Loading...
 

Aktuality

Byli jsme v České národní bance

6. března 2014 navštívili studenti 4. A, oktávy, 4. AS a 3. AS Prahu. Společným cílem byla exkurze do České národní banky, dílčími cíli expozice Muzea komunismu a Petřín.

Fotografie

Tvoření v keramické dílně

17. března ožila čilým ruchem keramická dílna, modelovalo tu 21 malých dětí ve věku 3 až 6 let z třídy Sluníčka z telčské mateřské školy. Výsledkem dvouhodinového tvoření bylo množství drobných výrobků - závěsná sluníčka, velikonoční zápichy do květináčů, ale i drobná zvířátka, drak, dračí hnízdo, hrnky, misky. Nakonec si všechny děti zkusily točit misku na kruhu. Velké poděkování patří kvartánkám Kátě, Janě a Adéle za téměř profesionální pomoc při práci s dětmi.
Pavla Doležalová
Fotografie

Uzavření zámeckého parku

Oznamujeme studentům a zaměstnancům školy, že v pondělí 17. 3. 2014 bude z důvodu špatného počasí (padající větve, ...) uzavřen zámecký park.
Pro cestu do školy pouižijte proto jinou trasu.

Provoz školy o jarních prázdninách

Od pondělí 10. 3. do pátku 14. 3. 2014 jsou jarní prázdniny.

Přihlášky ke studiu je možné odevzdat do 15. 3. 2014 každý pracovní den od 7.30 do 15.00 hodin v kanceláři školy nebo zaslat poštou.


Informace na telef. čísle 734358 285

Památky UNESCO Třebíč

Dne 4. března 2014 jsme v rámci předmětu cestovní ruch vyrazili na výlet do Třebíče. Navštívili jsme památky zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, starobylou Baziliku sv. Prokopa s kryptou, s paní průvodkyní jsme prošli židovskou část města a podívali se i na starý židovský hřbitov. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého ze života židovských obyvatel a také o jejich tragickém osudu během 2. světové války. Těšíme se další podobné akce.
Michaela Burešová 2. AS
Fotografie

Gymplstar

Ve dnech 3. a 4.3.2014 proběhla na naší škole pěvecké soutěž s názvem Gymplstar. Byla rozdělena na soutěžící nižšího a vyššího gymnázia. Vítězkou prvního soutěžního dne se stala Jolana Novotná z kvarty, 2. místo patřilo Veronice Svobodové ze sekundy a 3. místo obsadila Jolana Ritterová z primy. Čestné uznání si ze soutěžení odnesly: Adéla Pražáková z tercie, Michaela Tomková z tercie a Anna Bártů z primy.
Druhý den, kdy soutěžili studenti vyššího gymnázia, byl pro porotu poněkud obtížnější. Po dlouhém uvažování se nakonec porota shodla na těchto výsledcích: 1. místo Karolína Kubíčková z 1.A, 2. místo Klára Štumarová ze 4. A a Zuzana Marková ze sexty, 3. místo Veronika Tomková ze 3.A. Soutěžila i menší pěvecká tělesa. 1. místo obsadil soubor a capella ve složení: Jiří Janek (8), František Švarc (3.A), Matěj Nosek (3.A), Martina Janková (7), Ludmila Nosková (5), druhé místo patřilo sestrám Kafoňkovým (Lucii ze 3.A a Ladě z kvinty).
Všem zúčastněným děkuji za odvahu, protože soutěž byla nad očekávání navštívena posluchači z řad studentů. A budu věřit, že se třeba za rok přidají i další zpěváci! K. Zažímalová
Fotografie NG
Fotografie VG

Úspěšní recitátoři

V prvním březnovém týdnu se v Jihlavě konaly soutěže v recitaci. Ve svých kategoriích uspěly a do vyšších kol postoupily - Veronika Tomková(3.A):byla nominována na celostátní přehlídku Wolkerova Prostějova a Anna Bártů(prima): zúčastní se oblastní přehlídky v Třebíči. K pěkným výkonům gratulujeme i dalším recitátorům : Jolaně Ritterové,Barboře Moudré,Šárce Kaňkovské,Lucii Křenové,Aleně Hamršmídové,Haně Lojdové,Františku Holubovi,Vojtěchu Kozlíčkovi,Jiřímu Jankovi a Janě Karpíškové.
Učitelé českého jazyka

FUTSALISTKY ZÁŘILY V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

V pondělí 3.3.2014 se náš tým futsalistek účastnil 2. kola středoškolské futsalové ligy v Českých Budějovicích. Po ranním stresu při odjezdu, kdy jedna z hráček náhle onemocněla, se tým o sedmi hráčkách s obrovskou nadšeností a jásotem rozjel na jih Čech. Zde ho čekaly tři zápasy se soupeřkami z Jihlavy, Bechyně a s domácími. Jak se ukázalo později, hned první zápas byl rozhodující. Naše hráčky v něm podlehly Jihlavě po srdnatém výkonu 0:2 a byla to jediná prohra dne. Týmy Bechyně a Českých Budějovic odešly z klání s našimi hráčkami poraženy a zejména utkání s děvčaty z Budějovic bylo vemi dramatické. Naše hráčky heroickým výkonem otočily zápas z 0:3 na 4:3. Do dalšího kola se tedy naše hráčky sice nedostanou, ale na tom pramálo záleží - snad pro své divoké pokřiky, hlasitý smích, focení se na instagram, válečná znamení a hlavně pro jejich nezdolnost, bojovnost byly nejvíce obdivovaným týmem dne.
(Tomková Veronika)
Fotografie

Moderní chemie na gymnáziu v Telči

Ve dnech 4. a 5.března 2014 se na GOB a SOŠ Telč uskutečnila v rámci spolupráce s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze akce nazvaná „hodina moderní chemie“. Studenti většiny ročníků měli možnost vidět naživo řadu poutavých chemických pokusů a přesvědčit se o tom, že chemie nejsou jenom vzorce, výpočty a rovnice. Chemie je totiž všude kolem nás. Jednalo se například o ukázku syntetických esencí používaných v potravinářství, pokusy s tekutým dusíkem a suchým ledem, přípravu supravodivého materiálu, hašení oxidem uhličitým a celou řadu dalších pokusů. Nejvíce se líbila chemická příprava zmrzliny, kterou v závěru všichni ochutnali. Věříme, že tato akce splnila svůj účel – popularizovat a získávat nové zájemce o chemii a přírodní vědy.
Chemici
Fotografie

Exkurze do Státního okresního archivu Jihlava

Ve čtvrtek 27. února 2014 se studenti maturitního semináře z dějepisu zúčastnili odborné exkurze do Okresního archivu v Jihlavě. V rámci exkurze se seznámili s funkcí a prací archivu. Poutavý odborný výklad zajistila PhDr. Helena Nedbalová. Její přednáška byla doplněna praktickými ukázkami archiválií a materiálů. Gymnazisté tak mimo jiné měli možnost vidět originál nejstarší dochované listiny Jihlavy z roku 1369 nebo třeba originál listiny znakového privilegia pro město Telč.
Zdeněk Bártů
Fotografie
 Google+

Aktuality