Loading...
 

Aktuality

Dvě zlaté medaile z Mistrovství ČR OPEN 2017!!

Ve dnech 23.–25. listopadu se zúčastnili dva naši studenti 25. mistrovství ČR OPEN ve zpracování textů. Oba naši soutěžící, Jiří Kučera (sexta) a Tereza Kupcová (4. A), kteří mají za sebou i úspěšnou účast na letošním mistrovství světa v Berlíně, si opět vedli skvěle. V kolekci získaných medailí se zaleskly dvě zlaté!
Na tomto mistrovství se soutěží podle pravidel, která jsou stanovena pro mistrovství světa. Od běžných žákovských soutěží se toto mistrovství odlišuje především množstvím soutěžních disciplín, rozdělením do třech věkových kategorií (žáci, junioři, praktici), v tvrdším postihu za nepřesnosti i v přísnější hranici pro úspěšné zařazení práce do výsledkové listiny.
Jirka soutěžil ve věkové kategorii „žáci“ a zapojil se celkem do pěti soutěžních disciplín. Při slavnostním vyhlášení výsledků vystoupil na stupně vítězů celkem 6x. Za soutěž korektura textu převzal bronzovou medaili, stříbrnou medaili získal v disciplíně wordprocessing, audiotranscription a 30minutový opis, zlato vybojoval v disciplíně protokolování. Po šesté vystoupil na stupně vítězů, aby převzal pohár za druhé místo v kombinaci (všestrannost - počet a úspěšnost absolvovaných disciplín).
Tereza soutěžila již ve starší věkové kategorii „junioři“, zapojila se rovněž do pěti soutěžních disciplín. Na rozdíl od Jirky nesoutěžila ve wordprocessingu, jako pátou disciplínu absolvovala záznam mluveného slova - diktát. I Tereza si vedla skvěle. V disciplíně diktát obsadila páté místo, v soutěži korektura textu a audiotrancription byla čtvrtá. Za 30minutový opis si Tereza došla na stupně vítězů pro bronzovou medaili a v soutěži protokolování získala zlato. Za výborné a vyrovnané výkony ve všech disciplínách převzala pohár za třetí místo v kombinaci.
Oběma našim úspěšným reprezentantům gratulujeme.
Fotografie

Veletrh fiktivních firem České Budějovice

Ve dnech 22. - 23. 11. 2017 se naše fiktivní firma Extra, s. r. o. zúčastnila mezinárodního veletrhu v Českých budějovicích, kde jsme měli opět možnost navazovat obchodní kontakty s ostatními firmami. Zástupci tentokrát byli Marek Čajka, Filip Lanč, Adam Křivánek, Ondřej Běhan, Václav Křičenský, Matyáš Krejza, Jan Sláma, Jan Pivoňka, Jiří Kučera a Vojtěch Langhammer.
Fotografie

Exkurze semináře fyziky

V pátek 3. 11. si skupinka nadšenců do fyziky udělala malý výlet do Brna, přesněji do Ústavu přístrojové techniky AV. Zde se konal den otevřených dveří a my jsme si tuto událost nemohli nechat ujít. Bylo zde nachystáno několik laboratoří. V laboratoři elektronové mikroskopie nám ukázali svůj vysokorozlišovací rastrovací elektronový mikroskop, v laboratoři elektronové litografie základní principy elektronové litografie a syntetické holografie. V ústavu se nebrání ani speciálním technologiím, například svařování elektronovým paprskem. V magnetáriu čili laboratoři nukleární magnetická rezonance nám byly popsány účinky silných magnetických polí, anatomické a funkční zobrazování laboratorních zvířat pro biomedicínský výzkum. Další laboratoř se věnovala nízkým teplotám a supravodivost, zde nám zkušení pracovníci na vlastní oči předvedli, co dokáže kapalný dusík a kapalné hélium. A v poslední laboratoři, laboratoři laserové techniky a technologie, jsme se dověděli něco málo o laserech a jejich využití k měření délky či technologické aplikace laserů.
Celou prohlídku jsme zakončili krátkým zhlédnutím toho, co si pro nás připravilo Úžasné divadlo fyziky (ÚDIF) s tématem "Na stříbrném plátně." Zde nám například vysvětlili, proč se ve filmu kola u auta točí opačným směrem.
Z ústavu jsme si na památku odvezli dvě kovové destičky. Jednu s naší fotkou a druhou s logem ústavu.
Za organizaci celé akce děkujeme paní učitelce Ivaně Obšilové.
Kateřina Havlíčková, Lucie Makovičková, 4.A
Fotografie

Evropské finále kybernetické soutěže ECSC 2017

V týdnu od 30.10. do 3.11. se ve španělské Malaze uskutečnila soutěž European Cyber Security Challenge, tedy evropské kolo kybernetické soutěže. Této soutěže se zúčastnil i student naší školy, Jiří Kučera ze sexty. Český tým si na čtvrtém ročníku této soutěže odbyl svou premiéru a i přes všechny technické problémy, které provázely soutěž, se v konkurenci týmů z celé Evropy umístil na 13. místě.
Blahopřejeme!
Fotografie

Blahopřejeme hokejistům

Blahopřejeme hokejistům k zisku bronzové medaile na Světovém poháru sedmnáctiletých v Kanadě, kterého se účastnilo osm týmů - ČR, USA, Kanada (tři mužstva), Rusko, Švédsko a Finsko.

Fotografie

Naši studenti uspěli na ZAV Olomouc s mezinárodní účastí

Ve dnech 2. a 3. listopadu 2017 se na Obchodní akademii Olomouc konala soutěž v psaní na klávesnici „ZAV Olomouc 2017“. O co nejlepší umístění bojovalo celkem 71 žáků základních a středních škol, kteří tvořili 24 školních družstev. Atraktivitu soutěže zvýšilo zapojení zahraničních účastníků. Kromě škol z ČR přicestovala soutěžní družstva ze Slovenska, Maďarska a Turecka. První den proběhl tradičně bodovaný trénink, letos poprvé s možností zapojení dalších osob on-line. Toho využilo celkem 15 soutěžících. Bodovaný trénink tak probíhal celkem v 8 různých jazycích. Průběžný stav tréninku bylo možné sledovat nejen v Olomoucké učebně, ale i na internetovém serveru YouTube.
Druhý den soutěžící absolvovali tři desetiminutové opisy s různou penalizací (postupně 10, 50 a 100 trestných bodů za neopravenou chybu). Naši školu reprezentovali Tereza Kupcová (4. A), Barbora Moudrá (septima) a Samuel Tingel (septima). Nejlépe si vedla Tereza Kupcová, která v kombinaci (součet výkonů ze třech desetiminutových opisů) obsadila výborné 9. místo. Samuel Tingel byl v celkovém hodnocení 19. a Bára Moudrá obsadila 24. místo. V soutěži tříčlenných družstev naši žáci vybojovali výborné 4. místo.
Gratulujeme
Fotografie
Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.
Reportáž České televize zde.
FOTOGALERIE pořádající školy

Cesta do neznáma aneb Černý humor staromilců

Být součástí divadelní společnosti nikdy nezaručovalo jednoduchý život. Od dob Klicperových a Tylových se toho moc nezměnilo, ani dnes ochotníci nemají lehký život. A když se náhodou trefíte do diváckého vkusu a divadelní hra se povede, jste odměněni výletem staromilsky kabaretním.
Dne 7. 11. 2017 se skupina divadelníků vypravila na výlet do Babiččina údolí, kde se citlivé duše rozplývají nad poetickou krajinou, jejíž krásy umocňují příběhy postav z Babičky, a kde zámecká paní má tak blízko k lidu, že se tomu ani uvěřit nedá. Přesto chce návštěvník věřit v moudrou babičku, v pokornou kněžnu a v něžnou Barunku. Alespoň tak si svět představovala ve své tvorbě královna jiřinkového plesu – Božena Němcová.
Opakem ratibořické idyly se pro nás stalo divadelní představení v Klicperově divadle v Hradci Králové. Nastudování Shakespearovy hry Richard III. (Kabaret o bezmoci mocných) se nesmazatelně zapíše do našich životů – vždyť míra koncentrovaného zla, která přerůstá v kabaret neřestí, patří také k lidskému životu. A divákovi se opět nechce věřit, že člověk může být tak zvrácený…
A pak věřte světově známé prozaičce a ještě známějšímu dramatikovi…
Mgr. Radek Kopečný
Fotografie

Uznání města Telče 2017

Naši nejúspěšnější studenti převzali ve středu 25. října 2017 v Konírně zámku Uznání města.

Jiří Kučera (sexta) - za vynikající úspěchy v psaní na klávesnici na Mistrovství ČR i na Mistrovství světa a výborné studijní výsledky
Jiří Rudolf (oktáva) - za vynikající úspěchy v biologické, chemické a matematické olympiádě a výborné studijní výsledky
Lucie Herciková (septima) - za vynikající úspěchy v olymiádě v českém jazyce a z biologie a výborné studijní výsledky
Zuzana Martinů (septima) - za reprezentaci školy na Mistrovství světa v ledním hokeji a výborné studijní výsledky
Denisa Pytlíková (2. AS) - za reprezentaci školy na Mistrovství světa v ledním hokeji a výborné studijní výsledky
Daniel Poizl (2. AS) - za reprezentaci školy v národním hokejovém týmu ČR a velmi dobré studijní výsledky
Jan Klodner (2. AS) - za reprezentaci školy v národním hokejovém týmu ČR a velmi dobré studijní výsledky

Fotografie ze slavnostího předávání

Návštěva Prahy

Před podzimními prázdninami (25. 10. 2017) se žáci maturitních ročníků vypravili do našeho hlavního města. Navštívili Senát Parlamentu České republiky, kde nás přivítal pan Miloš Vystrčil a pobesedoval s námi, poté si prohlédli Valdštejnský palác a Valdštejnskou zahradu. Dále pokračovali prohlídkou nádvoří Pražského hradu, katedrály svatých Víta, Vojtěcha a Václava, procházkou přes Malou Stranu došli na Karlův most, na Staroměstské náměstí a na Václavské náměstí. Celodenní kulturní program v Praze byl zakončen zhlédnutím divadelního představení Amadeus v Divadle na Vinohradech.
Vyučující českého jazyka
Fotografie
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.