Loading...
 

Aktuality

Historický úspěch na mistrovství světa!

Každé dva roky se koná kongres INTERSTENO a v jeho rámci mistrovství světa v záznamu a zpracování textů. Letošní šampionát se uskutečnil ve dnech 22. 7.—28. 7. 2017 v Berlíně. Do Berlína odcestovali také dva žáci naší školy – Jiří Kučera (kvinta) a Tereza Kupcová (3. A). Ve světové konkurenci se neztratili, vybojovali celkem 7 medailí a další skvělá umístění.
Fotografie

Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení

V souladu s § 60 a § 60f zákona č. 561/2004 Sb., (školský zákon) a vyhláškou č. 353/2016 Sb., kterou se stanoví podrobnosti o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání, vyhlašuje ředitel školy
3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2017/18:

Studijní obor:
63-41-M/01 ekonomika a podnikání

Podrobnosti v Kritéria přijímacího řízení

Exkurze 3. A do ZOO

Možná se někomu bude zdát divné, že ve třetím ročníku vyššího gymnázia studenti chtějí navštívit ZOO. Tak nám to divné nepřišlo, tudíž jsme v samém závěru školního roku, 28 .6. 2017, vyjeli do Jihlavy. Prošli jsme si ZOO, podívali se na nové expozice, viděli jsme ukázky práce s dravci. I přes velmi horké počasí se exkurze vydařila.
3. A
Fotografie

Družstvo GOB a SOŠ opět zvítězilo na „Talentech 1. ročníků“

Ve dnech 8. a 9. června 2017 proběhl na OA, SZŠ a SOŠS v Jihlavě již 16. ročník soutěže v ovládání počítačové klávesnice – Talenti I. ročníků středních škol, s možností účasti mladších. Naši školu reprezentovali Jiří Kučera, Adéla Přibylová (oba kvinta), Anna Bártů, Klára Doskočilová (obě kvarta) a Markéta Svobodová (tercie).
Fotografie
Výsledkové listiny
odkaz na článek

2. místo v národním kole Kybernetické soutěže středních škol

Ve dnech 31.5.-2.6. se v Brně konalo národní kolo prvního ročníku Kybernetické soutěže středních škol, které se zúčastnil student kvinty, Jirka Kučera. Do národního kola se probojoval přes dvě předchozí kola, přičemž v kole druhém bylo již potřeba řešit praktické složité úlohy z oblasti kybernetické bezpečnosti. Ve finále si pořadatelé nejprve ověřili teoretické znalosti jednotlivých účastníků testem v angličtině a po zbytek dne soutěžící řešili náročné úlohy rozřazeni do různých týmů, které se pro jednotlivé úlohy měnily. V konkurenci 28 nejlepších z původních asi 1100 účastníků se Jirka umístil na vynikajícím 2. místě a postupuje do celoevropského kola, které se bude konat na přelomu října a listopadu ve španělské Malaze. Gratulujeme!
odkaz na video České televize (od 5:08)
Více o soutěži
Fotografie

Návštěva Národního památkového ústavu

V měsíci květnu (4. 5. 2017) studenti sexty a 2.A navštívili Národní památkový ústav (územní odborné pracoviště v Telči) a svou tvořivou prací vlastně téměř zakončili výuku estetických předmětů. V rámci kreativní činnosti zopakovali základní charakteristiku gotiky, baroka a renesance a v praxi pak jednotlivé prvky zakomponovali do své vlastní přestavby hradu Lipnice a Pernštejna. Důležitým poznáním pak bylo to, že jednotlivé umělecké slohy se prostupují a v rámci přestaveb historických objektů se tak potkávají.
vyučující hudební a výtvarné výchovy
Fotografie

Úspěch na Mistrovství ČR

Ve dnech 25. a 26. května se v Chocni konal 25. ročník Mistrovství ČR v grafických předmětech. Na základě výkonů z krajského kola byli z naší školy na toto mistrovství nominováni dva žáci. Jiří Kučera (kvinta) byl nominován v disciplíně korektura textu, Tereza Kupcová (3. A), splnila postupový limit hned ve třech disciplínách – korektuře textu, opisu a záznamu mluveného slova.
Jirka obsadil v korektuře textu výborné 8. místo, skvěle si vedla také Tereza, která ve všech třech svých soutěžních disciplínách získala v silné konkurenci shodně 6. místo. Úspěch našich žáků zaslouží velké uznání a pochvalu, Tereza se ale asi neubrání myšlence, že při troše štěstí mohla dosáhnout i na medaili.
O Mistrovství ČR můžete číst také na stránkách pořádající školy.
Fotografie
Výsledkové listiny: korektura, opis, záznam mluveného slova

PŘEDÁVÁNÍ MATURITNÍCH VYSVĚDČENÍ

Dne 29. 5. 2017 proběhlo v Divadelním sále telčského zámku předávání maturitních vysvědčení. Studenti oktávy a 4. A se při této příležitosti setkali se zástupci veřejného života, se svými učiteli, s rodiči a přáteli. Sváteční atmosféru navodila hudební vystoupení. Všichni letošní maturanti zvládli zkoušky v jarním termínu. Do dalšího studia a osobního života přejeme našim absolventům hodně štěstí.
Fotografie ze slavnostního předávání (autor Ing. Jiří Langhammer)
 Google+

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.