Jsme sice partnery pouze pár týdnů, ale aby se studenti dozvěděli o této možnosti co nejdříve, přijeli na naši školu už v pondělí 1. prosince dva angličtí gentlemani David Koster a James Pagliaro. Připravili tři hodinové prezentace pro studenty druhých až čtvrtých ročníků. Velmi profesionálně představili FCE, seznámili studenty se strukturou zkoušky, ale také s praktickými ukázkami cvičení, které mohou uchazeči o certifikát očekávat. Studenti se mohli aktivně zapojit, komentovat ukázky, zeptat se na vše, co je ohledně zkoušky zajímá. Na konci každé přednášky byl pak vylosován jeden šťastlivec, který si odnesl tašku plnou studijních materiálů a anglických časopisů. Studenti hodnotili prezentace velmi pozitivně a my doufáme, že od této chvíle nebudou opouštět naše gymnázium jen s dokladem o složení zkoušky maturitní ale také té cambridgeské.
My, vyučující anglického jazyka, kolegům z Brna děkujeme a našim studentům, kteří se rozhodnou FCE během studia na gymnáziu složit, přejeme GOOD LUCK!