Loading...
 

Aktuality

Naše žákyně reprezentovala ČR v Japonsku

Dva přátelské zápasy odehrála česká hokejová reprezentace žen v Tokiu proti domácímu výběru. Japonky si je vybraly jako soupeře v rámci přípravy na olympijské hry v Jižní Koreji. Za ČR nastoupila i naše studentka Zuzana Martinů, a tak jsme Zuzce položili několik otázek.

 <<--- čtěte dále
Fotografie


A ještě jednou Šípková Růženka!

Poslední lednové pondělí jsme v aule školy přivítali děti a učitele ze základních škol v Urbanově a v Krahulčí. V tento téměř jarní den si totiž vyrazili na výlet a spojili jej s kulturním zážitkem, který jim nabídla naše škola. Žáci sekundy, tercie a kvarty ještě jednou úspěšně odehráli minioperku Šípková Růženka, za což jim patří poděkování. Příjemně strávený čas jsme pak zakončili společným zpěvem písní Z. Svěráka a J. Uhlíře.
K. Zažímalová. R. Kopečný
stránky ZŠ Urbanov
fotogalerie

Studenti sportovního zaměření se představí v Telči

Tento pátek 26. 1. 2018 v 17 hod. nastoupí na zimním stadionu naši studenti v extraligovém utkání staršího dorostu v dresu Žďáru nad Sázavou proti favoritům z Mladé Boleslavi. Naši studenti se na utkání připravují i v rámci výuky (fotografie ze středečního dopoledne v rámci praktické výuky předmětu trenérství). Rádi Vás zveme na extraligové utkání přímo v Telči. Děkujeme za podporu mládežnického hokeje.
Fotografie

Exkurze do Dukovan a Dalešic

Před vánočními prázdninami se třídy septima a 3. A vydaly na fyzikální exkurzi, nejprve do vodní elektrárny Dalešice. Zde studenti měli možnost prohlédnout si provozní prostory, stáli jsme kousek od přívodního potrubí o průměru 6 m, viděli nebo spíše slyšeli jsme generátor elektrického napětí při výrobě. Poté jsme navštívili informační centrum jaderné elektrárny Dukovany. Po krátkém filmu jsme postupně prošli 6 zastavení s bližšími informacemi. Měli jsme štěstí, protože právě v den naší návštěvy byla zprovozněna nová velká mlžná komora, která umožňuje zviditelnit trajektorii částic radioaktivního záření.
Fotografie

Basketbal

V Třešti se dne 20.12. 2017 jako již tradičně konal dívčí basketbalový turnaj. Našim hráčkám se i přes zranění naší střelecky úspěšné basketbalistky Helči dařilo. Mezi konkurencí ze ZŠ Hradecké Telč, ZŠ Masarykovy Telč, ZŠ Batelov a ZŠ Třešť dívky obsadily krásné 2. místo. Školu reprezentovaly: Zláťa Dvořáková, Helča Kučerová, Dorča Adamová, Lenča Vystrčilová, Ellen Němečková, Anička Křivánková, Áďa Hinková, Šárka Kodysová, Amča Přechová a Terka Hadravová. Jako podpora se turnaje zúčastnily i Anička Bártů a Peťa Němcová. Nemalý podíl na úspěchu má i trenérka paní učitelka Simona Benešová.
Fotografie

Volejbal Třešť

22.11. 2017 se v Třešti konal turnaj ve volejbale. Po náročném dopoledni na hřišti jsme si přivezli pouze jednu výhru a to s celkovým vítězem, kterým byla ZŠ Masarykova Telč. Druhé místo obsadila ZŠ Třešť, třetí byla ZŠ Batelov, čtvrtá byla ZŠ Hradecká a na pátém místě jsme se umístili my, GOB a SOŠ Telč.
Fotografie

Javořice 365 – zlatá medaile naší kolegyně Mgr. Ivany Obšilové

Závod s názvem Javořice 365 představuje netradiční sportovní akci, kterou organizuje oddíl VHT Počátky. Cílem každého účastníka bylo dosáhnout co nejvyššího počtu výstupů na vrchol Javořice během celého loňského roku.
Podmínkou bylo, že výstup musí být dosažen vlastní silou - pěšky, na kole, na běžkách… Do soutěže se zapojila i paní učitelka Mgr. Ivana Obšilová, která dokázala vystoupat na vrchol Javořice celkem 415krát, což jí zajistilo vítězství v kategorii žen.
Pojďme udělat něco pro své zdraví! Právě odstartoval nový ročník soutěže. Neváhejme se zapojit a zdolávat vrchol Javořice v roce 2018.
Více informací na: https://www.javorice365.cz/

Fotografie

Vánoční pořad pro děti z mateřské školy


V posledním týdnu před Vánoci jsme k nám do auly pozvali děti z mateřské školy. A tak ve středu 20. 12. 2017 děti zhlédly minioperku Šípková Růženka, poslechly si vánoční pohádku a viděly třeba i příběh, v němž si malý Ondra přál od Ježíška velikou kupu sněhu.
Pořad se dětem líbil, byly velmi pozorné a odměnily nás srdečným potleskem.
Věříme, že se k nám zase někdy rády vrátí!
Velké poděkování patří kolegům I. Bártů a R. Kopečnému, kteří pořad připravili. A samozřejmě i žákům sekundy, tercie a kvarty!
K. Zažímalová
Fotografie
video

PF 2018

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY - so. 23. 12. 2017 - út. 2. 1. 2018
V době vánočních prázdnin nejsou úřední hodiny
 Google+

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.