Loading...
 

Aktuality

Praxe SOŠ

Studenti 1., 2. a 3. ročníku SOŠ absolvují v červnu učební praxe z účetnictví. V zadaném příkladu zpracují koplexní účetní agendu dané firmy. 1. ročníky účtují "ručně", 2. a 3. ročníky využijí program Premier systém x4.1.
Praxe

Soutěž o Tablo roku

Během měsíce května proběhl již 6.ročník soutěže o Tablo roku.V anketě, kterou vyhlásil ve spolupráci s Mladou frontou dnes internetový portál Rajče.net, se telečské gymnázium rozhodně neztratilo.Studenti 4.B svým druhým místem v kraji Vysočina navázali na úspěch třídy oktávy z roku 2010. Soutěž probíhala i na republikové úrovni. V konkurenci 60 škol se letošní maturanti dostali do první desítky. Při focení se 4.B vrátila zpět do dětských let. Tablo telečských gymnazistů se od ostatních soutěžních lišilo také tím, že si ho do posledního detailu vytvářeli sami maturanti a jejich třídní učitelé.

Tablo 4.B

Předávání maturitních vysvědčení 2012

V pátek 1. června 2012 byla slavnostně předána maturitní vysvědčení. Absolventy a
hosty přivítaly slavnostní famfáry zahrané ze zámeckých arkád. Absolventům tříd 4. A, 4. B, oktáva a 4. AS byla předána maturitní vysvědčení v divadelním sále zámku. S blahopřáním a poděkováním se připojili i vzácní hosté: senátor Parlamentu České republiky RNDr. Miloš Vystrčil, starosta města Telče. Mgr. Roman Fabeš a ředitel školy RNDr. Stanislav Máca.

Fotografie ze slavnostního předávání

Tomáš Graumann – dvakrát zachráněné dítě

Dne 30.5.2012 proběhlo na naší škole setkání studentů druhého ročníku VG s panem Tomášem Graumannem a jeho manželkou. Setkání s mužem, kterého zachránil Nicholas Winton z Protektorátu Čechy a Morava v roce 1939, se stalo autentickým svědectvím touhy po svobodě a ochoty pomáhat potřebným. Děkujeme.

„Velice vám děkuji za příležitost, že jsem vašim studentům mohl vyprávět svůj příběh. Protože jsem byl zachráněn, chci pomáhat ostatním lidem jakýmkoliv způsobem. Vím, že jsem mezi posledními, kteří zůstali naživu. Musím být svědkem toho, co se stalo, svědkem statečných lidí, kteří nás zachránili.“
Tomáš Graumann
fotografie

Výpisy výsledků didaktických testů pro maturanty

Ředitelství školy oznamuje maturantům, že výsledky didaktických testů jsou k vyzvednutí u třídních učitelů popř.v kanceláři školy proti předložení OP.

V souladu s vyhláškou č. 177/2009 Sb. (§ 22 odst. 2) zpřístupní ředitel školy žákům výsledky didaktického testu (DT) formou výpisu následující pracovní den po převzetí výsledků z CERMATu, tj. dne 16. 5. 2012. Zaměstnanci CERMATu nejsou v žádném případě oprávněni sdělovat výsledky žákům přímo, tuto pravomoc má pouze ředitel školy, který výpisy zpřístupní všem žákům, kteří didaktický test konali.

Má-li maturant závažné pochybnosti o správnosti výsledku zkoušky společné části MZ konané formou didaktického testu, může podat žádost o přezkum výsledku maturitní zkoušky dle zákona č. 561/2004 Sb. (§ 82 odst. 3).

Žádost je možné podat nejpozději do 5 dnů ode dne, kdy byl žákovi zpřístupněn výpis výsledků didaktických testů společné části maturitní zkoušky žáka. Žádost se podává doporučeně na ministerstvo školství, které žáka o výsledku vyrozumí do 30 dnů ode dne doručení žádosti.

Adresa pro písemné podání žádosti o přezkum výsledku didaktického testu SČ MZ:

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Karmelitská 7
118 12 Praha 1

Mezinárodní sportovní úspěch

Studenti vyššího gymnázia a SOŠ se zúčastnili 15.5.2012 ve Waidhofenu sportovního zápolení za účasti čtyř středních škol. Ze všech disciplín – atletika, kopaná a volejbal přivezli poháry za první místo. Děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme.

Mezinárodně úspěšní přírodovědci

V litevském Vilniusu se 22. - 29. 4. 2012 konal jubilejní 10. ročník prestižní přírodovědecké soutěže EUSO (European Union Science Olympiad, http://www.euso.dcu.ie, http://www.euso2012.lt). Z předmětových soutěží a olympiád se jedná o první mezinárodní akci z nejvyšší kategorie. Celkem se soutěže zúčastnilo 22 zemí, z nichž každá vyslala dva týmy (celkem tedy soutěžilo 44 týmů). Česká republika se EUSO účastní od roku 2007 a patří mezi ty nejúspěšnější
V jednom z českých týmů byl i student naší školy Jiří Janek, který společně s Petrem Smísitelem (Gymnázium Bučovice) a Eliškou Havrdovou (Gymnázium Jírovcova) získali bronzovou medaili, těsně za stříbrnými medailemi.

 Google+

Akce školy

Mimoškolní aktivity

Partnerství


Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.