Ve dnech 9.9. - 12.9. 2013 se skupina našich studentů zúčastnila fyzikálního soustředění Cikháj se zaměřením na mili, mikro, nano.
Soustředění bylo organizováno Masarykovou univerzitou. Každý den se konaly přednášky. Skupiny žáků také provedly experimenty týkající se mili, mikro a nano světa. Následující den byly výsledky předneseny ostatním. Během prezentace skupinky odpovídaly na testové otázky, nutno dodat, že obě skupiny tvořené našimi studenty se umístily shodně na prvním místě.
Studenti měli možnost účastnit se pohybových aktivit organizovaných vysokoškolskými studenty. Ve středu odpoledne se v rámci volnočasových aktivit konal výlet na Devět skal. Součástí byla bojová hra jejíž náplní bylo překonání patnácti kilometrů a plnění náročných úkolů. Jedním z úkolů bylo psaní básní. Přikládáme tu s největší uměleckou hodnotou.
„Cestičko, cestičko.“
„Copak je, botičko?“