Loading...
 

Aktuality

Sportovní den ve Waidhofenu an der Thaya


20. září 2018 se naši naši sportovci vydali v rámci projektu Přeshraniční partnerství středních škol na partnerské gymnázium v rakouském Waidhofenu, aby zde sehráli odvetná utkání ve volejbalu a fotbalu. Volejbalový turnaj probíhal v školní tělocvičně a vyrovnané boje mezi jednotlivými dívčími a smíšenými družstvy chlapců a dívek trvaly více než 3 hodiny. Naše děvčata vyhrála a odvezla si pohár a diplom ředitele školy. Smíšené družstvo volejbalistů bylo druhé. Našim fotbalistům se na venkovním hřišti tolik nedařilo. Po napínavém utkání nakonec o jednu branku podlehli svým rakouským vrstevníkům.
Fotografie

Naši absolventi na VŠ

Graf ukazuje, na které fakulty - obory vysokých škol nastoupili naši absolventi (maturanti 2018) ke studiu. Již tradičně převažují technické, lékařské a ekonomické obory. V letošním roce byl také značný zájem o přírodovědecké obory. Přejeme všem novým vysokoškolákům úspěšné vykročení do studia.
Pavel Macků - výchovný poradce
struktura VŠ graf

Projekt „Přeshraniční partnerství středních škol“ pokračuje v novém školním roce

Projekt financovaný z programu Evropské unie INTERREG V-A Rakousko – Česká republika, v jehož rámci již proběhl kurz němčiny s rodilými mluvčími a česko-rakouský sportovní den, pokračuje dalšími akcemi. 20. září se ve Waidhofenu koná odvetné utkání studentů ve fotbalu a volejbalu. 10. října přijedou waidhofenští studenti poznávat Telč a v listopadu se naši studenti seznámí s naším partnerským městem Waidhofenem.
Právě termíny a organizace podzimních akcí byly projednány na schůzce projektového týmu 30. srpna na telčském gymnáziu. Za rakouskou stranu se schůzky zúčastnil ředitel waidhofenského gymnázia Mag. Roland Senk.
Věra Zadinová
Fotografie

Žáci primy na exkurzi v knihovně

Již tradičně si paní knihovnice z Městské knihovny v Telči připravily program pro nejmladší studenty našeho gymnázia. Žáci primy si knihovnu prohlédli, naučili se v ní orientovat, dostali čtenářské tipy a na závěr si ve skupinách zasoutěžili o krásné ceny. Děkujeme paním knihovnicím za jejich čas a skvělý přístup ke čtenářům.
ČB
Fotografie

Burza učebnic

V pondělí 10. 9. 2018 proběhne od 9:35 do 9:55 hodin ve školní jídelně burza učebnic

Naši chemici nezahálí ani o prázdninách

Ve středu 8. srpna předvedli studenti Ondřej Běhan a Tadeáš Fejfar pod vedením pana učitele Tůmy řadu chemických pokusů táborníkům z letního tábora Kamarád u Lovětína.
U táborníků vzbudily vlnu nadšení tak, že některé pokusy museli zopakovat a některé ještě přidat. Tímto děkuji dvěma jmenovaným za profesionální přístup a již dnes se těším na další ročník jejich programu Vědeckých pokusů. Ladislav Tůma
Fotografie

Hokejová sezóna 2018/19 zahájena

I když hlavní prázdniny se blíží do své poloviny, pro některé již vlastně skončily. Bez nadsázky to lze tvrdit o hokejistech, kteří v neděli 22. července v aule školy za účasti rodičů a hostů zahájili třetí sezónu působení Hokejové talentové akademie v Telči. Výjimečnost i význam tohoto projektu dokládá i účast dvojnásobného vítěze STANLEY CUPU Michala Rozsívala. Jeho sympatické vystoupení a zhodnocení tohoto projektu dodalo další motivaci nejen hokejistům.
K prázdninovým aktivitám patří i probíhající práce na novém sportovním areálu v okolí škol, který bude sloužit jak všem žákům škol, tak i veřejnosti. Poděkování je zde zcela na místě pro město Telč a Kraj Vysočina.
Hodně úspěchů v nové sezóně a školním roce nejen hokejistům.
Stanislav Máca
Fotografie

Česko – rakouský sportovní den

Druhou akcí projektu Přeshraniční partnerství středních škol byl 26. 6. 2018 česko-rakouský sportovní den. Starší žáci GOB a SOŠ Telč a Gymnázia ve Waidhofenu sehráli v telčské sportovní hale přátelská utkání ve volejbalu a fotbalu. Hostům se nepodařilo prosadit, a tak všechny vítězné poháry zůstaly domácím. Přesto byli rakouští sportovci, jejich fanoušci a učitelé s průběhem dne spokojení. Už teď se těší na odvetná utkání, která proběhnou v září ve Waidhofenu.
Fotografie

Mistryně a vicemistryně České republiky z 1.AS

Studentky školy Adéla Hronová a Natálie Vitoušová jsou dlouholetými a velmi úspěšnými členkami týmu dačických mažoretek. Obě soutěží v několika kategoriích a získaly již několik nejvyšších umístění. Ve finále v Hradci Králové se Adéla stala mistryní republiky a Natálie vicemistryní. Za svá umístění byly nominovány k reprezentaci České republiky na mistrovství Evropy, které se koná v červenci v Praze. Od 17. do 25. září je čeká daleká cesta do Jihoafrické republiky na mistrovství světa v Kapském Městě. Blahopřejeme, šťastnou cestu a držíme palce.
Fotografie

Druhý ročník výtvarné soutěže

Letošního ročníku se zúčastnilo 16 soutěžících z řad studentů našeho gymnázia. Soutěž nebyla tematicky omezena, a proto mohli žáci soutěžit prakticky s jakýmkoli obrázkem. 4.6. 2018 byly práce vystaveny v budově školy a až do 22.6. mohli zaměstnanci a studenti hlasovat pro svého favorita vhozením hlasovacího lístku do zapečetěné urny.
26.6.2018 se konalo slavnostní vyhlášení. Na prvním místě se umístil obrázek od Markéty Šlíglové(automobil) s celkovým počtem hlasů 61.
Druhé místo vybojoval „kostlivec“ od Michaely Strachotové. Souboj o první místo byl velice vyrovnaný, protože rozdíl hlasů byl pouze jeden bod.
O třetí místo se dělily dvě slečny se shodným počtem hlasů - Tereza Stejskalová(podmořský svět) a Adéla Křenová (baletka).
Chtěla bych poděkovat všem soutěžícím a výhercům ještě jednou gratuluji.
Čermáková Barbora
Fotografie
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.