Loading...
 

Aktuality

Přednáška pro oktávu a 4.A

V pátek 11.11. 2022 navštívil naši školu Jan Pivoňka (absolvent osmiletého gymnázia), který velmi poutavou formou seznámil žáky maturitních ročníků gymnázia s možnostmi studia na FEL ČVUT v Praze, kde studuje 3. rokem. Pro některé žáky to možná byl impuls k přemýšlení, zda si nezvolit studium právě na této fakultě. Fotografie

Ceny města Telče 2022

Ve středu 19. října 2022 proběhlo v obřadní síni telčské radnice slavnostní předání cen a uznání města Telče. Naše škola nominovala Lauru Haasovou ze sekundy a Radima Šalandu z kvarty. Oba získali z rukou starosty Vladimíra Brtníka Uznání města Telče za vynikající studijní výsledky a příkladnou reprezentaci školy na soutěžích a olympiádách. Oběma oceněným ze srdce gratulujeme a přejeme chuť a elán do dalšího vzdělávání.
I další mladí lidé ověnčení cenou jsou studenty naší školy. Za výjimečný sportovní úspěch získaly Ocenění města Telče Natálie Králová z 1.A a Sára Vokřínková z kvarty. Za ZUŠ Telč získali Uznání města Telče Tereza Blahová z oktávy, Jan Pelikán z kvarty a Šimon Veselý ze sekundy.
Máme radost, že naši studenti jsou vidět nejenom v našich učebnách, ale že se neztratí ani ve světě. Ještě jednou všem gratulujeme. Fotografie
třídní učitelé sekundy a kvarty

Šenovský datel putuje do Telče

Ve dnech 13. a 14. října proběhla na Mendelově SŠ v Šenově u Nového Jičína tradiční soutěž v psaní na klávesnici „Šenovský datel“, která je určena pro žáky druhých ročníků středních škol a talentované mladší. Po pauze způsobené covidovými omezeními se uskutečnila prezenčně. Do Nového Jičína se sjelo celkem 60 soutěžících z 18 škol.
Soutěž proběhla ve spolupráci s Interinfo ČR, které na soutěži zastupovala devítinásobná mistryně světa ve zpracování textů, spoluautorka výukového programu psaní na klávesnici – ZAV, paní Helena Zaviačičová.
První den se konal bodovaný trénink – 25 minutových opisů, druhý den soutěžící absolvovali hlavní soutěž, tři desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 trestných bodů za chybu. V kombinaci jednotlivců (součet výkonů ze třech desetiminutových opisů) obsadila Ellen Němečková 8., Marie Zámostná 11., Tereza Páralová 19. a Barbora Tůmová 27. místo. V individuálním hodnocení sice naše soutěžící na nejvyšší příčky nedosáhly, ale jejich kvalitní a vyrovnané výkony byly základem pro úspěch v soutěži družstev. Naše družstvo vybojovalo v Šenově u N. Jičína první místo a získalo putovní trofej pro nejúspěšnější tým.
Všem našim soutěžícím blahopřejeme ke skvělým výkonům a děkujeme za reprezentaci školy.
Fotografie a výsledková listina


Olympiáda z dějin umění v Olomouci

Studentky naší školy, které po maturitě přemýšlejí o studiu na umělecké škole, se v pátek 21. října zúčastnily olympiády z dějin umění v Olomouci. Olympiádu pořádá již třetím rokem Katedra dějin umění Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Po napsání testu měly studentky možnost vydat se po stopách olomouckého baroka, nebo navštívit stálou expozici Muzea moderního umění.
Naše žákyně si vybraly druhou možnost. Vyhlášení výsledů pak proběhlo v odsvěcené barokní kapli Božího Těla, která je součástí jezuitského konviktu, ve kterém sídlí Umělecké centrum Univerzity Palackého. Naše studentky zaujaly nejen vzdáleností, ze které přijely, ale i tím, že nebyly přímo z umělecké školy; přesto se mezi účastníky neztratily. Nejlepšího umístění dosáhla Anna Veselá ze septimy, která skončila na krásném 15. místě. Ani Michaela Nováková ze sexty a Vendula Čapková z oktávy se za své umístění okolo 30. místa rozhodně nemusejí stydět. Koneckonců nepřijeli jsme vyhrát, ale nasbírat cenné zkušenosti do budoucna. Děkujeme studentkám za odvahu to zkusit a panu učiteli Vejmelkovi za srdnatý doprovod na akci.
vyučující výtvarné výchovy
Fotografie

Exkurze do knihovny

V říjnu šla naše třída (prima) na exkurzi do knihovny Telč. V knihovně nás uvítaly moc milé knihovnice, které nám představily knihovnu a různé knihy, které by nás mohly zajímat. Po úvodní besedě jsme šli hrát hry. Rozdělili jsme se do tří skupin a začali jsme hrát. Naše skupinka šla na první stanoviště, kde jsme měli za úkol uhádnout povolání a zvířata. Jedna půlka si sedla a hádala a ta druhá dělala pantomimu a pak jsme se vyměnili. Druhé stanoviště bylo na podobném principu, akorát jsme hádali různá slova a museli jsme napovídat, aby to druhá půlka uhádla. Na třetím stanovišti jsme měli složit básničku. Měli jsme tam napsaná slova, ke kterým jsme museli vymyslet rým.
Na závěr se soutěž vyhodnotila a rozdaly se ceny. Moc jsme si to všichni užili.
Amálie Kazdová, prima
Fotografie

Žákyně ze SOŠky mistryněmi světa

Dvě žákyně SOŠ Denisa Vondrová (2. AS) a Míša Krištofová (4. AS), které se ve volném čase věnují dačickým mažoretkám, se v červnu zúčastnily mistrovství Evropy v chorvatském Zadaru. Holky soutěžily v několika kategoriích – v královské kategorii Baton Senior – 1. místo, Defile Baton Senior – 5. místo, Baton Junior – 3. místo, Miniformace Baton Senior – 2. místo. Umístily se také na předních místech v několika dalších soloformacích.
Díky perfektnímu umístění jely v září naši republiku reprezentovat v patnácti formacích na mistrovství světa do Chorvatska, tentokrát do Záhřebu. A i tady je bylo vidět! Opět se vrátily s medailemi, tentokrát z kategorií – Baton Senior – 1. místo, Defile Baton Senior – 1. místo, Baton Junior – 1. místo, Minimix Senior – 1. místo. Celkově si přivezly 12 titulů.
Ať už jsou mažoretky považovány za sportovní disciplínu, nebo ne, je nutné tvrdě trénovat. Hlavní trenérce Nikole Krebsové pomáhají s přípravou dvě bývalé studentky SOŠ Natálie Vitoušová a Adéla Hronová.
A právě dobré vedení a tvrdý trénink přinesly našim žákyním úspěch, za který jim tímto gratulujeme. Děkujeme za reprezentaci! Fotografie

Podzimní sportování

Začátkem října se konalo v Jihlavě okresní kolo v přespolním běhu. Naši reprezentanti se neztratili.
Středoškolačky získaly stříbro, hoši byli celkově 7. Starší žáci skončili na 8. místě, starší žákyně byly13. V jednotlivcích byla nejlepší Marie Pykalová 3. místo, Antonín Hofhanzl 5. místo, Kurt Krafka
8. místo, Štěpánka Hofhanzlová 6. místo, Šárka Kučerová 7. místo. Všem (Lenka Vystrčilová, Tereza Páralová, Teresa Natalia Reid, Julie Mašátová, Nicole Kloiberová, Denisa Nováková, Tomáš Tichý, Jakub Máca, Lukáš Nechvátal, Martin Cina, Ondřej Lustig, Marek Kopejtka, Matyáš Kramer) přejeme další úspěchy při školním i mimoškolním běhání.
Historický úspěch nám připravili hoši nižšího gymnázia, když vyhráli fotbalový turnaj mezi ZŠ Telč a Třešť. Poděkování patří fotbalistům kvarty, tercie a sekundy za hru s velkým nasazením, v duchu fair play. Dík patří samozřejmě i fanouškům a fanynkám. Fotografie

OZNÁMENÍ

Ve čtvrtek 20. října 2022 se koná v budově školy na Hradecké ulici schůze Sdružení rodičů GOB a SOŠ Telč s tímto programem:16:00 – 16:30 Třídní schůzky
16:30 – 18: 00 Informace o prospěchu studentů u jednotlivých vyučujících

Návštěva Jaroměřic nad Rokytnou

Město Jaroměřice nad Rokytnou není známé jen pro překrásný barokní zámek, ale je především spjato s osobností Otokara Březiny. A jako gymnázium, které je po básníkovi pojmenované, se třídy septima a 3.A zúčastnily každoroční návštěvy města. Tuto pravidelnou exkurzi jsme zahájili ve středu 12. října 2022 návštěvou Březinova hrobu, kde jsme básníkovi vzdali hold položením věnce a zapálením svíček. Poté nás čekala prohlídka jaroměřického zámku z první poloviny 18. století a následná návštěva muzea Otokara Březiny. Zde jsme si připomněli několik momentů z Březinova života i jsme se dozvěděli několik nových informací, které se nám v budoucnu budou určitě hodit, až se k básníkovi v hodinách češtiny dostaneme. Do našeho odjezdu zpět do školy zbylo dost volného času, a tak většina studentů vyplnila čekání navštívením místní cukrárny a procházkou zámeckým parkem. Za exkurzi a ozvláštnění běžné výuky děkujeme vyučujícím českého jazyka Ivaně Bártů a Květě Zažímalové. Fotografie
Anna Veselá, septima

Celosvětový úspěch studentky 1.A

Gratulujeme Natálii Králové, žákyni 1. A, k obrovskému úspěchu a získání dvou titulů mistryně světa v kickboxu.
Natálie se kickboxu věnuje od svých šesti let. Její příprava zahrnuje čtyři tréninky týdně v Jihlavě a v Telči pod Kickbox klubem reborn s trenérem Josefem Bílkem. Již se umístila na mnoha domácích turnajích i světových pohárech, v českých i světových mistrovstvích. Svůj první titul mistryně České republiky získala v roce 2016, v roce 2018 následoval první titul mistryně světa a vicemistryně světa v mládežnické kategorii. Titul mistryně světa obhájila hned rok poté, a to rovnou třikrát.
Po velké pauze se 22. září letošního roku konal zahraniční turnaj ve Slovinsku, na který 23.–25. září navázaly světové hry. Natálie zde zápasila ve třech juniorských kategoriích. Své dvě hlavní disciplíny dokázala vyhrát a obhájila i mistrovský titul, ve třetí kategorii skončila jako druhá. Natálie je tak již šestinásobnou mistryní světa a naše škola jí přeje úspěšné pokračování sportovní kariéry. Fotografie

 Google+

Aktuality