Loading...
 

Aktuality

19. 11. 2013 - Setkání s držitelkou světového rekordu v psaní na klávesnici

+ soutěž pro žáky 8. a 9. ročníků ZŠ v ovládání klávesnice

Srdečně zveme žáky 8. a 9. ročníků na soutěž ovládání klávesnice PC, kterou osobně povede pan Jaroslav Zaviačič a devítinásobná mistryně světa v psaní na klávesnici paní Ing. Helena Zaviačičová. Součástí akce je i ukázka v rychlosti psaní na klávesnici.
Bližší informace naleznete v pozvánce.
Přihláška ke stažení.
Další informace lnovak v(e) gymnsostelc.cz, telefon: 734 358 450.

Krajské kolo ve stolním tenisu družstev

5.11. 2013 se zúčastnily naše studentky Jana Michálková, Anežka Procházková, Hana Toufarová krajského kola ve stolním tenisu družstev, kategorie VI. v Hrotovicích.
Naše děvčata zůstala jen krůček od bran celorepublikové finálové soutěže, když obsadily výborné 2.místo.
Blahopřejeme!
Fotografie

Jak jsme vyrazili do Londýna

Ve čtvrtek 24. 10. 2013 jsme se sešli na centrálním parkovišti v Telči a zamířili do Velké Británie. Cesta autobusem byla náročná, řízky mizely rychlostí blesku a zdánlivě pohodlná sedadla se proměnila v mučící nástroje. Přesto jsme to nevzdali a v pátek 25. 10. jsme šťastně dorazili do Londýna. S naším sympatickým průvodcem Péťou Čechovským jsme navštívili Trafalgar square, Big Ben a Buckinghamský palác. Ti z nás, kteří dosáhli plnoletosti, měli možnost volit na České ambasádě.
Fotografie

Stužkovací večírek oktávy

Sérii stužkovacích večírků tříd naší školy otevřela v pátek 1. listopadu 2013 oktáva.
Tenokrát na téma záhrobí a zločin. Masky se povedly. Uvidíte ve fotogalerii.

Fotografie

Návštěva studentů GOB a SOŠ na Gymnáziu ve Waidhofenu

V rámci projektu EU "Partnerstvím středních škol k rozvoji příhraniční spolupráce" navštívili telčští studenti partnerské Gymnázium ve Waidhofenu/Thaya. Kromě poznávání školy a města sehráli také přátelská utkání ve volejbalu, házené a kopané...

Fotografie

Okresní přebor škol ve stolním tenisu

Naši studenti se zúčastnili 23. 10. okresního kola středních škol ve stolním tenisu - kategorie IV. v Jihlavě. Dosáhli zde výborných výsledků. Chlapci ve složení Marek Čermák, Tomáš Kazda, Petr Klíma, Petr Křivánek obsadili celkově 5. - 10. místo z 16 družstev.
Dívky ve složení Jana Michálková, Hana Toufarová nenašly žádné přemožitelky a zvítězily z celkového počtu 16 družstev. Blahopřejeme!
Karel Moc

Sdružení rodičů GOB a SOŠ Telč

Sdružení rodičů GOB a SOŠ Telč

Ve čtvrtek 17. října 2013 se koná v budově školy na Hradecké ulici schůze Sdružení rodičů GOB a SOŠ Telč
Program:
15.30 – 16.15 Valná hromada Sdružení rodičů GOB a SOŠ Telč (v aule školy)
16.15 – 16.45 Třídní schůzky
16.45 – 18. 00 Informace o prospěchu studentů u jednotlivých vyučujících.

Dovolujeme si upozornit, že ulice Hradecká je zatím stále neprůjezdná.

Literárně-historická exkurze Praha

Dne 11. 10. 2013 navštívili studenti oktávy a 4.A Prahu. Každoroční literárně-historická exkurze doplňuje výuku českého jazyka a dějepisu. Studenti si po skupinách prohlédli památky Královské cesty, sami představili spolužákům jednotlivé zajímavosti a doplnili informace o památkách a osobnostech s nimi spojených. Vyrušili při práci archeology, kteří prováděli odborný průzkum přímo před Pražským hradem a ochotně odpovídali na otázky studentů.
V odpoledním programu si prohlédli Muchovu Slovanskou epopej, nebo mohli navštívit reprezentační i pracovní prostory Senátu Parlamentu České republiky. Večer zhlédli divadelní představení nastudované podle humoristické knihy Leo Rostena - Pan Kaplan má třídu rád v Divadle ABC, kde se stali svědky smršti slovního humoru a nejrůznějších jazykových hříček.
fotogalerie

Naše atletky v kraji na čtvrtém místě !!!

Atletky v krajském kole CORNY - středoškolského atletického poháru obsadily 4. místo. Mezi silnou konkurencí podaly vynikající výkon. 1. místo celkově obsadilo Gymnázium Třebíč. Naší nejsilnější disciplinou byla výška, kde dívky obsadily 2., 3. a 4. místo (Křenková Veronika – 144cm, Heralecká Tereza – 140cm, Čechová Marie – 132cm). Výborný výkon podaly i ostatní (800m – Langhammerová Anežka, Křenková Michaela, 60m – Chalupová Kateřina, Křenková M., vrh koulí – Padrnosová Jana, Heralecká, dálka – Chalupová, Čechová M., 200m – Bláhová Anna, Lojdová Hana, dále Ficová Veronika, Čechová Lucie, Tomková Veronika). Gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy!
fotogalerie
 Google+

Akce školy

Mimoškolní aktivity

Partnerství


Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.