Loading...
 

Aktuality

Trip to London

Konec září jsme příjemně zakončili pětidenním výletem do Londýna. A musíme říci, že to bylo super. I přes mnoho nástrah v podobě uzavřených dálnic, časového zpoždění, divokého metra, nebo zákazu nalodit se na linkovou loď na řece Temži z důvodu velkého počtu skupiny, nám nemohlo překazit tak skvělou výpravu. Počasí nám přálo. Bylo teplo a sluníčko nepřestalo svítít ani na okamžik. Dokonce jsme měli takové štěstí, že jsme viděli otevírání nejznámějšího zvedacího mostu Londýna Tower Bridge. A samozřejmě nejen to. Navštívili jsme Westminster, St. James´s Park, Buckingham Palace, Covent Garden, London Eye, Windsor Castle, Eton College, Natural British Museum a Science Museum, Tower of London, HMS Belfast, St. Paul´s Cathedral, Greenwich a další úžasná místa, která stojí za to vidět. Bydleli jsme v sympatických hostitelských rodinách ve čtvrti Croydon, vyzkoušeli anglickou kuchyni a procvičili anglický jazyk s rodilými mluvčími. Let´s say - wonderful!
Fotografie

Exkurze k hrobu básníka …

Když studujete na gymnáziu, které je pojmenováno po básníku Otokaru Březinovi, dá se předpokládat, že navštívíte místa, kudy básník kráčel, kde tvořil, kde zemřel … Dne 3. 10. 2018 studenti septimy a 3. A zavítali do Jaroměřic nad Rokytnou, zastavili se u hrobu Otokara Březiny, navštívili muzeum. Dopolední „březinovský“ program byl obohacen návštěvou barokního zámku, prohlídkou a krátkou zastávkou v podzimní zahradě.
K. Zažímalová, I. Bártů
Fotografie

Strom republiky a Strom pro Olgu Havlovou

V pondělí 1. 10. 2018 byli studenti sexty přítomni slavnostního setkání ke 100. výročí vzniku Československa. Při této příležitosti byla v prostoru, který je nedaleko školy, vysazena lípa, jež má připomínat právě 100. výročí. Lípy byly vysazeny dvě, druhá je Stromem pro Olgu Havlovou, od jejíhož narození uplynulo letos 85 let. Akce se účastnili zástupci města i Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Počasí slavnostnímu aktu nepřálo, ale déšť, který akci doprovázel, jistě zajistil potřebnou vláhu pro právě zasazené lípy.
Fotografie

Studentky naší školy se staly v Jihoafrické republice mistryněmi světa

Čtyři dačické mažoretky, včetně Adély Hronové a Natálie Vitoušové, se zúčastnily   III. mistrovství světa MWF v Kapském Městě v Jihoafrické republice.

BLAHOPŘEJEME studentkám a DM studiu - mažoretky Dačice, z.s. Děvčata byla výborně připravena.
Skvělé výsledky mluví za vše:
  • Zlato a titul mistryně světa 2018 - duo baton seniorky - Adéla Hronová a Natálie Vitoušová
  • Zlato a titul mistryně světa 2018 - miniformace baton seniorky - Adéla Hronová, Natálie Vitoušová, Zuzana Hávová, Michaela Bastlová spolu s Viktorií Olexovou (České Meziříčí) s Kateřinou Jaklovou (Trutnov)
  • Bronz a titul II. vicemistryně světa 2018 - miniformace mix seniorky - Adéla Hronová, Natálie Vitoušová, Zuzana Hávová, Michaela Bastlová spolu s Viktorií Olexovou (České Meziříčí) a Terezií Sychrovskou (Trutnov)
  • Adéla Hronová a Natálie Vitoušová v choregorafii české reprezentace - tým 2 - velká formace baton seniorky - zlato a titul mistryně světa
  • Zlatá medaile a titul mistryně světa 2018 - Natálie Vitoušová v choreografii české reprezentace - tým 1 - velká formace mix seniorky
  • Adéla Hronová - sólo 2 hůlky - 4. místo na světě

Fotografie z Jihoafrické republiky

Sportovní den ve Waidhofenu an der Thaya


20. září 2018 se naši naši sportovci vydali v rámci projektu Přeshraniční partnerství středních škol na partnerské gymnázium v rakouském Waidhofenu, aby zde sehráli odvetná utkání ve volejbalu a fotbalu. Volejbalový turnaj probíhal v školní tělocvičně a vyrovnané boje mezi jednotlivými dívčími a smíšenými družstvy chlapců a dívek trvaly více než 3 hodiny. Naše děvčata vyhrála a odvezla si pohár a diplom ředitele školy. Smíšené družstvo volejbalistů bylo druhé. Našim fotbalistům se na venkovním hřišti tolik nedařilo. Po napínavém utkání nakonec o jednu branku podlehli svým rakouským vrstevníkům.
Fotografie

Naši absolventi na VŠ

Graf ukazuje, na které fakulty - obory vysokých škol nastoupili naši absolventi (maturanti 2018) ke studiu. Již tradičně převažují technické, lékařské a ekonomické obory. V letošním roce byl také značný zájem o přírodovědecké obory. Přejeme všem novým vysokoškolákům úspěšné vykročení do studia.
Pavel Macků - výchovný poradce
struktura VŠ graf

Projekt „Přeshraniční partnerství středních škol“ pokračuje v novém školním roce

Projekt financovaný z programu Evropské unie INTERREG V-A Rakousko – Česká republika, v jehož rámci již proběhl kurz němčiny s rodilými mluvčími a česko-rakouský sportovní den, pokračuje dalšími akcemi. 20. září se ve Waidhofenu koná odvetné utkání studentů ve fotbalu a volejbalu. 10. října přijedou waidhofenští studenti poznávat Telč a v listopadu se naši studenti seznámí s naším partnerským městem Waidhofenem.
Právě termíny a organizace podzimních akcí byly projednány na schůzce projektového týmu 30. srpna na telčském gymnáziu. Za rakouskou stranu se schůzky zúčastnil ředitel waidhofenského gymnázia Mag. Roland Senk.
Věra Zadinová
Fotografie

Žáci primy na exkurzi v knihovně

Již tradičně si paní knihovnice z Městské knihovny v Telči připravily program pro nejmladší studenty našeho gymnázia. Žáci primy si knihovnu prohlédli, naučili se v ní orientovat, dostali čtenářské tipy a na závěr si ve skupinách zasoutěžili o krásné ceny. Děkujeme paním knihovnicím za jejich čas a skvělý přístup ke čtenářům.
ČB
Fotografie

Burza učebnic

V pondělí 10. 9. 2018 proběhne od 9:35 do 9:55 hodin ve školní jídelně burza učebnic

Naši chemici nezahálí ani o prázdninách

Ve středu 8. srpna předvedli studenti Ondřej Běhan a Tadeáš Fejfar pod vedením pana učitele Tůmy řadu chemických pokusů táborníkům z letního tábora Kamarád u Lovětína.
U táborníků vzbudily vlnu nadšení tak, že některé pokusy museli zopakovat a některé ještě přidat. Tímto děkuji dvěma jmenovaným za profesionální přístup a již dnes se těším na další ročník jejich programu Vědeckých pokusů. Ladislav Tůma
Fotografie
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.