Loading...
 

Aktuality

Masopust 21. 2. 2020

Milí telčští i mimotelčští přátelé,
nedá nám to, abychom vám nenapsali pozdrav z Českého Krumlova. Když jsme se s vama v pátek v Telči loučili, netušili jsme, jak náročné odpoledne nás čeká. Klíče od města jsme sice dostali, ale pan místostarosta je filuta! Ani jeden nebyl označen! Tedy si asi dokážete představit, jak jsme lítali od baráku k baráku a ne a ne najít ten správný! Měli jste štěstí, že jste odešli na občerstvení, to se jevilo jako jistota, jinak bylo vše nejisté! My tam popadli koblihu a mazali jsme s klienty za zážitky!
Naštěstí pro nás jsme zjistili, že v Telči se člověk domluví a že místní podnikatelé jsou důvěřivější než radnice! Nakonec jsme překecali obsluhu v čajovně, která obsloužila Angličany po sedmnácté hodině, lady se byla dvakrát převléci, aby předvedla svoje modely, které si nechala kvůli návštěvě Telče ušít, a lord klidně pokuřoval a kochal se krásou náměstí. Projížďka kočárem nevyšla!
Italky si objednaly pizzu a my jsme s Laďou vydloubali všechny kousky ananasů… Nechápeme, co mají proti ananasu?
Laďa vzal Němce do pivovaru a cestou si dali grilované koleno! V kasínu nám neotevřeli!
Borise jsme nechali interaktivně vychladnout v podzemí pod ZUŠkou a s Jelenou jsem dohonil skupinku lovců, od kterých jsme koupili vycpaného lišáka. Toho Jelena nedala z ruky ani během noční prohlídky Českého Krumlova. Když jsme opouštěli lovecký salonek, tak se průvodce domáhal, aby vrátila exponát… Nevrátila, bude mít krásnou vzpomínku na Telč!
Japonci byli zklamaní, sice jsme se několikrát vyfotili na Belpské lávce se šnorchly a s třpytícím se jezerem v pozadí (Do záběru se nechtíc dostala kačena, která šla pěšky přes jezero?), ale náladu jim spravila až cesta vlakem, to bylo opravdu dobrodružství.
Než se s vama rozloučím, chtěl bych vám jménem naší cestovky poděkovat za milé přijetí, za hudební doprovod, roztodivné masky, občerstvení a příjemnou atmosféru. To zachránilo pověst vašemu městu! Přijetí v Krumlově na radnici bylo o poznání horší, ale o tom až někdy jindy.
S pozdravem zůstávají zástupci CK Špilas reisen Laďa a Raďa a jejich letošní první klienti
Fotografie
Další fotografie najdete zde

Blahopřejeme

Blahopřejeme našemu absolventu a bývalému kolegovi RNDr. Miloši Vystrčilovi ke zvolení do čela Senátu.
Přejeme hodně úspěchů ve vysoké ústavní funkci.

Jak se daří našim absolventům na vysokých školách?

Stalo se již tradicí, že naši absolventi vždy během zkouškového období najdou čas nás navštívit a sdělit, jak se jim daří ve studiu na vysoké škole. Jsme velmi rádi za tuto zpětnou vazbu a to i v podobě emailů. Jeden takový přišel letos v únoru od studentky přírodovědecké fakulty MU Brno:Dopis ke stažení

Úspěch řešitelů fyzikální olympiády

Řešitelé fyzikální olympiády z tercie a kvarty poměřili své schopnosti v okresním kole v Jihlavě, kde 24. ledna 2020 řešili čtveřici náročných úloh. V mladší kategorii F se na 3. místě umístil Daniel Kratochvíl, 8. místo pak obsadil Vojtěch Novotný. Ve starší kategorii E se stal absolutním vítězem Ondřej Přibyl, 3. místo obsadil Prokop Kadlec a 6. místo vybojoval Johann Sequens. Gratulujeme!

Fotografie řešení

Basket - Třešť – zlato, Telč - brambory

Dne 18. 12. 2019 se tradičně konal turnaj v basketbalu starších žákyň, kterého se zúčastnily týmy základních škol z Telče, Batelova, Třeště a GOB Telč. Po prvním zápase se ZŠ Masarykova Telč, který jsme vyhrály poměrem 22:4 nás čekal souboj se ZŠ Třešť. Náš dlouholetý soupeř předvedl dobrý výkon. Ve velice napínavém zápase nestačil na naše hráčky a podlehly 14:13. V dobré náladě jsme nastoupily proti ZŠ Hradecká Telč a vyhrály 32:6. Do posledního zápasu proti ZŠ Batelov týmu nezbylo mnoho sil. Zápasem jsme se protrápily, ale s vítězným koncem 13:8. Domů si vezeme putovní pohár, kterého se nechceme na přesrok jen tak lehce vzdát. Hrály: Michaela Čurdová (sekunda), Dorota Adamová, Štěpánka Langhammerová, Lenka Vystrčilová, Veronika Novotná, Amélie Sára Přechová, Helča Hoang, Simona Kalců (tercie). Také moc děkujeme Honzovi Bártů (sexta) za odborné rady a coaching. V neposlední řadě musíme poděkovat paní učitelce Benešové za přípravu na turnaj a Kristýně Thorovské za krásné fotky.
14. 1. 2020 se v Telči konal turnaj starších žáků, náš tým s velkým nasazením zahrál kvalitní zápasy s dobrými soupeři a skončil na 4. místě. Za dobrou hru, sportovní atmosféru a dobrou náladu děkujeme jak hráčům, tak krásným fanynkám. Náš tým reprezentovali Daniel Sedlák, Adam Trojan,Václav Šindler, Benjamín Šenigl, Pavel Diviš, Daniel Kratochvíl, Jan Kresa, Karel Blaha, Daniel Urban, Matyáš Novák , Vlastimil Blažek.
Fotografie

Zpívání u stromečku

V blízkosti Vánoc si už můžeme zazpívat koledy. Stalo se tak v pátek 20. 12. 2019 ve vestibulu naší školy. O velké přestávce jsme se sešli a zpívali.
Mám velkou radost, že se toto zpívání stalo tradicí a možná i součástí předvánoční atmosféry naší školy.
Děkuji!
Květa Zažímalová
Fotografie

Vánoce v jihlavské nemocnici

Stalo se tradicí, že skupina studentů gymnázia navštěvuje před Vánocemi pacienty na Oddělení geriatrické a následné péče v jihlavské nemocnici. Ani letošní rok nebyl výjimkou. 17. prosince 2019 jsme tuto výpravu uskutečnili již po sedmé.
Studentky sexty Sára Šeniglová, Tereza Šamalová, Barbora Pelikánová, Michaela Strachotová a Emílie Křenová vybavené flétnou a hudebním sluchem spolu s terciánkou Klárou Zažímalovou, která hraje na housle tak skvěle, až to bere dech, vyrazily v doprovodu svých učitelů do Jihlavy, aby se postavily této nelehké výzvě. Není totiž vůbec jednoduché přijít k lidem, které neznáte a kteří jsou oproti vám v silné nevýhodě, a snažit se je rozptýlit a rozveselit.
Fotografie
video

Vánoční výstava pro Sdílení

Na vlně Vánoc se vezeme už od září. Vánoce na billboadech, v reklamách, v obchodech, na obalech potravin. Děti trénují vánoční koledy s předstihem několika měsíců, aby nebyla na besídce pro rodiče ostuda. Místo vánoční pohody má navrch stres a smutek.
Přesto všechno ale většina vnímá Vánoce jako jedno z nejkrásnějších období v roce. Proč zrovna v tuto dobu jsou lidská srdce daleko více otevřená a lidé si projevují lásku tak přirozeně? Nejsou to právě střípky vánočních vzpomínek, které dohromady tvoří kouzelnou mozaiku krásných pocitů?
Tereza Hiršová, Tereza Hadravová a Anna Procházková (studentky GOB a SOŠ v Telči) se pokusily ve svých fotogafiích pár těchto střípků zachytit a v prostorech MÚ Telč tak pro návštěvníky vytvořily útočiště před světem komerce. Výstavu Střípky Vánoc doplnila Tereza Neuwirtová (též studentka GOB a SOŠ v Telči) ručně psanými texty ve stylu moderní kaligrafie.
Cílem výstavy bylo nejenom vytvořit prostor, ve kterém by měli návštěvníci možnost zpomalit během vánočního shonu, ale také pomoci mobilnímu hospicu Sdílení. Právě přítomnost této organizace rámuje celou výstavu.
Sdílení pomáhá starým a nemocným lidem zůstat doma se svými blízkými. Snažíme se o to i my? Kdy jsme navštívili své blízké naposledy? A zajímají nás jejich střípky vzpomínek?
Výstava probíhá od 25.11. 2019 do 6.1. 2020 ve vstupních prostorech MÚ Telč. Po celou dobu trvání výstavy bude k dispozici kasička na finanční dary. Za Vaše dary děkujeme.
Fotografie
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.