková, Anna Křivánková, Zlata Dvořáková (7.), Jaroslav Tomek, Eliáš Quisbert (8.), Jan Pokorný (4.AS)) předvedlo sympatický výkon.
Gratulujeme a děkujeme pořadatelům.
Fotografie

Gratulujeme našim studentům k úspěchu v mezinárodní zkoušce Cambridge English

Dne 11. 3. 2022 složili Zuzana Maryšková a Matyáš Krejza velmi úspěšně zkoušku Cambridge English na úrovni Advanced: C1 (CAE) a získali mezinárodně uznávaný certifikát. Jazykové zkoušky Cambridge English patří k nejprestižnějším mezinárodním zkouškám z angličtiny a jejich úspěšné absolvování přináší studentům velkou výhodu. Mnoho škol, univerzit a zaměstnavatelů přihlíží k výsledkům Cambridge zkoušek u přijímacích řízení. Během přípravy na zkoušku jsou rozvíjeny základní jazykové dovednosti: gramatika, psaní, čtení, mluvení a poslech. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchu.
vyučující anglického jazyka

Mistrovství ČR ve zpracování textů

Ve dnech 20. a 21. 4. 2022 proběhlo, po dvouleté pauze způsobené pandemií covid-19, Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů s osobní účastí soutěžících. Role pořadatele se ujala pražská OA Hovorčovická. Celkem se v Praze setkalo víc jak 60 nejlepších soutěžících z celé ČR, kteří se nominovali z krajského kola. Možnost účasti na tomto mistrovství měli i nejlepší žáci základních škol. Z naší školy se na základě výsledku z krajského kola nominovaly do celostátního finále 3 žákyně: Magdaléna Zámostná (sexta) ve věkové kategorii středoškoláci, Marie Zámostná (kvarta) a Barbora Tůmová (tercie) ve věkové kategorii žáků základních škol. Kromě hlavní disciplíny – desetiminutového opisu s penalizací 50 trestných bodů za chybu si naše žákyně poprvé vyzkoušely i soutěž v korektuře textu a Audiotranscription (diktát, jehož rychlost přehrávání do sluchátek si může soutěžící regulovat podle svých schopností). Všechny naše soutěžící odvedly výborné výkony a v silné konkurenci obstály. Ve většině soutěží se umístily uprostřed startovního pole.
Kromě soutěžení byl pro účastníky a jejich pedagogy připraven i doprovodný program – návštěva Muzea fantastických iluzí, kde se všichni společně dobře bavili.
Je na místě připomenout i krajské kolo soutěže, které MR předcházelo a z organizačních důvodů proběhlo distančně. Z naší školy se do krajského soutěžení zapojilo 6 žáků v kategorii ZŠ a 7 žáků v kategorii SŠ. Všichni předvedli velmi kvalitní výkony a v Kraji Vysočina jednoznačně zvítězili.
Všem našim soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Fotografie
Odkaz na výsledkovou listinu – krajské kolo
Odkaz na výsledkovou listinu – MR

Příběhy našich sousedů – Paměť národa Post Bellum

Ve středu 6. dubna 2022 se v Telči uskutečnila závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů, který pořádala organizace Paměť národa Post Bellum.
Půlročního projektu se za naši školu zúčastnili studenti tercie – Michaela Tomšů, Vojtěch Brtník, Albert Prouza, Radim Šalanda a Matouš Veselý. Během uplynulých měsíců museli překonat mnohé – vyhledat nějakého pamětníka, zastřít ostych při zpovídání, naučit se nahrávat na profesionální diktafon, obsluhovat kameru, pracovat se střihačských programem, vytvářet prezentace, psát životopis, dodržovat termíny, vystoupit se svou prací před veřejnost.
Vše se podařilo. Závěrečný podvečer ukázal, vše stálo za námahu. Při konečném hodnocení sedmi týmů z Telče a Třeště byla radost právě toho našeho veliká. VYHRÁLI JSME.
Děkujeme našim studentům i panu Vladislavu Veselému z Telče, že s námi do projektu šel.
Zapojení škol z Telčska bylo umožněno díky financování z projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání Telčska II., reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009139, jehož realizátorem je Místní akční skupina Mikroregionu Telčsko.
Fotogalerie
Na naši práci, i práci ostatních týmů se můžete podívat na stránkách organizace Post Bellum a ve videu.

Výlet 1. - 4. ročníku SOŠ do Prahy

Ve čtvrtek 31. 3. jsme se společně se všemi ročníky střední školy vydali na výlet do Prahy za účelem navštívení Vinohradského divadla, zhlédnutí divadelní hry Revizor a prozkoumání krás hlavního města České republiky.
Po úspěšném setkání na autobusové zastávce u školy, jsme vyjeli v 8 hodin autobusem do Prahy. Naše cesta trvala přibližně dvě hodiny a dorazili jsme tak na místo okolo desáté hodiny. Naší první zastávkou

 Google+

Akce školy

Mimoškolní aktivity

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.