Loading...
 

Aktuality

Cambridge P.A.R.K.

V pátek 4. 1. 2019 navštívil naši školu lektor z partnerské školy Cambridge P.A.R.K., aby studenty třetích a čtvrtých ročníků seznámil s výhodami a strukturou zkoušek Cambridge English. Pevně věřím, že díky lektorově přátelskému přístupu, zábavným historkám a skvělé britské angličtině bylo setkání s rodilým mluvčím přínosné i pro studenty, kteří se na zkoušky zatím nechystají. A držíme palce těm, jež čeká zkouška v jarním termínu.
Jana Uhlířová
Fotografie

Co je důležité, je očím neviditelné…

V roce 2018 studenti sekundy, tercie a oktávy nastudovali divadelní adaptaci pohádky Malý princ a představili ji v premiéře dne 20. 12. 2018 nejen svým spolužákům, ale také žákům ze ZŠ Krahulčí, Stará Říše a Urbanov.
Příběh Malého prince je příběhem o tajemství cesty, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které jsme k sobě připoutali. Diváci společně s princem navštívili krále, domýšlivce, pijana, businessmana, zeměpisce a lampáře. Mohli se pousmát i zamyslet nad jejich životy. Na planetě Zemi se princ setká s pilotem, liškou a hadem. Ti mu pomohou pochopit některé pravdy, o kterých princ na chvíli zapochyboval a kvůli kterým se vydal na dalekou pouť vesmírem za poznáním. Přejme si, aby si i laskavý divák povšiml jednoduchých životních pravd.
R. Kopečný, K. Zažímalová
Video z představení

Veselé Vánoce

Vedení GOB a S0Š přeje všem hezké Vánoce, hodně zdraví, úspěchů, spokojenosti a pohodičky v novém roce.

Děkujeme studentům za aktivní výpomoc během DOD, za aktivitu během roku 2018 a těšíme se po prázdninách ve čtvrtek 3. 1. 2019 sad ve škole na shledanou.

Zpívání u stromečku

Předvánoční týden jsme zakončili společným zpíváním u stromečku ve vestibulu školy. V pátek 21. 12. 2018 jsme se o velké přestávce sešli ve vestibulu školy a zazpívali si tradiční koledy, které nás vánočně naladily. Chtěla bych všem, kteří si přišli zazpívat a možná i zahrát na nějaký rytmický nástroj, poděkovat, protože se zpěv krásně nesl chodbou a já měla radost, že nás tolik zpívá biggrin!
Květa Zažímalová
Fotografie

Předvánoční přírodovědné rozjímání

Studenti nižšího gymnázia měli možnost v pátek 21. prosince zhlédnout pásmo chemicko-fyzikálních pokusů, které si pro ně připravili studenti sexty Ondřej Běhan, Tadeáš Fejfar, Adam Křivánek, Lukáš Dvořák a Štěpán Meister ze septimy. Kromě již tradičních pokusů, jako například sloní zubní pasta, přeměna vody na víno, kouzla se suchým ledem, byly nově zařazeny pokusy džin v láhvi, tajné písmo, chemická sopka, světlušky, chemický bar a jiné.
Fotografie

Exkurze do Dalešic a Dukovan

V pátek 14. prosince navštívili studenti septimy a 3.A vodní přečerpávací elektrárnu Dalešice a jadernou elektrárnu Dukovany. V každém zařízení po krátkém filmu následoval odborný výklad pracovnic informačního centra, kterým touto cestou patří naše poděkování za ucelení poznatků v oblasti energetiky.
Fotografie

Návštěva nemocnice v Jihlavě

Poslední předvánoční pondělí (17. 12. 2018) jsme využily k návštěvě pacientů ODN Nemocnice Jihlava. Magdaléna Adamová, Emílie Křenová, Barbora Pelikánová, Michaela Strachotová, Tereza Šamalová a Sára Šeniglová z kvinty zazpívaly, zahrály, potěšily svou návštěvou a přidaly malé dárky, které naši žáci vyrobili v hodinách výtvarné výchovy.
Všem zmiňovaným studentkám děkujeme za hezké vystoupení a za hřejivou vstřícnost a srdečnost!
Květa Zažímalová, Barbora Čermáková
Fotografie

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 13. prosince 2018 zveme žáky 5. a 9. tříd základních škol a jejich rodiče na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Setkání v aule:

Žáci 5. tříd ZŠ ve 14.15 hodin

Obor 79-41-K/81 Gymnázium

Žáci 9. tříd ZŠ v 15.00 hodin

Obor 79-41-K/41 Gymnázium
Obor 79-41-M/01 Ekonomika a podnikání

Informace o studiu, přijímacím řízení, volná prohlídka školy (možno s průvodcem).
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

PartnerstvíNaše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.


Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.