Loading...
 

Aktuality

Javořice 365 – zlatá medaile naší kolegyně Mgr. Ivany Obšilové

Závod s názvem Javořice 365 představuje netradiční sportovní akci, kterou organizuje oddíl VHT Počátky. Cílem každého účastníka bylo dosáhnout co nejvyššího počtu výstupů na vrchol Javořice během celého loňského roku.
Podmínkou bylo, že výstup musí být dosažen vlastní silou - pěšky, na kole, na běžkách… Do soutěže se zapojila i paní učitelka Mgr. Ivana Obšilová, která dokázala vystoupat na vrchol Javořice celkem 415krát, což jí zajistilo vítězství v kategorii žen.
Pojďme udělat něco pro své zdraví! Právě odstartoval nový ročník soutěže. Neváhejme se zapojit a zdolávat vrchol Javořice v roce 2018.
Více informací na: https://www.javorice365.cz/

Fotografie

Vánoční pořad pro děti z mateřské školy


V posledním týdnu před Vánoci jsme k nám do auly pozvali děti z mateřské školy. A tak ve středu 20. 12. 2017 děti zhlédly minioperku Šípková Růženka, poslechly si vánoční pohádku a viděly třeba i příběh, v němž si malý Ondra přál od Ježíška velikou kupu sněhu.
Pořad se dětem líbil, byly velmi pozorné a odměnily nás srdečným potleskem.
Věříme, že se k nám zase někdy rády vrátí!
Velké poděkování patří kolegům I. Bártů a R. Kopečnému, kteří pořad připravili. A samozřejmě i žákům sekundy, tercie a kvarty!
K. Zažímalová
Fotografie
video

PF 2018

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY - so. 23. 12. 2017 - út. 2. 1. 2018
V době vánočních prázdnin nejsou úřední hodiny

Zpívání u stromečku

Ve čtvrtek 21. 12. 2017 jsme se o velké přestávce sešli ve vestibulu školy a společně si zahráli a zazpívali koledy. Jsem moc ráda, že se tento zvyk stal součástí předvánočního času ve škole a že si přišlo zazpívat tolik studentů:)! Děkuji!
Květa Zažímalová
Fotografie

Soutěž ve hře SCRABBLE

Ve čtvrtek 21. prosince se konala soutěž ve hře SCRABBLE v anglickém jazyce. Každá třída měla své reprezentanty, kteří celé dopoledne bojovali o vítězství. První místo získal Jiří Kučera ze sexty, druhé místo Kateřina Vonková ze 3.A, na třetím se umístil Jan Pivoňka také ze sexty, na čtvrtém místě Romana Vaníčková opět ze třídy 3.A a na pátém Martina Fuková z 1.A. Všem vítězům gratulujeme, ostatním soutěžícím děkujeme za účast a studenty 3.A chválíme za báječnou organizace a podmínky, které nám všem připravili k této soutěži.
Vyučující AJ

(Ne)setkali jsme se s ministrem

Dne 13. 12. 2017 se v Praze uskutečnilo slavnostní setkání ministra školství, mládeže a tělovýchovy s nejúspěšnějšími účastníky mezinárodních soutěží. Mezi pozvanými byl i student sexty Jiří Kučera, sedminásobný medailista z Mistrovství světa ve zpracování textů v Berlíně. Poněkud kuriózní bylo, že v době předávání ocenění neměla Česká republika ministra školství, předchozí ministr již odstoupil a nový ještě nebyl jmenován. Tuto situaci vtipně komentoval moderátor: „MŠMT je jako rytíř, je schopné fungovat i bez hlavy.“ Medailistům proto blahopřál náměstek ministra PhDr. Karel Kovář. Slavnostní setkání se odehrálo v Ballingově sále Národní technické knihovny v Praze. Ještě před zahájením této akce jsme využili příležitosti si v doprovodu průvodce pozoruhodnou stavbu a prostory knihovny prohlédnout.
L. Novák
Fotografie

Předvánoční návštěva pacientů Nemocnice Jihlava

Stalo se již milou tradicí, že v předvánočním týdnu přijíždíme do Nemocnice Jihlava. V pondělí 18. 12. 2017 jsme se studentkami oktávy a kvarty zavítaly na oddělení OGNP, zahrály a zazpívaly pásmo koled, následně pak rozdaly dárečky, které žáci vyráběli v hodinách výtvarné výchovy. Potěšit jsme šly i pacienty, kteří již nevstávají ze svých lůžek. Chtěla bych moc poděkovat všem žákyním, které velmi citlivě a s opravdovou účastí prožily tyto emocionálně silné chvíle!
Květa Zažímalová
Fotografie

Talentová soutěž v psaní na klávesnici pro žáky ZŠ

Naše škola uspořádala 6. prosince 2017 pro žáky okolních základních škol již pátý ročník talentové soutěže v psaní na klávesnici. Při této příležitosti nás opět navštívili manželé Zaviačičovi.
Startovní pole tvořilo letos 33 žáků z šesti základních škol. Vlastní soutěž žáků trvala 30 minut, během nichž se soutěžící snažili absolvovat co nejvíce cvičení v programu ZAV. V soutěži jednotlivců zvítězil Dominik Bouda (101 cvičení), druhá Julie Pechová zvládla za 30 minut 87 cvičení (oba jsou žáci ZŠ Dačice, B. Němcové), třetí místo výkonem 83 cvičení vybojovala Tereza Hamáková ze ZŠ Batelov. V hodnocení družstev (započítán výsledek tří nejlepších žáků) zvítězili žáci ze ZŠ Dačice, B. Němcové, druhé místo obsadili žáci ze ZŠ Batelov a třetí místo vybojovalo družstvo ze ZŠ Dačice, Komenského. Pro nejlepší jednotlivce a družstva byly připraveny diplomy a drobné věcné ceny. Věříme, že všichni od nás odjížděli s příjemnými zážitky. Budeme rádi, když některé účastníky soutěže budeme moci v příštím roce u nás přivítat jako žáky naší školy.
Fotografie

Meziškolní florbalový turnaj

Dne 30.11.2017 se uskutečnil každoroční meziškolní florbalový turnaj. První místo obsadila ZŠ Třešť, 2. místo ZŠ Nová Říše, 3. místo ZŠ Masarykova, 4. místo ZŠ Hradecká a 5. místo GOB.
Všem studentům děkujeme za reprezentaci školy!
Fotografie

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 14. prosince 2017 zveme žáky 5. a 9. tříd základních škol a jejich rodiče na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Setkání v aule:

Žáci 5. tříd ZŠ ve 14.15 hodin

Obor 79-41-K/81 Gymnázium

Žáci 9. tříd ZŠ v 15.00 hodin

Obor 79-41-K/41 Gymnázium
Obor 79-41-M/01 Ekonomika a podnikání

Informace o studiu, přijímacím řízení, volná prohlídka školy (možno s průvodcem).
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.