Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Karel IV. očima dětí

Aktuality
V jarních měsících jsme v hodinách výtvarné výchovy vytvářeli obrázky do soutěže Karel IV. očima dětí. V mezinárodní účasti jsme bohužel neobstáli, alespoň jsme se však o radost z našich výtvorů podělili s ostatními na výstavce v prostorách školy.
Fotografie

Divadelní představení pro mateřské školy i pro spolužáky z gymnázia

Aktuality
Stalo se již téměř tradicí, že ke konci školního roku k nám přicházejí děti z mateřské školky na komponovaný pořad, jehož součástí je krátké divadelní zpracování příběhu a zpívaná pohádka. 17. června 2016 zhlédlo zhruba 150 dětí z MŠ Komenského, MŠ Nerudova a MŠ Krahulčí zpracování fragmentu z knihy Maminko, přečtu ti pohádku, ve druhé části pak známou minioperku z dílny Z. Svěráka a J. Uhlíře O dvanácti měsíčkách. Podle reakcí dětí hodnotíme pořad jako vydařený a připojujeme poděkování všem účinkujícím, kteří se svých rolí zhostili na výbornou (i v rámci derniéry, která proběhla před zraky učitelů a spolužáků).
Fotografie

Plenér 2016

Aktuality
Ve dnech 13. – 15. června se uskutečnil tradiční kurz plenérové kresby a malby. Dvacetičlenná skupinka výtvarníků z celého gymnázia využila slunného letního počasí a vydávala se denně do krásných zákoutí náměstí Zachariáše z Hradce, aby si při zachycení malebných motivů vyzkoušela kreslířské techniky (především kresbu tužkou) a malbu temperami a latexem na barevnou podmalbu. Z výtvorů vznikla poté výstava v prostorách školy.
Pavla Doležalová
Fotografie

Výsledky soutěže o výzdobu stupňů vítězů

Aktuality
Před měsícem se mnozí studenti zúčastnili školní soutěže o výzdobu nových stupňů vítězů. Sešlo se celkem kolem šedesáti různých více či méně zdařilých návrhů, z nichž porota sestavená především z tělocvikářů, kteří celý nápad iniciovali, vybrala jeden vítězný. Autorka Anna Bártů z tercie potom realizovala svůj nápad na plastové stupně. Se spolužačkou Klárou si vyzkoušely, jaké je to být „sprejerkami“. Jejich výtvor měl premiéru na sobotních atletických závodech a vy ostatní jej můžete posoudit v následujících dnech při sportovních kláních na hřišti.
Fotografie

Návštěva edukačního centra NPÚ

Aktuality
Studenti 2.A a sexty zakončili svá studia uměleckých předmětů tvůrčí prací. Navštívili totiž ve dnech 13. a 14. 6. edukační centrum NPÚ, územního pracoviště v Telči, kde vyslechli krátkou přednášku o proměnách architektury od románského období po baroko. Pod vedením lektorky Jitky Petřekové poté zhotovovali technikou papírové koláže přestavby známých českých hradů Lipnice, Karlštejna a Pernštejna. Práce se jim dařila a vznikla tak zajímavá díla.
Fotografie

Burza učebnic

Aktuality
Burza učebnic se koná v pondělí 20. 6. 2016 od 9.35 do 9.55 hodin ve školní jídelně.

Informace pro maturanty

Aktuality
Protokoly o výsledcích společné části maturitní zkoušky žáků jsou připraveny k vyzvednutí u třídních učitelů.

22. ročník píseckého veletrhu fiktivních firem EFKO 2016

Aktuality
Ve dnech 8. a 9. června 2016 se uskutečnil již 22. ročník píseckého veletrhu fiktivních firem EFKO 2016.Vedle naší firmy se této akce zúčastnilo dalších 26 fiktivních firem. Naše firma ve složení Filip Lanč, Marek Čajka, Vladislav Dvořák, Daniel Zástěra, Martin Severa, Jan Pivoňka a Vojtěch Langhammer, v této konkurenci získala ocenění za nejlepší stánek.
fotogalerie OA Písek
Fotografie

O odbornosti, humoru a nadhledu v lékařství i politice

Aktuality
Dne 13.6.2016 naši školu navštívil člen Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky MUDr. Vít Kaňkovský. Setkání se studenty druhých a třetích ročníků se neslo v přátelské atmosféře. Studenti se seznámili s obsahem práce lékaře i poslance. Pan doktor prosazuje několik základních postojů jako politik i jako ortoped.
A jaký recept by předepsal našemu zdravotnictví a politice?
Je nezbytné:
• být odborníkem ve svém oboru a jako politik se věnovat právě tomuto oboru.
• být rozhodný a zároveň zodpovědný za svá rozhodnutí.
• hodnotit vzniklé situace s dávkou laskavého humoru a přiměřenou dávkou nadhledu. (rk.)
Fotografie

Talenti 1. ročníků

Aktuality
Ve dnech 1. a 2. června 2016 proběhla na OA, SZŠ a SOŠS v Jihlavě tradiční soutěž v ovládání počítačové klávesnice – Talenti I. ročníků středních škol, s možností účasti mladších. Naši školu reprezentovali Barbora Moudrá (kvinta), Jiří Kučera (kvarta), Samuel Tingel (kvinta), Daniel Zástěra (kvarta).
Soutěže se zúčastnilo celkem 30 soutěžících z 9 škol z celé republiky. Naši žáci uspěli jak v bodovaném tréninku, tak v hlavní soutěži. V bodovaném tréninku obsadil Samuel Tingel 2., Barbora Moudrá 3. a Jiří Kučera 4. místo. Hlavní soutěž se skládala ze tří samostatně hodnocených desetiminutových opisů s penalizací 10, 50 a 100 trestných bodů za neopravenou chybu. Součet výkonů z těchto tří opisů tvoří konečné pořadí v tzv. kombinaci. Naši žáci si vedli skvěle, v kombinaci se umístili na druhém (Barbora Moudrá), třetím (Jiří Kučera) a čtvrtém místě (Samuel Tingel). Velmi pěkné výkony předvedl i čtvrtý člen družstva, Daniel Zástěra, který byl na podobné soutěži poprvé. V soutěži družstev, do které se započítává výsledek 3 nejlepších členů, tým GOB a SOŠ s velkým náskokem zvítězil. Týmové vítězství v Jihlavě získali žáci GOB a SOŠ již popáté v řadě.
Dobrovolnou částí soutěže byla korektura textu. Z naší školy se do ní zapojili Jiří Kučera a Samuel Tingel. Jirka v této disciplíně přesvědčivě zvítězil.
Blahopřejeme!!!
Výsledky
Fotografie
Stránka: 1/71Fast NextLast Page