Loading...
 

Aktuality

Telčští studenti poznávali Waidhofen an der Thaya

26. listopadu 2018 navštívila skupina studentů GOB a SOŠ v rámci projektu Přeshraniční partnerství středních škol partnerské gymnázium v rakouském městě Waidhofenu an der Thaya.
Dopoledne se vydali naši studenti se svými rakouskými vrstevníky ve smíšených skupinách do města, aby podobně jako v Telči plnili úkoly hádankové rallye. Jeden z úkolů je zavedl ke kleci, ve které je chován vzácný ibis skalní, symbol Waidhofenu. Po soutěži, v níž zvítězili všichni, kdo za vytrvalého deště prošli celou trasu, byli studenti přijati na waidhofenské radnici, po které je provedl starosta Robert Altschach. Nejvíce se jim líbila obřadní síň. Z radnice odešli do cukrárny Müssauer, aby ochutnali firemní čokolády, perníčky a chleba a prohlédli si podzemní prostory pod cukrárnou. Zajímavý program posledního dne projektu završil chutný oběd v místní restauraci. Celý den se studentům věnoval ředitel waidhofenského gymnázia Mag. Roland Senk.
Fotografie

Pedagogické odpoledne

Ve čtvrtek 29. listopadu 2018 proběhne od 15.00 do 16.30 hodin pedagogické odpoledne pro rodiče žáků.
Během pedagogického odpoledne se mohou rodiče individuálně informovat u třídních učitelů a jednotlivých vyučujících o prospěchu žáka.

Exkurze semináře fyziky

Dne 9.11 2018 naši studenti čtvrtých ročníků ze semináře fyziky navštívili Ústav přístrojové techniky AV v Brně. Čekalo na ně celkem 6 stanovišť, na kterých se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Některé pokusy si mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Nakonec si studenti v rámci workshopu zkusili vyrobit hologram se svým jménem. Celou prohlídku zakončili krátkým zhlédnutím představení Úžasného divadla fyziky (ÚDIF) s tématem "Ukážeme vám nic".
Studenti SF
Fotografie

Přijďte podpořit naše studenty

Tuto sobotu nastoupí na zimním stadionu naši studenti v extraligovém utkání juniorů v dresu Žďáru nad Sázavou proti favoritům z Brna. Před slavnostním buly vystoupí naše žákyně, Adéla Hronová a Natálie Vitoušová, mistryně světa v mažoretkovém sportu.

Veletrh fiktivních firem České Budějovice

V Českých Budějovicích se konal již 5. ročník veletrhu fiktivních firem, kterého se zúčastnila i naše firma ve staronovém složení: Ondřej Běhan, Jan Sláma, Adam Křivánek, Filip Lanč, Matyáš Krejza, Václav Křičenský, Jaroslav Tomek, Tereza Pavlů a Eliška Pečenková. Premiérové vystoupení vyneslo zástupce firmy v celkovém hodnocení na šesté místo a první místo za nejlépe předvedenou prezentaci.
Fotografie

MOVEMBER 2018

Fotky s papírovými knírky se staly mezi studenty a učiteli tak populární, že letos uspořádal Jakub Hejl, student 4.A, na naší škole již čtvrtý ročník charitativního focení pro celosvětově známou nadaci MOVEMBER. Výtěžek z této listopadové akce se posílá přímo nadaci, jež ho použije na výzkum a boj proti rakovině varlat, prostaty a dalším mužským onemocněním. Všem zúčastněným děkujeme.
Fotografie

„Uvědomil jsem si, že focením můžu i pomáhat.“

„Uvědomil jsem si, že focením můžu i pomáhat,“ říká Jakub Hejl, autor výstavy Podzim života, která byla veřejnosti představena 5. 11. 2018.
Jakub Hejl, fotograf a student 4.A, se před rokem rozhodl, že svými fotografiemi pomůže mobilnímu hospici Sdílení. Společně s pracovnicemi organizace a spolužačkou Marcelou Kadlecovou navštívili 12 domácností. Naskytla se jim tak možnost osobně se setkat s klienty hospice, poslechnout si zajímavé životní příběhy a během vyprávění pořídit pár spontánních snímků. Fotografie zachycují běžný život seniorů, kteří mohou díky péči Sdílení zůstat doma do úplného konce.
„Hlavním cílem expozice je veřejnosti přiblížit poslání mobilních hospiců a obětavou práci jejich zaměstnanců. Tato setkání mi ukázala, že i když realita není v každém ohledu krásná, tak existují lidé, kteří se ji snaží krásnou udělat. Děkuji, že jsem mohl být svědkem jejich práce,“ komentoval svou první výstavu Jakub.
Fotografie si můžete prohlédnout do 26.11. listopadu 2018 ve vstupní hale MěÚ v Telči. Navíc po celou dobu výstavy bude na telečském infocentru probíhat dobrovolná sbírka. Všechny peníze poputují na pomoc Sdílení.
Děkujeme, Jakube.
Fotografie z vernisáže

Vídeň - exkurze

V pátek 19.10.2018 jsme navštívili hlavní město Rakouska - Vídeň. Než jsme absolvovali informacemi nabitou půldenní túru, při které jsme si prohlédli interiéry Hofburgu a centrum metropole – historické budovy na Ringstraße i gotickou katedrálu Stephansdom, podnikli jsme krátkou zastávku u známého domu Fridricha Hundertwassera. Celou exkurzi završila návštěva krásného parku u zámku Belveder. I přes menší únavu některých účastníků dopadla celá akce na jedničku.
Leona Veselá, 4.A
Fotografie (Fotografie – Věra Zadinová)
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.