Mistrovství republiky proběhlo za podpory Internetové školy ZAV, NPI ČR (národní pedagogický institut) a Asociace Obchodních akademií. V podmínkách rozsáhlých pandemických opatření musela samozřejmě celá soutěž proběhnout distanční formou a zařazeny byly pouze „písařské disciplíny“.
Soutěž se skládala ze třech dílčích soutěží (minutovky, desetiminutový opis textu s penalizací 50, pětiminutový opis anglického textu s penalizací 25).
Vyhodnoceny byly zvlášť výsledky žáků ZŠ a SŠ.
V asynchronně konaném krajském kole naši školu reprezentovalo celkem 17 žáků. Pro postup do celostátního kola bylo třeba splnit postupový limit.
Poděkování si určitě zaslouží všichni účastníci krajského kola: Bouda Dominik (2. A), kterému účast ve finále unikla o jedinou chybu, Křeha Filip (2. AS), Pokorný Jan, Pavlů Tereza (oba 3. AS), Brychtová Luciana, Říčánková Adéla, (obě kvinta), Blahová Tereza, Klíma Martin, Štokrová Lenka, Zámostný Milan (všichni sexta).