Čtrnáct studentů společně s paní profesorkou Blankou Němcovou a panem ředitelem Janem Sedláčkem si nejprve prohlédli místní gymnázium, se kterým spolupracují už víc než sedmnáct let, a seznámili se s třídou pana profesora Alfreda Guta. Žáci nás mile pohostili připravenými chlebíčky a někteří nesměle navázali konverzaci. Poté nás provedla po městě paní průvodkyně a tak jsme se dozvěděli nejen mnoho zajímavostí z historie, ale i současnosti Waidhofenu. Během procházky jsme si mohli prohlédnout a navštívit například nově vybudovaný evangelický kostel, katolický kostel a opravenou budovu radnice. Po vynikajícím obědě v místní restauraci, kdy se podávala krůta, jsme dostali hodinový rozchod a poté vyrazili opět nach Telč. Den strávený ve Waidhofenu se jistě vydařil a pevně věříme, že se s našimi kamarády setkáme příště u nás.