Loading...
 

Aktuality

Vítězství v krajském kole dějepisné olympiády

V úterý 20. března se konalo v Pelhřimově krajské kolo dějepisné olympiády. Do tohoto klání postoupila i naše studentka kvarty Justýna Přechová a díky skvělé přípravě dokázala porazit všechny soupeře z celého kraje. Vítězství ji otevřelo cestu do celostátního kola, kde nás Justýna bude v létě reprezentovat.
Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí
Zdeněk Bártů

Naši písaři opět nejlepší na Vysočině

V úterý 27. března proběhlo ve vybraných školách všech krajů České republiky krajské kolo „Mistrovství ČR v grafických disciplínách“. Pořadatelem pro Kraj Vysočina byla po pěti letech opět naše škola - GOB a SOŠ Telč.
O co nejlepší umístění bojovalo v Telči celkem 25 soutěžících z osmi škol. První soutěžní disciplínou byl záznam mluveného slova, kde soutěžili pouze naši dva žáci. Zvítězila Tereza Kupcová (4. A) před Jiřím Kučerou (sexta). I v další disciplíně, wordprocessingu (profesionální zpracování textu), to byl boj pouze dvou našich soutěžících. Ovládl ho Jiří Kučera, druhé místo získal Samuel Tingel (septima). Mohlo by se zdát, že umístění v těchto dvou soutěžích bylo pro naše žáky snadné a předem jisté. Soutěžní pravidla však pro zápis do výsledkové listiny v těchto náročných disciplínách stanovují přísné základní limity, jejichž nesplnění pak znamená diskvalifikaci.
Fotografie
Odkaz na výsledkové listiny

Velikonoční volejbalový turnaj

26. 3. 2018 se na naší škole pořádal Velikonoční volejbalový turnaj. Turnaje se zúčastnilo celkem šest dívčích týmů. Na 1. místě se umístil tým Dačice gymnázium A, na 2. místo tým Telč gymnázium A, na 3. místě tým Telč gymnázium B, na 4. místě tým Dačice gymnázium B, na 5. místě SOŠ Telč a na 6. místě SŠTO Dačice.
Děkujeme všem týmům co přijely a těšíme se na další volejbalové turnaje.

Balada pro banditu na Třešťském divadelním jaru

Je tomu tak a Balada pro banditu má za sebou svou derniéru (při příležitosti Dne učitelů v Mrákotíně 23. 3. 2018)! Ale ještě před tím jsme s naším představením vyrazili na přehlídku Třešťské divadelní jaro. Dne 20. 3. 2018 jsme před plným sálem odehráli představení, na které jsme se těšili. Důvodů bylo několik: velké jeviště s novými možnostmi, zvědavost, jestli vůbec někdo přijde, odvaha čelit porotě …
Fotografie
video
Napsali o nás v Jhlavských listech

Krajské kolo konverzační soutěže ve francouzštině

Krajské kolo pro francouzštináře bylo pořádáno 21. 3. 2018 v DDM v Jihlavě. Tradičně se soutěžilo dle úrovně ve čtyřech kategoriích. Naše škola vyslala zástupce do kategorie A1 a B2, kteří se konkurence rozhodně nezalekli. Adéla Pittnerová z kvarty si převzala cenu za 2. místo a Jiří Kučera ze sexty za 3. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a srdečně blahopřejeme k dosaženým úspěchům!
Mgr. Daniela Machová

4. místo v celostátní soutěži Frankofonie 2018

Soutěž Frankofonie je pořádána pro žáky učící se francouzský jazyk na základních a středních školách v České republice s cílem podpořit jejich znalosti o historii, geografii, kultuře a umění frankofonních zemí.
Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku se konalo dne 20. března v Černínském paláci, sídle Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Mezi přítomnými byli diplomatičtí zástupci frankofonních misí v ČR, kteří oceněným žákům a studentům věnovali věcné dary. Slavnostního aktu se mimo výše uvedených účastnili i příbuzní oceněných studentů a jejich vyučující. V kategorii středních škol bylo oceněno 11 žáků, v kategorii základních škol 15 žáků.
Do výtvarné části soutěže, která je určena žákům základních škol, se letos zapojilo 104 žáků z 26 škol. Čtvrtou cenu si převzala naše studentka kvarty Eliška Rezková z rukou zástupce Velvyslanectví Marockého království v Praze.
Srdečně blahopřejeme!
Mgr. Daniela Machová, Mgr. Barbora Čermáková
Fotografie

Basketbalový zápas

V pátek 9.3. 2018 jsme se vydali na basketbalový zápas do Jihlavy. Zápas se hrál na dvou místech. Prvním dějištěm byla ZŠ Seifertova, my jsme hrály ve sportovní hale nad plaveckým bazénem. Naše družstvo ve složení: Simča, Štěpánka, Dorča, Nelča, Áďa, Zlaťa, Terka, Kristýnka, Amča, Lenča, Helča a Šárka se ve skupině umístilo na 2. místě, celkově jsme se umístily na 4. místě. Děkujeme za trénink a podporu Vláďovi Dvořákovi, Honzovi Bártů, paní učitelce Benešové, Helče Kučerové za fotky.
Fotografie

Přejeme všem hezké Velikonoce

Ve čtvrtek 29. 3. 2018 jsou velikonoční prázdniny,
úřední hodiny 8,00 - 11,30 hod, 12,00 - 15.00 hod.

Rádi Vás zveme na závěrečná utkání našich studentů v rámci hokejové

DOROSTENECKÉ EXTRALIGY

Čtvrtek 29.3., v 17:30 hod. proti Třinci
Pátek 30.3., v 17:00 hod. proti Litvínovu

Pozvánky k přijímacím zkouškám

Pozvánky k přijímacím zkouškám byly předány 26.3.2018 České poště k distribuci ve formě doporučených dopisů.
Stanislav Máca

Hokejová návštěva

V úterý 20.3. navštívila školu běloruská hokejová delegace v čele s panem Semjonem Borisovičem Šapiro, předsedou Hokejové asociace Běloruské republiky. Delegace si pozorně a s velkou pochvalou vyslechla podrobné informace o přípravě mladých hokejových talentů pod vedením Jaromíra Pytlíka. Návštěvu doprovázel držitel mnoha medailí z mistrovství světa a olympiády, mnohonásobný mistr republiky a jednatel Dukly Jihlava pan Bedřich Ščerban. Kromě prohlídky školy delegace navštívila v doprovodu starosty města R. Fabeše zimní stadion a vynechat se samozřejmě nemohlo ani náměstí.
Stanislav Máca

Fotografie
 Google+

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.