Loading...
 

Aktuality

Vídeň - exkurze

V pátek 19.10.2018 jsme navštívili hlavní město Rakouska - Vídeň. Než jsme absolvovali informacemi nabitou půldenní túru, při které jsme si prohlédli interiéry Hofburgu a centrum metropole – historické budovy na Ringstraße i gotickou katedrálu Stephansdom, podnikli jsme krátkou zastávku u známého domu Fridricha Hundertwassera. Celou exkurzi završila návštěva krásného parku u zámku Belveder. I přes menší únavu některých účastníků dopadla celá akce na jedničku.
Leona Veselá, 4.A
Fotografie (Fotografie – Věra Zadinová)

Uznání města Telče za rok 2018

V rámci oslav 100. výročí vzniku Československé republiky se ve středu 24. října v Konírně Státního zámku v Telči konalo slavnostní předávání Cen a Uznání města Telče. Z rukou pana starosty Romana Fabeše převzali Uznání města Telče naše studentky Adéla Hronová a Natálie Vitoušová (2. AS) za úspěšnou reprezentaci školy a získání titulu mistryně světa v mažoretkovém sportu v Kapském Městě v Jihoafrické republice, studenti Jakub Konečný, Jaromír Pytlík (oba 2. AS), Jakub Černohorský (3. AS) za reprezentaci školy a České republiky v ledním hokeji a Lukáš Gergeľ (3. AS) za reprezentaci školy a Slovenské republiky v ledním hokeji.
Všem oceněným blahopřejeme.
Fotografie

Vyprávění o iluzích a deziluzích

Petra Dvořáková, publicistka, scenáristka, autorka beletristických knih pro děti i dospělé, navštívila naši školu 22. 10. 2018. Za svoji prvotinu „Proměněné sny“ (2007) získala cenu Magnesia Litera v kategorii publicistika. Za knihu pro děti „Julie mezi slovy“ (2013) získala cenu Zlatá stuha.
Setkání s výraznou osobností je vždy inspirativní. Vyprávění o tvůrčí práci, o spisovatelském řemesle, ale také o motivech autorky, proč píše, bylo pro přítomné zajímavé a obohacující. Hluboce lidský pohled na život plný tragických i humorných situací přiměl přítomné k zamyšlení nad vlastním životním příběhem. Za to bychom ještě jednou našemu hostu rádi poděkovali.
Vyučující českého jazyka
Fotografie

Host GOB a SOŠ Telč

V pondělí 22. října 2018 naši školu navštíví spisovatelka a scénáristka Petra Dvořáková. Beseda s ní se koná ve 12:35 hod a ve 14:05 hod v aule školy. Srdečně zveme všechny zájemce.
Více informací se dozvíte z plakátku.

Zbloudilá delegace dorazila

Po letech bloudění dorazila v předstihu na místo mezinárodní delegace za účelem posouzení znalostí maturantů naší školy. Studenti reagovali rychle a stylově vzácnou delegaci přivítali.
Tak tedy milí maturanti, hodně úspěchů u maturity
Fotografie

Schůzky Spolku přátel GOB a SOŠ Telč

Ve čtvrtek 18. října 2018 se koná v budově školy na Hradecké ulici schůze Spolku přátel GOB a SOŠ Telč (dříve SRPŠ) s tímto programem:

15.30 – 16.00 Třídní schůzky
16.00 – 17.30 Informace o prospěchu studentů u jednotlivých vyučujících

Tradiční prohlídka tabel

Tuto sobotu 13. 10. 2018 bude již tradičně od 13:30 do 15:30 hodin pro veřejnost možná volná prohlídka tabel, při které je možné si prohlédnout celou školu.
TĚŠÍME SE NA VÁS.

Naše písařky „datlovaly“ v Šenově

Dne 4. a 5. října se naše tři studentky (Anna Bártů, Klára Doskočilová a Markéta Svobodová) zúčastnily soutěže v psaní na klávesnici „Šenovský datel“, která proběhla na Mendelově SŠ v Novém Jičíně. Soutěž byla určena pro žáky druhých ročníků a mladší talenty.
První den proběhl bodovaný trénink, druhý den byla na programu hlavní soutěž, tři desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 trestných bodů za chybu. Naše soutěžící se v konkurenci deseti škol neztratily. V kombinaci jednotlivců (součet výkonů ze třech desetiminutových opisů) obsadila Klára Doskočilová výborné 4. místo, Anna Bártů 9. místo a Markéta Svobodová 13. místo. Jejich kvalitní a vyrovnané individuální výkony byly základem pro úspěch v soutěži tříčlenných družstev. Z Šenova u Nového Jičína si naše družstvo odvezlo medaili a diplom za třetí místo.
Gratulujeme!
Fotografie

Rakouští studenti poznávali Telč

10. října 2018 přijeli studenti z partnerského gymnázia z Waidhofenu an der Thaya do Telče, aby v rámci projektu Přeshraniční partnerství středních škol poznávali Telč. Smíšená družstva rakouských a českých studentů se vydala po předem určené trase z auly gymnázia parkem na náměstí Zachariáše z Hradce a po Belpské lávce zpět. Jejich úkolem bylo během 60 minut nalézt odpovědi na 20 zvídavých otázek týkajících se historie i současnosti města. Hádanková rallye, která nutila účastníky komunikovat v němčině či angličtině, studenty zaujala. Nejlepší tým stihl správně odpovědět na 19 otázek a vrátit se za 54 minut. K pohodě přispělo i krásné podzimní počasí. Waidhofenští studenti si po obědě na závěr pobytu prohlédli telčský zámek.
Fotografie
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.