Loading...
 

Aktuality

Úspěch na Mistrovství ČR

Ve dnech 25. a 26. května se v Chocni konal 25. ročník Mistrovství ČR v grafických předmětech. Na základě výkonů z krajského kola byli z naší školy na toto mistrovství nominováni dva žáci. Jiří Kučera (kvinta) byl nominován v disciplíně korektura textu, Tereza Kupcová (3. A), splnila postupový limit hned ve třech disciplínách – korektuře textu, opisu a záznamu mluveného slova.
Jirka obsadil v korektuře textu výborné 8. místo, skvěle si vedla také Tereza, která ve všech třech svých soutěžních disciplínách získala v silné konkurenci shodně 6. místo. Úspěch našich žáků zaslouží velké uznání a pochvalu, Tereza se ale asi neubrání myšlence, že při troše štěstí mohla dosáhnout i na medaili.
O Mistrovství ČR můžete číst také na stránkách pořádající školy.
Fotografie
Výsledkové listiny: korektura, opis, záznam mluveného slova

PŘEDÁVÁNÍ MATURITNÍCH VYSVĚDČENÍ

Dne 29. 5. 2017 proběhlo v Divadelním sále telčského zámku předávání maturitních vysvědčení. Studenti oktávy a 4. A se při této příležitosti setkali se zástupci veřejného života, se svými učiteli, s rodiči a přáteli. Sváteční atmosféru navodila hudební vystoupení. Všichni letošní maturanti zvládli zkoušky v jarním termínu. Do dalšího studia a osobního života přejeme našim absolventům hodně štěstí.
Fotografie ze slavnostního předávání (autor Ing. Jiří Langhammer)

Balada pro banditu - poděkování

V pátek 19. 5. 2017 naši žáci odehráli dvě představení studentského zpracování divadelní hry Milana Uhdeho s písněmi Miloše Štědroně. Všichni herci i instrumentalisté podali úžasné výkony a proměnili tak hodiny práce, kterou do společného díla vložili, za což je musíme pochválit! Velké díky vám všem, protože jste do svých hlav dostali spoustu textů a písní, reagovali jste na naše požadavky, neutekli nám a snad se i trochu bavili. Ke zhlédnutí je připraveno video, využijte přiložený odkaz. Ještě jednou velké díky!!!
Květa Zažímalová, Radek Kopečný

Český den proti rakovině - 10. květen 2017

V úterý 10. května 2017 se naše škola zapojila do veřejné sbírky ve prospěch Ligy proti rakovině Praha. Získané prostředky jsou určeny na prevenci nádorových onemocnění hlavy a krku (nádory ORL).
Děkujeme čtyřem dívkám ze septimy, které prodejem žlutých kytiček získaly celkem 5 241 Kč.

Balada pro banditu

U příležitosti 165. výročí založení školy odehrají studenti kvinty, sexty, septimy, 3. A, 4. A a 1. AS dne 19. 5. 2017 divadelní představení Balada pro banditu. Hru Milana Uhdeho s písněmi Miloše Štědroně můžete zhlédnout v aule školy v 15 a v 18 hodin.
Divadelní představení Balada pro banditu, které proběhne v aule školy 19. 5. 2017, je v 15 hodin i v 18 hodin již zarezervováno. Veřejnosti se omlouváme, ale další rezervace už nejsou možné. Případní zájemci z řad pedagogů a studentů, kterým se nepodařilo si vstupenky rezervovat, mohou přijít na generálku, jež proběhne 18. 5. 2017 ve 13.30 hodin.
Vaše již provedená rezervace neslouží jako místenka! Proto Vás prosíme, abyste na představení přišli alespoň 15 minut před začátkem a sdělili nám jméno, na které jste rezervaci provedli. V aule si pak obsadíte volné místo. Kapacita sálu je 64 míst.
Buďte tedy srdečně zváni!
plakát ke stažení

Velikonoční volejbalový turnaj

Ve čtvrtek 20.dubna se na naší škole konal dívčí velikonoční volejbalový turnaj, kterého se zúčastnilo celkem šest týmů z GOB a SOŠ Telč, Gymnázia Dačice a ZŠ Hradecké. Vítězem turnaje se staly volejbalistky z Dačic. Týmy našeho gymnázia vybojovaly krásné 2. a 6. místo. Studentky střední školy skončily páté. Gratulujeme.Fotografie

Úspěšně složené FCE

A máme tu výsledky mezinárodních cambridgeských zkoušek z angličtiny! V letošním roce ji úspěšně složily studentky z oktávy - Karolína Holcová, Denisa Freithová a Karolína Mrázová, student 4.A - Filip Novák a student septimy - Matyáš Fejfar. K nim se také přidal náš absolvent Martin Salamánek. Všem gratulujeme!

Poslední zvonění

Dne 21. dubna připravili letošní maturanti pro ostatní studenty naší školy v rámci posledního zvonění pěkný program. Své o rok mladší spolužáky povýšili na budoucí maturanty, ale nebylo to zadarmo. Nejdříve museli septimáni a třeťáci splnit pár zajímavých úkolů. A protože se umoudřilo i počasí, tak se letos poslední zvonění vydařilo.
Maturantům přejeme hodně úspěchů u maturity a přijímacích zkoušek na VŠ i v dalším životě.
Fotografie

Gymplstar

Stalo se již skoro tradicí, že v měsíci dubnu se každoročně najde alespoň pár odvážlivců, kteří předstoupí před porotu, dokonce i před studenty, zazpívají a zahrají na nějaký hudební nástroj a dokáží tak, že k životu člověka patří nejenom racionální uvažování, ale i emocionální zážitky, které nám může nabídnout právě hudba. Ve středu 26. 4. 2017 se žáci primy (B. Nušlová, D. Sedlák), tercie (B. Nosková, S. Šeniglová), kvarty (A. Křivánek, O. Běhan, K. Ďásková, J. Ritterová, V. Lupač), kvinty (Š. Meister a z publika vzešlý M. Čermák) a 1. A (P. Waldová) sešli v aule školy a svými vystoupeními nám zpříjemnili deštivé odpoledne.
Všem účinkujícím děkuji za účast a odvahu, porotcům za vstřícnost a slova ocenění.
Květa Zažímalová
Fotografie
 Google+

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.