Cizí jazyky

Anglický jazyk

Německý jazyk

Francouzský jazyk

Na naší škole se studenti v primě učí anglickému jazyku. Od tercie jim přibude druhý cizí jazyk: němčina nebo francouzština.

Ti, kteří k nám přicházejí do I. ročníku čtyřletého studia, pokračují ve studiu anglického jazyka a skládají z něj v naprosté většině maturitní zkoušku.

Jako druhý jazyk si volí němčinu nebo francouzštinu. Učitelé s nimi začínají pracovat jako se začátečníky.

Ve třetím ročníku (nebo v septimě) si lze jako volitelný předmět vybrat anglickou, německou nebo francouzskou konverzaci a dále latinu. Učivo v těchto předmětech je rozvrženo do dvou let.

Úspěchy naší školy v konverzačních soutěžích

Jiří Vejmelka

• úspěšná účast v národním kole konverzační soutěže v angl. jazyce 2002
  • 1. místo v národním kole konverzační soutěže ve franc. jazyce 2003

Spolupráce s našimi partnerskými školami

Gymnázium Waidhofen an der Thaya a Obchodní akademie Horn - Rakousko

Každoročně navštěvují naši školu studenti z výše zmíněných škol. Při svém jednodenním výletu se zúčastňují výuky a navštěvují historické centrum Telče a jeho okolí. Obdobným způsobem probíhají i návštěvy našich studentů v Rakousku. Často bývají zpestřovány i různými vzájemnými sportovními utkáními ve volejbale a fotbale.

Výuka s francouzským lektorem

Od šk. roku 2015/16 na našem gymnáziu pravidelně vyučuje francouzský rodilý mluvčí, a to v rámci společného projektu Kraje Vysočina a partnerského regionu ve Francii. Hodiny konverzace probíhají jednou týdně ve 3. a 4. ročníku.

Zájezdy a exkurze do zahraničí

V rámci výuky německého jazyka pořádáme pro studenty kulturně-poznávací zájezdy do Rakouska, Německa a Švýcarska. V rámci výuky anglického a francouzského jazyka pořádáme školní zájezdy do Anglie a Francie, kde mají studenti možnost bližšího poznání anglického a francouzského prostředí a při pobytu v rodinách si prověří své jazykové znalosti.
Vytvořil admin, naposledy upraveno Neděle 06 of listopad, 2016 19:37:53 uživatelem lancova.