Informace k bezhotovostním vkladům finančních částek na stravování

Z důvodu nepřítomnosti žáků na školním vyučování a tudíž neodebírání stravy ve školní jídelně prosíme o úpravu nebo zastavení trvalých příkazů plateb na stravování.
O přeplatky finančních částek mohou požádat též cizí strávníci za stejných podmínek jako žáci.

Nevyčerpané finanční částky lze zaslat zpět na účet na základě vyplněné žádosti (klikněte pro stažení) zaslané na e-mail: marikova v(e) gymnsostelc.cz

Informace k přijímací a maturitní zkoušce

Termíny maturitní zkoušky:
27. 5. Praktická maturitní zkouška SOŠ
28. 5. Obhajoby maturitních prací SOŠ
1. 6. Didaktický test: Matematika a Anglický jazyk
2. 6. Didaktický test: Český jazyk
3. 6. Didaktický test: Matematika +
10.-12.6. Ústní a profilová část

Pozvánky k didaktickým testům byly zaslány maturantům 15.5.2020 elektronicky.

Termíny přijímací zkoušky:
8. 6. Čtyřleté obory (žáci z 9. tříd)
9. 6. Osmiletý obor gymnázia (žáci z 5. tříd)
Pozvánky byly předány 27.5. k doručení České poště formou doporučených dopisů.

(Podrobnosti k přijímací zkoušce naleznete zde)
25. 5. 2020

Stravování ve školní jídelně

Stravování neposkytujeme žákům ZŠ a SŠ.
Od 23.3. poskytujeme stravování pro cizí strávníky. Výdej pouze do vlastních jídlonosičů na rampě u jídelny, v jídelně stravování není možné.
Výdej možný od 11.00 do 12.30 hod.
Objednávání obědů je nutné řešit elektronicky nebo telefonicky (567 213 064).

Při odběru obědů udržujte prosím doporučené rozestupy min. 2 m.

Mimořádná opatření

V současnosti je vstup do školy (s výjimkou zaměstnanců) zakázán.

Úřední hodiny jsou po dobu opatření zrušeny.
V případě potřeby využívejte při kontaktech s kanceláří, vedením školy a učiteli dálkový přístup (email, Bakaláři, telefon).
Informace ohledně náhrady za výuku a dalších opatřeních získají žáci prostřednictvím aplikace Bakaláři.
O případných dalších aktuálních podrobnostech a změnách budeme informovat zde.

Lyžařský kurz sekundy v Peci pod Sněžkou

Třída sekunda se první březnový týden zúčastnila lyžařského kurzu v Peci pod Sněžkou. Celá třída s učiteli jsme si velice užívali lyžování, snowboardování a běžkování na různých destinacích jako Hnědý vrch, Zahrádky, U lesa nebo Černá hora. Děkujeme panu učiteli Plunderovi a Lojkovi a učitelkám Uhlířové a Benešové za jejich trpělivost a jejich ochotu nás naučit nové věci. Přejeme žákům, kteří v budoucnosti také půjdou na tento kurz, ať si to užijí stejně úžasně, jako my.
Pham Cong Hien (sekunda)
Fotografie z vernisáže

ZÁJEMCŮM O STUDIUM

79-41-K/81 – osmiletý studijní gymnaziální obor
79-41-K/41 – čtyřletý studijní gymnaziální obor
63-41-M/01 – Ekonomika a podnikání – čtyřletý studijní obor SOŠ se zaměřením na veřejnou správu nebo cestovní ruch a nově management kulturního dědictví ---- odkaz na informace o studiu
Podrobné podmínky přijímacího řízení jsou uvedeny v části „Přijímací řízení“

Letem módním světem

Žáci primy, sekundy a tercie se zapojili do výstavy Letem módním světem. Tato výstava mapuje vývoj odívání od antiky až po současnost. Zmiňuje světoznámé módní návrháře a všímá si i módních ikon.
Vernisáž výstavy, kterou společně připravily Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Telč, Univerzitní centrum MU Telč a spolek Dobová móda Telč, se uskutečnila v pondělí 2. března 2020 v 16 hodin. Byla zahájena módní přehlídkou, která mapovala odívání v průběhu 20. století až do současnosti. Návštěvníci si pak mohli prohlédnout výtvarné práce dětí ze Základní umělecké školy v Telči, našeho gymnázia a urbanovské základní školy.
Primáni, sekundáni a terciáni se za své výtvory rozhodně nemuseli stydět. Vystavovali například návrhy školních uniforem pro gymnázium, průhledy do světa módy či návrhy oblečení pro bojovnici za klima.
Výstavu si můžete prohlédnout v prostorách Univerzitního centra v Telči až do 30. dubna 2020.
"Marta Veselá Jirousová"
Fotografie z vernisáže

Veletrh fiktivních firem Hradec Králové

Dne 27.2. 2020 jsme se s naší fiktivní firmou Triangl s. r. o., zúčastnili veletrhu v Hradci Králové. Cesta byla sice dlouhá, ale uteklo to rychle. Na veletrh se celkem sjelo 19 fiktivních firem. Naše firma nabízela výuku na hudební nástroje a snažila se zaujmout co nejvíce porotců i ostatních studentů. Nakonec jsme se umístili na 3. místě jako nejsympatičtější firma, což nás velice překvapilo. Také jeden z našich kolegů, Ondřej Běhan, získal cenu za 3. místo za komunikaci v angličtině.

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Skvělého výsledku dosáhli naši studenti v rámci okresního kola Zeměpisné olympiády konaného dne 26.2.2020 v Jihlavě. Prokop Kadlec soutěžící v kategorii D zvítězil a Jan Kalina obsadil druhé místo v kategorii A.
Oba postupují do kola krajského. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Vyučující zeměpisu.