Loading...
 

Aktuality

4. místo v celostátní soutěži Frankofonie 2018

Soutěž Frankofonie je pořádána pro žáky učící se francouzský jazyk na základních a středních školách v České republice s cílem podpořit jejich znalosti o historii, geografii, kultuře a umění frankofonních zemí.
Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku se konalo dne 20. března v Černínském paláci, sídle Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Mezi přítomnými byli diplomatičtí zástupci frankofonních misí v ČR, kteří oceněným žákům a studentům věnovali věcné dary. Slavnostního aktu se mimo výše uvedených účastnili i příbuzní oceněných studentů a jejich vyučující. V kategorii středních škol bylo oceněno 11 žáků, v kategorii základních škol 15 žáků.
Do výtvarné části soutěže, která je určena žákům základních škol, se letos zapojilo 104 žáků z 26 škol. Čtvrtou cenu si převzala naše studentka kvarty Eliška Rezková z rukou zástupce Velvyslanectví Marockého království v Praze.
Srdečně blahopřejeme!
Mgr. Daniela Machová, Mgr. Barbora Čermáková
Fotografie

Basketbalový zápas

V pátek 9.3. 2018 jsme se vydali na basketbalový zápas do Jihlavy. Zápas se hrál na dvou místech. Prvním dějištěm byla ZŠ Seifertova, my jsme hrály ve sportovní hale nad plaveckým bazénem. Naše družstvo ve složení: Simča, Štěpánka, Dorča, Nelča, Áďa, Zlaťa, Terka, Kristýnka, Amča, Lenča, Helča a Šárka se ve skupině umístilo na 2. místě, celkově jsme se umístily na 4. místě. Děkujeme za trénink a podporu Vláďovi Dvořákovi, Honzovi Bártů, paní učitelce Benešové, Helče Kučerové za fotky.
Fotografie

Přejeme všem hezké Velikonoce

Ve čtvrtek 29. 3. 2018 jsou velikonoční prázdniny,
úřední hodiny 8,00 - 11,30 hod, 12,00 - 15.00 hod.

Rádi Vás zveme na závěrečná utkání našich studentů v rámci hokejové

DOROSTENECKÉ EXTRALIGY

Čtvrtek 29.3., v 17:30 hod. proti Třinci
Pátek 30.3., v 17:00 hod. proti Litvínovu

Pozvánky k přijímacím zkouškám

Pozvánky k přijímacím zkouškám byly předány 26.3.2018 České poště k distribuci ve formě doporučených dopisů.
Stanislav Máca

Hokejová návštěva

V úterý 20.3. navštívila školu běloruská hokejová delegace v čele s panem Semjonem Borisovičem Šapiro, předsedou Hokejové asociace Běloruské republiky. Delegace si pozorně a s velkou pochvalou vyslechla podrobné informace o přípravě mladých hokejových talentů pod vedením Jaromíra Pytlíka. Návštěvu doprovázel držitel mnoha medailí z mistrovství světa a olympiády, mnohonásobný mistr republiky a jednatel Dukly Jihlava pan Bedřich Ščerban. Kromě prohlídky školy delegace navštívila v doprovodu starosty města R. Fabeše zimní stadion a vynechat se samozřejmě nemohlo ani náměstí.
Stanislav Máca

Fotografie

Finále Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti

Do soutěže se zapojilo celkem 3061 studentů z celé republiky. Po předchozích dvou kolech se do finále dostalo 40 studentů. Stejně jako loni je mezi nimi i student sexty Jiří Kučera. Ten se loni probojoval do evropského finále ve španělské Malaze.

Ve čtvrtek 19. 4. 2018 budeme držet Jirkovi palce ve finále, které se bude konat na Policejní akademii ČR v Praze. Ve vlastním finále budou soutěžící usilovat nejen o vítězství, ale i o případné pozvání k řadě doprovodných aktivit, které pro studenty připravuje Masarykova Univerzita v Brně (KYPO), Fakulta Elektrotechniky ČVUT v Praze, Univerzita obrany a další státní, akademické a neziskové organizace. Ti nejúspěšnější studenti dostanou příležitost ke kvalifikaci do evropského finále, které se uskuteční v říjnu 2018 v Londýně.

Okresní kolo soutěže z jazyka anglického pro víceletá gymnázia

Ve středu 14. 2. 2018 proběhlo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce. Naši studenti nižšího gymnázia podali velmi dobré výkony. Matyáš Krejza z kvarty se umístil na druhém místě, od vítězství ho dělil pouze 1 bod! A David Šindelář ze sekundy získal pěkné třetí místo. Oběma blahopřejeme za skvělou reprezentaci školy.
Vyučující anglického jazyka

Dvě vítězství nad Italy

Dva přátelské zápasy s výběrem italské hokejové reprezentace do 16 let sehráli naši žáci hrající za tým ICE DRAGONS na zimním stadionu v Telči. V obou utkáních domácí hokejisté zvítězili (5 : 2 a 4 : 2). Děkujeme všem, kteří přišli naše mladé hokejové naděje podpořit.
Fotografie
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.