Loading...
 

Články

Závěr školního roku

Ve středu 26. 6. a ve čtvrtek 27. 6. 2019 probíhají ve všech třídách exkurze (v okolí Telče i dále) a sportovní aktivity. Z důvodu příliš vysokých teplot může být vyučování ukončeno dříve.

Pátek 28. 6. 2019 - vysvědčení, konec asi v 9:30 hodin.

Úřední hodiny

Úřední hodiny:
St. 26. 6. - pá. 28. 6. 2019, 7:00 - 12:00 hodin

V období letních prázdnin:
Pondělí 8:00 - 11:30, 12:30 - 14:00 hodin
Středa 8:00 - 11:30, 12:30 - 14:00 hodin

Od 26. 8. 2019 budou úřední hodiny denně

Cyklo-vodácký kurz 3.A

Předposlední červnový týden jsme se zúčastnili cyklo-vodáckého kurzu. První den naše výprava začala jízdou na kole z Nové Bystřice a končila v kempu v Suchdole. Tam jsme měli možnost vykoupat se v pískovně a zahrát si plážový volejbal. Druhý den jsme vyrazili do Černého Údolí a další den jsme cyklistiku zakončili v Rybníku. Vlakem jsme cestovali do Vyššího Brodu, kde jsme nasedli na kánoe. Čekalo nás 10 jezů a ne každý se přes ně dostal suchý. Ve čtvrtek jsme poznávali krásy Českého Krumlova a užili si poslední večer. Náš výlet skončil ve Zlaté Koruně, kde jsme odevzdali kánoe a pěšky jsme došli k vlakovému nádraží a cestovali až do Telče. Celý kurz jsme měli krásné počasí, všichni to zvládli a moc jsme si to užili. Hrálo se na kytaru, zpívali jsme a hráli jsme spoustu her. Byl to krásný výlet a skvělé zakončení třetího ročníku.
Fotografie

BURZA UČEBIC

V pondělí 24. 6. 2019, 9:34 - 9:55 hod.

se koná

BURZA UČEBNIC

V AULE

Vstup je možný i vedlejším vchodem od příjezdové cesty ke škole

Cyklo-vodácký kurz septimy

První červnový týden letošního roku strávila septima na cyklo-vodáckém kurzu. Cyklistická část začínala v Nové Bystřici a končila až o 80 km dál v Dolním Dvořišti. Po této etapě nás bolelo snad celé tělo, ale i tak jsme se těšili, až přijde čas sednout do kánoí a pokořit Vltavu. Někdo se na jezech koupal více, někdo méně, ale od toho jsme tam byli. I přes deštivou noc v Krumlově nám počasí vyšlo na výbornou a všichni kurz zpětně hodnotí jako mimořádně povedený.
Fotografie

Návštěva amerických studentů v Telči

V úterý 11. května 2019 se na naší škole konala prezentace letního English Campu. Studenti vyššího gymnázia měli možnost setkat se s americkými studenty, kteří pro ně připravili několik aktivit a her. Žáci si měli možnost ověřit schopnost porozumění a komunikace s rodilými mluvčími. Součástí setkání bylo i krátké video, které žákům přiblížilo atmosféru na táboře. Žáci měli možnost setkat se a hovořit s americkými studenty i v průběhu úterního odpoledne v cukrárně. Pro žáky naší školy byl společně strávený čas velkým přínosem a motivací pro další studium.
Vyučující anglického jazyka
Fotografie

25. Regionální veletrh fiktivních firem

Dne 6.6. se v Písku konal 25. Regionální veletrh fiktivních firem. Přítomna byla i naše firma Triangl s. r. o. ve složení: Ondřej Běhan, Adam Křivánek, Jan Sláma a Jaroslav Tomek. Náš katalog se umístil na druhém místě a soutěž o “nejlepšího obchodníka” jsme i přes mnoho soupeřů vyhráli. Za pouhé dvě hodiny jsme dokázali uzavřít kontrakty v hodnotě 750 000,- Kč.
Fotografie

„Talenti 1. ročníků“

Dne 28. května 2019 proběhl na OA, SZŠ a SOŠS v Jihlavě již 18. ročník soutěže v ovládání počítačové klávesnice – Talenti I. ročníků středních škol, s možností účasti mladších.
Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 36 soutěžících z 10 škol. Kromě škol z Kraje Vysočina přijela do Jihlavy také dvě družstva z Prahy (OA Hovorčovická, OA Heroldovy Sady) a družstvo z Obchodní akademie Brno.
Naši školu letos reprezentovali: Markéta Svobodová (kvinta), Martin Klíma (kvarta), Magdalena Zámostná, Adéla Řičánková (obě tercie) a Ellen Němečková (sekunda).
První soutěžní (nepovinnou) disciplínou byla korektura textu, ve které zvítězila naše soutěžící Markéta Svobodová.
Další disciplínou byla minutová cvičení, ve kterých Markéta Svobodová obsadila 3., Magdalena Zámostná 4., Ellen Němečková 11., Martin Klíma 17. a Adéla Řičánková 20. místo.
Po „minutovkách“ následovala hlavní soutěž, tři samostatně hodnocené desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 trestných bodů za neopravenou chybu. Součet výkonů z těchto tří opisů tvoří konečné pořadí v tzv. kombinaci. V této kombinaci se Markéta Svobodová umístila na 3. místě (za připomenutí určitě stojí, že v opisu s nejvyšší penalizací zvítězila), Magdalena Zámostná na 9., Adéla Řičánková na 17., Ellen Němečková na 19. a Martin Klíma na 24. místě. V soutěži družstev, do které se započítává výsledek 3 nejlepších členů, tým GOB a SOŠ získal výborné třetí místo.
Blahopřejeme!!!
Informace o soutěži naleznete také na stránkách pořádající školy:
Fotografie

Stavíme z Merkuru

V květnu se konala soutěž Stavíme z Merkuru, kterou pořádal Kraj Vysočina ve spolupráci s firmou BOSCH. Této soutěže se zúčastnilo 25 týmů ze základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Každý tým se musel skládat ze čtyř členů, kdy alespoň jeden z nich muselo být děvče. Úkolem bylo během tří hodin sestavit auto Tatra libovolného typu ze stavebnice Merkur 8. Dále bylo povoleno použít přídavný motorek ze stavebnice Merkur 6. Soutěžící si měli na soutěž donést prezentaci o svém projektu, kterou přede všemi odprezentovali. Po sestavení auta plnili některé úkoly jako například projet slalom na čas, provést zátěžovou zkoušku a zacouvat co nejpřesněji do garáže. Toto vše bylo bodováno včetně prezentace a vzhledu auta. Bylo důležité, aby se podobalo skutečnému vozu Tatra. Za tým naší školy soutěžili konstruktéři Isa-Lia Messmer, Ondřej Přibyl, David Šindelář a Štěpán Kuhn. Zvolili si typ Tatra Jamal, které výborně zacouvalo do garáže a nosnost mělo vyšší než 9 kg. V celkovém hodnocení se náš tým umístil na pěkném devátém místě.
Fotografie

Okresní kolo FO - kategorie F

Jako každoročně se také letos konalo okresní kolo fyzikální olympiády kategorie F, kterého se zúčastnili i studenti naší školy. Ve vysoké konkurenci škol z celého okresu se našim terciánům podařilo umístit se na velmi vysokých příčkách. David Šindelář skončil na krásném jedenáctém místě, Johann Sequens na sedmém, Ondřej Přibyl na druhém a Prokop Kadlec na vynikajícím prvním. Prokop Kadlec se navíc zúčastnil i matematické olympiády, kterou se mu rovněž podařilo vyhrát.
Fotografie
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.