Ve středu 23. října 2013 navštívili studenti GOB a SOŠ v rámci projektu EU "Přátelstvím středních škol k rozvoji příhraniční spolupráce" partnerskou Obchodní akademii v rakouském Hornu. Po oficiálním uvítání ve slavnostní aule školy následovala beseda s rakouskými studenty v malých skupinkách (2 Češi + 2 Rakušané). Komu nestačila znalost němčiny, vypomohl si angličtinou.
Po bohaté svačině se studenti rozdělili do družstev podle sportů. Ve sportovní hale hrála děvčata volejbal, na hřišti chlapci kopanou. Po napínavém utkání se našim fotbalistům podařilo vyhrát, podobně i jednomu družstvu našich volejbalistek. Následovalo vyhodnocení soutěží a předání cen. Naši sportovci a sportovkyně si domů odvezli 2 poháry vítězů.
Po chutném obědě v jídelně sloužící základní škole se studenti vydali poznávat Horn s místní průvodkyní. Před odjezdem domů stihli v centru města ještě krátký rozchod. Rozloučili se s námi pan Walter Schmidt a paní Lukesch, garanti partnerství našich škol. Oba věří, že naše spolupráce bude pokračovat i po skončení projektu.