Loading...
 

Aktuality

22.11.2012 - Horor a humor doby kamenné???

V hororově – humorné atmosféře proběhlo setkání studentů se spisovatelem, novinářem a textařem Jáchymem Topolem. Autor přečetl několik svých „pohádek“ z knihy Trnová dívka,
která vznikla po patnácti letech a vyšla s podtitulem Příběhy severoamerických Indiánů vybral a přeložil Jáchym Topol. Lidská přirozenost (svoboda, odvaha, pomsta, tragika i komika) odhalená k samé podstatě. Není potřeba dále rozvádět – je potřeba si knihu přečíst. Ti, kdo přišli na besedu, už ví, co je čeká…
Fotografie

Středoškolský futsalový turnaj chlapců

Dne 15. Listopadu se konal středoškolský futsalový turnaj chlapců. Proti sobě se utkaly týmy: Dačice, Pelhřimov, Kamenice a Telč. Všechny zápasy byly napínavé a velmi vyrovnané, zvláště poslední, ve kterém se utkali naši futsalisti s Dačicemi. Kluci po náročném zápase zvítězili a postupují do dalšího kola z krásného druhého místa.
Fotografie

Volejbalový turnaj v Třebíči

Dne 1. 11. 2012 se dívky GOB a SOŠ Telč zúčastnily volejbalového turnaje v Třebíči O košík plný .... Dívky nenastoupily v plné sestavě. Byly oslabeny hned o 4 hráčky základní sestavy, přesto podaly bojovný a kvalitní výkon, kdy se hrálo do posledního míče, který bohužel náš tým prohrál. A obsadil tak celkově krásné 2. místo z 6 družstev. Což svědčí o naší široké hráčské základně.

Sestava: Rymešová K. 4.AS, Procházková T. 4.AS, Bartušková V. 7, Švejdová A. 7, Bláhová K. 3, Čechová M. 5, Bláhová A. 5, Novotná V. 2.AS
Fotografie

Den otevřených dveří na ÚPT Akademie věd v Brně

Ve čtvrtek 8.11. se studenti semináře z fyziky zúčastnili dne otevřených dveří na AV v Brně, v rámci kterého jsme se podívali do šesti laboratoří - laserové techniky, elektronové mikroskopie, svařování elektronovým paprskem, vlastnosti kapalného dusíku a jev supravodivosti. Poté jsme zhlédli představení Úžasného divadla fyziky ÚDIF na téma: Svět v tepelném záření za pomoci IR a TERMO kamery. Spolu s námi se v ústavu pohybovala též Česká televize, krátké zpravodajství z Událostí v regionech můžete vidět zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/312281381991108-udalosti-v-regionech/obsah/228444-tyden-vedy-a-techniky/

Fotografie

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ AULY NA GOB A SOŠ

V pátek 2.11.2012 se uskutečnilo slavnostní otevření nové auly GOB a SOŠ Telč. Akce zakončila rok oslav – 160. výročí založení gymnázia a 90. výročí založení středního odborného školství ve městě.
Pozvání přijali senátor RNDr. M.Vystrčil, krajští radní: RNDr. M. Kružíková a Ing. M.Hyský. Hosté z odboru školství Mgr. M. Pech, PaedDr. V. Zelený a Ing. K. Látera,. Starosta Telče Mgr. R. Fabeš, starosta Třeště Ing. V. Hynk, bývalí ředitelé GOB a SOŠ – Mgr. J.Sedláček, RNDr. J.Rux a Ing. J. Komárek, zástupci dodavatelských firem a další hosté.
Shromáždění bylo zahájeno přednáškami o vzniku a historii obou částí školy, následovalo slavnostní přestřižení pásky. Hosté si mohli prohlédnout budovu školy, měli možnost zhlédnout ukázky moderní výuky českého jazyka, cizích jazyků a humanitních předmětů na interaktivních tabulích, byly připraveny ukázky výuky v odborných učebnách fyziky a chemie.

Fotografie

Exkurze do Prahy

Dne 19. října 2012 se konala dějepisná exkurze do Prahy. Akce se zúčastnili studenti maturitního ročníku gymnázia s doprovodem I. Bártů, M. Marešové a Z. Bártů. Náročný celodenní program zahrnoval prohlídku zásadních dominant hlavního města, tematické návštěvy Židovského města, Národního technického muzea a Národního památníku na Žižkově. Večer účastníci exkurze zhlédli divadelní představení „Revizor“ ve Stavovském divadle.
Zdeněk Bártů
Fotografie

Šenovský Datel

Ve dnech 18. a 19. října 2012 se na Mendelově SŠ v Novém Jičíně uskutečnila republiková soutěž 2. ročníků ve zpracování textů na PC „Šenovský Datel“. Prezentovat své umění v ovládání klávesnice přijelo celkem 66 studentů z 24 škol. Poprvé se této soutěže zúčastnily i studentky naší školy a vedly si skvěle. V hodnocení jednotlivců sice na nejvyšší místa nedosáhly, v kombinaci obsadila Ivana Volavková 8., Lucie Olivová 9. (obě sexta) a Lenka Nováková (2. AS) 12. místo, vyrovnané výkony našich studentek však byly cestou k zisku vynikajícího druhého místa v soutěži družstev.
Gratulujeme.
Fotografie
Výsledky

Po stopách Otokara Březiny

Jaroměřice nad Rokytnou, 10. října 2012
Po stopách Otokara Březiny
Chce-li našinec poznat život spisovatele evropského formátu, obdivovat krásu barokního zámku ve stylu Versailles, ztišit se pod majestátní kopulí barokního chrámu, projít se po francouzském a anglickém parku, pak nemusí nutně zavítat do některé z evropských metropolí, ale stačí, aby se vypravil do nedalekých Jaroměřic nad Rokytnou. Inspirovat se zde mohli studenti 3.A a septimy během tradiční exkurze, která se konala10. října 2012.
Mgr. Radek Kopečný
Fotografie

Den na hranici

Žáci z tercie a kvarty se v pátek 21. září 2012 zúčastnili zajímavé akce v dolnorakouském městě Raabs an der Thaya nazvané „Den na hranici“.
Fotografie
 Google+

Akce školy

Mimoškolní aktivity

Partnerství


Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.