Loading...
 

Aktuality

Poznej Vysočinu

Letošního ročníku vědomostní regionální soutěže Kraje Vysočina pro děti do 15 let POZNEJ VYSOČINU se zúčastnilo 110 soutěžících z 66 základních škol a gymnázií. Naši studenti kvarty Marie Pykalová a Tobiáš Franta se umístili v první „čtyřicítce“ nejúspěšnějších řešitelů. Tím si zajistili pozvání na celodenní výlet do Prahy s lákavou plavbou lodí po Vltavě nebo komentovanou prohlídkou Historické budovy Národního muzea. Děkujeme tímto a blahopřejeme k úspěchu.
Fotografie

Okresní kolo konverzační soutěže v AJ

V měsíci březnu se konala okresní kola konverzační soutěže v anglickém jazyce. Zástupci z řad našich studentů reprezentovali naši školu velmi úspěšně. V nejmladší kategorii se na vítězné 1. příčce umístila Tereza Marešová ze sekundy. Ve vyšší kategorii nižšího gymnázia vybojovala krásné 2. místo Marie Pykalová z kvarty. Z vyššího gymnázia obsadily krásné pozice Tereza Mikešová ze septimy (3. místo) a Sabina Rychtecká ze 3.A (4. místo). V kategorii IIIC děkujeme Denise Vondrové za reprezentaci SOŠ.
Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za ukázkovou reprezentaci naší školy.
vyučující anglického jazyka

Okresní kolo olympiády v NJ

Dvě studentky z naší školy se ve středu 16. 3. 2022 zúčastnily okresního kola olympiády v německém jazyce. Podaly výborné výkony a předvedly, jak se v tomto cizím jazyce umí orientovat a dorozumět. Obě dokonce obsadily ve své kategorii medailové pozice. Marie Pykalová se umístila na 2. místě a Julie Gregorová získala 3. místo. Marii a Julii patří velká gratulace. Fotografie

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Skvělých výsledků dosáhli v letošním ročníku okresního kola zeměpisné olympiády studenti GOB a SOŠ Telč. Všem účastníkům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci a postupujícím do krajského kola držíme palce!


Kategorie A:
Laura Haasová – 1. místo, postup do krajského kola
Juraj Kotoun – 8. místo
Kategorie B:
Tomáš Fišer – 10. místo
Kategorie C:
Jan Kalina – 9. místo
Kategorie D:
Prokop Kadlec - 1. místo, postup do krajského kola
Kateřina Jandová – 5. místo
Daniel Kratochvíl – 7. místo

Naši mladí chemici úspěšní!

V pátek 4. března proběhlo v Jihlavě okresní kolo chemické olympiády kategorie D, kterého se naše škola pravidelně zúčastňuje.
O náročnosti letošního 58. ročníku vypovídá i to, že soutěžilo pouze 15 žáků z pěti škol. Karel Blaha (kvarta) se umístil na krásném 3. místě, Jasmína Ritterová (kvarta) na 4. místě a Tadeáš Přibyl (tercie) obsadil 10. místo. Všem jmenovaným gratulujeme a Kájovi s Jasmínou držíme palce v krajském kole olympiády, které se koná již na konci března .
V těchto dnech právě probíhá školní kolo kategorie C, které přinese nominaci do krajského kola. Těšíme se na další pěkná umístění našich chemiků !
Ladislav Tůma, Pavel Macků
Fotografie
Výsledková listina

Lyžařský kurz sekundy a tercie

V neděli 30.1. se žáci sekundy a tercie dočkali vysněného lyžařského kurzu. Navzdory všem covidovým opatřením se většina žáků mohla kurzu zúčastnit. Po příjezdu autobusem jsme se pěšky vydali z Pece pod Sněžkou k chatě, kde jsme strávili následujících 8 dní. Hned den po příjezdu začalo zábavné lyžování (tedy jak pro koho). To trvalo i následující den. Další den jsme šli na výlet do Pece pod Sněžkou a stejný den jsme nastoupili na běžky. Ve čtvrtek jedna skupina jela na běžkách až na 5km vzdálenou Černou horu (což byl pro někoho pestrý zážitek).
Následující dva dny na lyžích byly pro někoho náročné. Nejzdatnější skupina a později i někteří snowboardisti jeli dokonce i na černou sjezdovku Hnědý vrch.
Poslední den lyžařského kurzu někteří odvážlivci vyrazili na ranní běžkování.
Lyžařský kurz jsme si velice užili, a to dokonce s rekordně nejmenším počtem úrazů. Byla to zábava a jsme moc rádi že jsme mohli jet. Tímto ještě jednou děkujeme všem učitelům (kvůli kterým to všechno bylo ještě mnohem lepší).
Denisa Nováková a Tereza Marešová
Fotografie
Více fotografií v plné velikosti ke stažení

Školní kolo olympiády v NJ

V únoru 2022 se na naší škole konala olympiáda v německém jazyce. Soutěžící dle věku byli rozděleni do dvou kategorií a všichni předvedli výborné výkony.
Fotografie
 Google+

Akce školy

Mimoškolní aktivity

Partnerství


Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.