Letošní ročník proběhl v pondělí 7. 5. 2018 v aule GOB a SOŠ. Představili se především žáci nižšího gymnázia. Na nikoho nemohu zapomenout, protože vystoupit před spolužáky chtělo notnou dávku odvahy! Zazpívali nám: Sára Šeniglová a Barbora Nosková z kvarty, které se mohou pochlubit umístěním v ústředním kole soutěže ZUŠ, Štěpánka Langhammerová, jež byla se svým sólovým pěveckým vystoupením úspěšná v krajském kole soutěže ZUŠ, Klára Zažímalová, jejíž vystoupení bylo doplněno hrou na housle, Marie Jacobsová, Ellen Němečková, jež si publikum získala svým scénickým projevem, Kateřina Kučerová, která dokázala zpívat a capella. Dívčí vystoupení pak ozdobil alespoň jeden zpěvák z řad mužů, byl jím David Šindelář ze sekundy. Po připravených vystoupeních přišla řada na publikum, které bylo osloveno a mohlo nabídnout „své umění“. Výzvu přijal student kvinty Tadeáš Fejfar, který nám předvedl matematickou recitaci a pokusil se o neskutečnou řadu čísel (výpočet PI na 201 desetinných míst). Úplný závěr pak obstarala Anna Bártů, byla vlastně požádána, aby přidala ještě jednu recitaci. Tentokrát ne matematickou. Šlo o Růžový monolog od Heleny Malířové, s nímž se jí podařilo uspět na recitační soutěži Pelhřimovský Poetikon (oblastní přehlídka Wolkerův Prostějov).
Ještě jednou děkuji všem, kteří byli odvážní a předvedli velmi kvalitní výkony! A nesmím zapomenout ani na poděkování porotě! Tak třeba za rok na shledanou!
Květa Zažímalová