Loading...
 

Aktuality

Maturita versus cambridgeské certifikáty

Stalo se již tradicí, že naši studenti v březnu skládají cambridgeské zkoušky. Letos to bylo šest studentů maturitních ročníků a jedna studentka septimy. Konečně máme výsledky a můžeme gratulovat!
Certifikáty FCE (First Certificate in English – úroveň jazyka B2) letos obdrží Lucka Herciková ze septimy, Milka Chalupová, Katka Malá a Štěpán Šindelka ze 4.A a Radek Kopečný, Nikol Vávrů a Áďa Veselá z oktávy.
Jonáš Křeha z oktávy se nespokojil s úrovní B2 a obdrží certifikát CAE (Cambridge Exam in Advanced English) úrovně C1, který složil s téměř plným počtem možných dosažených bodů. WOW!
Všem studentům gratulujeme a věříme, že předáním certifikátů jejich anglická kariéra teprve začíná!
Vyučující AJ

Kybernetická soutěž

Ve dnech 18.-20. dubna se konalo celostátní finále druhého ročníku Kybernetické soutěže středních škol. Této soutěže se zúčastnilo na několik tisíc studentů všech typů středních škol z celé republiky. V konkurenci 40 nejlepších vybojoval 18. místo i student sexty Jiří Kučera. Mimo samotné soutěže se zde odehrál i doprovodný program v podobě exkurzí do různých technologických firem či vysokých škol.
Fotografie

Zájezd do Francie

Mezi 9. a 14. dubnem se uskutečnil školní zájezd do Francie, konkrétně na Azurové pobřeží, kterého se účastnili žáci druhých a třetích ročníků. Měli možnost vidět mimo jiné festivalové město Cannes, přístav Saint Tropez či druhý nejmenší stát světa, Monako. Zároveň žáci dostali příležitost vidět poměrně zajímavou kuriozitu - dubnovou sněhovou vánici na jihu Francii. I přes nepříliš příznivé počasí se zájezd povedl a třešničkou na dortu bylo krásné počasí právě v Monaku.
Fotografie

Gympl Star

Dne 7. 5. 2018 se bude v aule konat umělecká soutěž gymnázia GymplStar. Přijďte podpořit soutěžící. Začínáme ve 14.05.
Plakát ke stažení

Soutěže v českém jazyce

Během zimních a jarních měsíců se naši studenti účastnili několika soutěží v českém jazyce. Jiří Kučera ( sexta ) zvítězil v okresním kole Olympiády z českého jazyka, z kola krajského si odvezl cenné 8. místo. V okresním kole recitační soutěže bodovala děvčata ve III. kategorii. Adéla Řičánková ( sekunda ) získala Ocenění poroty, Klára Zažímalová ( prima) obsadila 2. místo a reprezentovala naši školu v krajském kole recitátorů , kde zaujala porotu a byla odměněna Oceněním za interpretaci soutěžních textů. Anna Bártů (kvinta) si odvezla vítězství z Pelhřimovského Poetikonu, a dostala tak skvělou příležitost vystoupit na národní přehlídce recitátorů. Za skvělou reprezentaci školy děkujeme nejen uvedeným studentům,ale i dalším účastníkům soutěží : Tereze Hiršové, Lucii Hercikové, Lence Štokrové a Elišce Rezkové.
Vyučující českého jazyka

Kurz němčiny s rodilými mluvčími

V týdnu 16. – 20. 4. 2018 proběhl na GOB a SOŠ Telč v rámci projektu Přeshraniční přátelství středních škol, financovaného z programu EU Interreg Rakousko – Česká republika, intenzívní konverzační kurz německého jazyka (4 hodiny denně) za účasti rodilých mluvčí – lektorů, bývalých učitelů na Gymnáziu ve Waidhofenu. Již počtvrté jsme přivítali manžele Pekny, kterým tentokrát pomáhal jejich bývalý kolega Gerhard Bigl. Náplní kurzu byly rakouské reálie a práce s konverzační učebnicí Sprechen Sie mit! Studentům se podařilo překonat počáteční ostych i díky velice přátelské atmosféře na kurzu a zájmu lektorů o český jazyk. Předkové pana Friedricha Pekny pocházejí totiž z Čech. Když jsme se poslední den loučili, shodli jsme se na tom, že je škoda, že kurz netrvá ještě týden.
Věra Zadinová
Fotografie

DĚJEPISNÁ SOUTĚŽ GYMNÁZIÍ

Ve čtvrtek 5. dubna 2018 se konalo v Jihlavě krajské kolo mezinárodní dějepisné soutěže gymnázií České republiky a Slovenska. Letošní kolo soutěže mělo téma „ Československo 1968-1977“ . Za naši školu se účastnili Michal Hink (septima), Zuzana Štokrová (3.A) a Patrik Lazárek (2.A). V silné konkurenci 15 gymnázií z celé Vysočiny vybojoval tým našeho gymnázia páté místo.
Děkujeme za skvělou reprezentaci.
Zdeněk Bártů

Vítězství v krajském kole dějepisné olympiády

V úterý 20. března se konalo v Pelhřimově krajské kolo dějepisné olympiády. Do tohoto klání postoupila i naše studentka kvarty Justýna Přechová a díky skvělé přípravě dokázala porazit všechny soupeře z celého kraje. Vítězství ji otevřelo cestu do celostátního kola, kde nás Justýna bude v létě reprezentovat.
Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí
Zdeněk Bártů

Naši písaři opět nejlepší na Vysočině

V úterý 27. března proběhlo ve vybraných školách všech krajů České republiky krajské kolo „Mistrovství ČR v grafických disciplínách“. Pořadatelem pro Kraj Vysočina byla po pěti letech opět naše škola - GOB a SOŠ Telč.
O co nejlepší umístění bojovalo v Telči celkem 25 soutěžících z osmi škol. První soutěžní disciplínou byl záznam mluveného slova, kde soutěžili pouze naši dva žáci. Zvítězila Tereza Kupcová (4. A) před Jiřím Kučerou (sexta). I v další disciplíně, wordprocessingu (profesionální zpracování textu), to byl boj pouze dvou našich soutěžících. Ovládl ho Jiří Kučera, druhé místo získal Samuel Tingel (septima). Mohlo by se zdát, že umístění v těchto dvou soutěžích bylo pro naše žáky snadné a předem jisté. Soutěžní pravidla však pro zápis do výsledkové listiny v těchto náročných disciplínách stanovují přísné základní limity, jejichž nesplnění pak znamená diskvalifikaci.
Fotografie
Odkaz na výsledkové listiny
 Google+

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.