Loading...
 

Aktuality

Derniéra Lakomé Barky

Poslední představení Lakomé Barky bylo aprílové, odehráli jsme jej 1. 4. 2019. Derniéře předcházela dvě dopolední představení pro žáky školy. Trochu jsme byli překvapeni reakcí spolužáků, protože jsme čekali, že se budou více bavit. Nás totiž Werichova situační i jazyková komika neomrzela ani po půlroce! A mám dojem, že četnost odehraných představení tento pocit ještě umocňovala:)!
Odpolední představení pro veřejnost bylo naší derniérou. Werichově pravdivému příběhu zazvonil zvonec.
Děkuji všem, kteří byli herci větších i menších rolí, zapojili se třeba zpěvem, výtvarným doprovodem a dali najevo své sympatie těm, kteří podlehli kouzlu divadla.
Květa Zažímalová
videozáznam představení

Naši studenti vybráni na MS

Českou hokejovou reprezentaci do 18 let čeká v druhé polovině dubna ve Švédsku mistrovství světa. Trenér Alois Hadamczik zveřejnil širší nominaci na světový šampionát. Jeho výběr ještě před odletem absolvuje dvojzápas se Slovenskem. 15. dubna poté tým odletí do dějiště MS.
V nominaci A. Hadamczika jsou i tři naši studenti. Jan Klodner a Daniel Poizl (HC Sparta Praha) a Jaromír Pytlík (Sault S. M. Greyhounds).
Přejeme českému týmu a především našim studentům hodně zdaru!

Lyžařský kurz kvinty, 1.A a 1.AS

V pátek 15.3. 2019 v 8:00 jsme se třídy 1.A, kvinta a 1. AS vyjely na lyžařský výcvik do Pece pod Sněžkou. Cesta uběhla velmi rychle, nejspíš i díky občasným pěveckým výstupům zadní části autobusu. Když jsme přijeli do Pece, čekal nás výstup až k naší chatě, a i když to občas vypadalo, že možná nedorazíme v plném počtu, je nutno podotknout, že nikoho výšlap nezdolal. Poté už jsme se jen ubytovali a někteří odvážlivci společně s nedobrovolnými dobrovolníky se vydali na běžky.
Celý týden byl naplněn ranními rozcvičkami, lyžováním, výborným jídlem, běžkováním a také spoustou jiných aktivit, které občas přetáhly večerku, což bylo po zásluze odměněno dobrovolně povinnou účastí na ranní rozcvičce.
Cesta zpět do Telče byla poněkud klidnější než cesta do Pece, jelikož krom skvělých zážitků si bohužel někteří odváželi i bacily.
Doufám, že se nebudu mýlit, když prohlásím, že celý týden jsme si všichni naplno užili.
Chlupáčková Žofie, 1.A
Fotografie
Další fotografie z kurzu
videa z kurzu

Úspěch na soutěži v grafických disciplínách

V úterý 26. 3. 2019 se v Třebíči konalo krajské kolo soutěže v grafických disciplínách. Naši studenti byli opět velmi úspěšní. V disciplíně desetiminutový opis zvítězil Samuel Tingel (oktáva), Klára Doskočilová (sexta) obsadila 3. místo, Barbora Moudrá (oktáva) byla sedmá a Anna Bártů (sexta) skončila na 9. místě. Anna Bártů a Klára Doskočilová soutěžily také v disciplíně korektura textu a obě dosáhly na medaili. Anna Bártů v této soutěži s velkým náskokem zvítězila a Klára Doskočilová obsadila 3. místo.
Všem našim soutěžícím gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho zdaru v celostátním kole.
Fotografie

Recituji, recitujeme

Že mají studenti gymnázia blízko k umění, dokázali již mnohokrát. Hrají divadlo, podílejí se na dalších akcích, naposledy na školním „ masopustním veselí ˝. Znovu to potvrdili v pondělí 18. 3. 2019, kdy se v Jihlavě konalo Okresní kolo recitační soutěže jednotlivců. Klára Zažímalová (sekunda) postoupila ze 3. kategorie jako nejlepší recitátorka do krajského kola soutěže. Adéla Řičánková (tercie) obsadila ve 4. kategorii výborné třetí místo. Blahopřejeme a za skvělou reprezentaci školy děkujeme také dalším recitátorům, Milanu Zámostnému (kvarta) a Editě Podhrázské (prima).

Vyučující českého jazyka

Masopustní veselí

Cvičili jsme divadelní představení Lakomá Barka a mě napadlo, že bychom mohli využít předprázdninový pátek 1. 3. 2019 a představení pro spolužáky a učitele odehrát. Pravda, bylo to trochu v rychlosti, ale podařilo se. Do toho přišel nápad na „doprovodný“ program. Pokusíme se o masopust! Projdeme školu, děcka si vyrobí masky, zahrajeme, zazpíváme, možná na chodbě zatančíme… Zdálo se to jako velké sci-fi.
Příprava „akce“ postupně nabírala na obrátkách. Trochu jsem se začala bát, že se řítíme někam, kam jsem vůbec nechtěla dojít…
Po velkých přípravách přišel pátek 1. 3. a ve vzduchu viselo napětí, zda se ostatní nadchnou pro masopustní veselí. Uf! Vše zafungovalo!
Děkuji režisérovi celého programu, protože bez jeho nápadů bychom před školou jen prapodivně stáli, děkuji kolegům, kteří vystoupili ze své učitelské role a stali se součástí našeho komediantského spolku, děkuji panu řediteli, že na naši hru přistoupil, milým paním kuchařkách, které nám usmažily masopustní koblihy, děkuji našim ochotníkům, kteří do všech nápadů šli i přesto, že hrozilo ztrapnění. A děkuji Vám všem, kteří jste se zasloužili o to, že se masopust nad očekávání povedl!
Květa Zažímalová
Fotografie
Další fotografie
Video
Další videa

Úřední hodiny o jarních prázdninách
Po - Pá: od 8,30 - 11,30 hod, 12,30 - 14,00 hod


 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.