Loading...
 

Aktuality

Vědecké pokusy

Ve středu 6. června se v aule naší školy konalo pásmo fyzikálních a chemických experimentů pro veřejnost. Diváci mohli zhlédnout oheň, který nepálí, sloní zubní pastu, přeměnu vody ve víno, fialovou fontánu, celou řadu pokusů se suchým ledem a na závěr ochutnat i chemickou zmrzlinu. Děkujeme autorům Ondřeji Běhanovi, Tadeáši Fejfarovi, Adamu Křivánkovi, Lukáši Dvořákovi a Štěpánu Meisterovi za pěkné odpoledne plné nevšedních zážitků s profesionálním provedením a výkladem, nad jehož věcnou správností dohlíželi z řad publika mimo jiné senátor a fyzikář RNDr. Miloš Vystrčil a doc. RNDr. Jaromír Mindl, CSc.
vyučující fyziky a chemie
Fotografie
Video

Škola hrou?

V pondělí 11. června 2018 se studenti z vyššího gymnázia a SOŠ setkali s americkými studenty, kteří nás přijeli pozvat na anglický tábor (v letošním roce bude na Vanově!) a prostřednictvím různých her dokázali, že English může být opravdu easy.
Vyučující AJ
Fotografie

Předávání maturitních vysvědčení 2018

Ve středu 30. 5. 2018 uzavřeli úspěšní maturanti studium na naší škole slavnostním předáním maturitních vysvědčení v prostorách zámku.
My, učitelé, jim přejeme, ať jsou stejně úspěšní při přijímacích řízeních na vysoké školy a rádi se ve vzpomínkách vracejí ke svým středoškolským studiím:).
třídní učitelé oktávy a 4. A
foto: Michaela Trnková, Pavla Doležalová
další fotografie si můžete stáhnout ve fotogalerii
Fotografie

Úspěch na Mistrovství ČR

Ve dnech 5. a 6. června se v Hradci Králové konal 26. ročník Mistrovství ČR v grafických předmětech. Na základě výkonů z krajského kola byli z naší školy na toto mistrovství nominováni tři žáci (z celého Kraje Vysočina postoupili pouze čtyři žáci). Anna Bártů (kvinta) postoupila do celostátního kola v korektuře textu, Jiří Kučera (sexta) byl nominován v disciplínách korektura textu, opis a wordprocessing, Tereza Kupcová (4. A), splnila postupový limit v korektuře textu, opisu a záznamu mluveného slova.
Anna Bártů při své první účasti na celostátní soutěži obsadila v korektuře textu výborné osmé místo. Jiří Kučera obsadil v korektuře textu i wordprocessingu shodně 7. místo, v desetiminutovém opisu byl patnáctý. Tereza Kupcová vybojovala v korektuře textu 5. místo, v opisu - nejpočetněji zastoupené disciplíně – obsadila 7. místo a v záznamu mluveného slova skončila desátá. Všem našim studentům blahopřejeme k výborným výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Fotografie

Exkurze do Havlíčkovy Borové a Polné

Studenti sexty a 2. A se v pondělí 4. 6. 2018 vydali do rodného domu Karla Havlíčka Borovského, vyslechli si podrobný výklad, detailně se seznámili s touto významnou osobností 19. století. Po návštěvě Havlíčkovy Borové jsme odjeli do nedaleké Polné. I zde jsme navštívili muzeum, prohlédli jsme si školní třídu z roku 1866, která je vybavena původními exponáty - lavicemi, tabulí, učebnicemi, atlasy, globusy atd. Naše kroky nás zavedly i k Regionálnímu židovskému muzeu, prohlédli jsme si synagogu a Rabínský dům, kde je část prohlídky věnována případu Leopolda Hilsnera.
K. Zažímalová, I. Bártů
Fotografie

Matematické soutěže

Dne 29. května se na Gymnáziu v Jihlavě konalo okresní kolo Pythagoriády - matematické soutěže pro žáky 5. až 8. ročníků základních škol a nižších gymnázií se zaměřením na logické a početní znalosti a dovednosti. Naši studenti se v matematických soutěžích tradičně umísťují na předních místech. Tentokrát bychom zvlášť rádi pogratulovali Kateřině Kučerové z primy, která ve své kategorii s bodovým náskokem zvítězila. Kateřina slavila úspěch i v Matematické olympiádě, asi nejnáročnější matematické soutěži, kde ve velké konkurenci obsadila 3. místo. Gratulovat chceme rovněž i Prokopu Kadlecovi ze sekundy, který díky svému rozvinutému logickému uvažování v soutěži s příznačným názvem „Matematický klokan“ vyskočil též až na první místo dokonce v krajském kole.
Gratulují matematici

Diplom

Úspěch v celostátním kole dějepisné olympiády

V pátek 25. května se konalo v Praze celostátní kolo dějepisné olympiády. Do tohoto klání postoupila i naše studentka kvarty Justýna Přechová. Díky výborné práci a přípravě získala v celostátním finále dějepisné olympiády krásné 4. místo.
Justýně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.
Zdeněk Bártů
Diplom

Barokní zastavení

Se studenty kvinty a 1.A jsme v rámci poznávání dějin umění zavítali do kostela sv. Jakuba Staršího v Telči. V souvislosti s barokním uměním, kterému jsme se v hodinách věnovali, jsme v praxi viděli barokní prvky interiéru a především barokní varhany. Na historický královský nástroj si odvážní mohli i zahrát a částečně poznat, jak tento složitý mechanismus funguje.
K. Zažímalová a B. Čermáková
Fotografie

Naši chemici na stupních vítězů

Ve čtvrtek 10.května 2018 se v Jihlavě konalo krajské kolo chemické olympiády kategorie B. Studentka septimy Lucie Herciková obsadila v silné konkurenci soutěžících z 12 gymnázií kraje Vysočina skvělé 2.místo. Chemická olympiáda obsahuje vždy teoretickou a praktickou část - práce v laboratoři. V praktické části byla Lucie suverénně nejlepší. Nutno ještě podotknout, že měla stejný počet bodů jako vítěz (měl více bodů v teoretické části a to rozhodlo). Lucii blahopřejeme a přejeme další skvělé chemické zážitky.

Umělecké odpoledne

Stalo se již téměř tradicí, že v jarních měsících najdeme volné odpoledne a dáme prostor různým druhům umění. Názvy jednotlivých ročníků uměleckých soutěží se od sebe mnohdy liší, takže jsme prošli soutěží Gympl má talent, Muzikus školy či Gymplstar.
Fotografie
 Google+

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.