Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Aktuality

Plenér 2015

Zveřejněno 29. květen 2015 07:59, 31x přečteno
Aktuality
Ve dnech 20.-22. května proběhl tradiční plenér pro zájemce z celého gymnázia. Přestože měli mnozí z nás v maturitním týdnu ředitelské volno, zúčastnilo se ho 26 studentů. Statečně jsme čelili nepřízni počasí a i ve větru, dešti jsme zasedli na rybářské stoličky a snažili se zachytit půvabná telčská zákoutí. Ve středu nás zahnal silný liják do tepla a sucha v restauraci U Antoňů, ve čtvrtek jsme museli tvořit v ateliéru. Nejlépe se vyvedl poslední den, kdy vysvitlo slunce a od rána jsme kreslili na náměstí. Přestože nevzniklo takové množství kreseb jako vloni, některé své zdařilé výtvory představíme na chystané výstavě, která se uskuteční v červnu v rámci festivalu Artsfilm.
Fotografie

Ústřední kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce – kategorie III. B

Zveřejněno 26. květen 2015 13:04, 19x přečteno
Aktuality
V úterý dne 19. května 2015 se v Praze konalo ústřední kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce – kategorie III. B.
Studentka septimy Michaela Vystrčilová se umístila v silné konkurenci ze 14 účastníků, kteří reprezentovali jak svou školu tak i svůj kraj, na krásném 10. místě.
Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a kraje Vysočina.
Hana Jandová

Regionální turnaj ve volejbale starších žáků a žákyň - 13.5.2015

Zveřejněno 24. květen 2015 13:11, 41x přečteno
Aktuality
Po sympatickém výkonu skončili naši volejbalisti a volejbalistky v oblastním meziškolním turnaji na 3. místě. Na 1. místě se umístili žáci ZŠ Třešť a žákyně ZŠ Masarykova. V žákovské kategorii u nás vyčníval výkon Marka Čermáka z tercie, ale neztratili se ani ostatní. Velký pokrok ukázal Adam Křivánek – sekunda - na postu nahrávače. Družstvo žáků hrálo týmově. Zasloužili se o to - Zdeněk Kupka, Petr Klíma, Ondřej Vítů, Vít Nosek a náhradníci Matyáš Kříž a Vojtěch Langhammer. Družstvo dívek podržely volejbalistky Markéta Bláhová, Martina Nováková - tercie a Katka Divišová - kvarta. K dobrým výkonům přispěly Monika Častová, Viktorie Váňová, Adéla Přibylová a náhradnice Blanka Novotná. Přejeme další výkonnostní vzestup v této náročné hře.
Fotografie

Sdělení maturantům

Zveřejněno 15. květen 2015 10:43, 39x přečteno
Aktuality
Výpis výsledků didaktických testů je k dispozici maturantům v písemné podobě u třídních učitelů a byl maturantům též odeslán elektronicky. Záznam o hodnocení písemné práce z českého a anglického jazyka byl odeslán elektronicky. Celkové hodnocení písemných prací bude též oznámeno maturantům v den ústní zkoušky.
Stanislav Máca

Mistrovství republiky v grafických předmětech v Ostravě

Zveřejněno 10. květen 2015 14:15, 73x přečteno
Aktuality
Ve dnech 20. a 21. dubna proběhlo na OA v Ostravě mistrovství republiky v grafických předmětech. Na základě výsledků v krajském kole byly z naší školy do republikového finále nominovány 3 studentky.
Jana Čeloudová (4. AS) v disciplíně korektura textu obsadila 9. místo, ve wordprocessingu (profesionální zpracování textu) byla osmá, Lucie Olivová (oktáva) vybojovala v korektuře textu výborné 5. místo.
Natálie Dvořáková (kvinta), která měla soutěžit v opisu textu a v záznamu mluveného slova, se bohužel mistrovství pro nemoc nemohla zúčastnit.
Fotografie
Výsledkové listiny ke stažení: Korektura textu.pdf, WP.pdf

Návštěva ateliérů SUŠG Jihlava

Zveřejněno 05. květen 2015 12:51, 76x přečteno
Aktuality
V pondělí 27. dubna navštívily studentky sexty SUŠG Jihlava. Za doprovodu výtvarníka I. Návrata si prohlédly školu, špičkové vybavení zejména tiskařských dílen a měly možnost nahlédnout do vyučování v jednotlivých ateliérech. Nejzajímavější byla pravděpodobně dílna zařízená pro tisk serigrafie a tiskárna, kde právě probíhal tisk plakátu z litografického kamene a příprava matrice pro tisk černobílých litografií. V odpoledních hodinách se začlenily mezi studenty 3. ročníku a zkusily malovat zátiší. Pro všechny to byla zajímavá zkušenost.

Keramika k Svátku matek

Zveřejněno 05. květen 2015 12:49, 74x přečteno
Aktuality
V pátek 24. dubna tvořily v keramické dílně děti z 2. A ZŠ Masarykova. Za milé asistence studentek kvinty Káti, Markéty a Jany vytvářely keramické misky pro maminky k Svátku matek. Všem se společně strávené dopoledne líbilo.
Fotografie

Chemická olympiáda kategorie B

Zveřejněno 02. květen 2015 13:02, 41x přečteno
Aktuality
Dne 30.dubna 2015 se v Jihlavě již tradičně konalo krajské kolo chemické olympiády kategorie B, kterého se zúčastnili i naši studenti. Letošní ročník této kategorie byl opravdu náročný o to více nás těší, že studentka septimy Veronika Lančová obsadila krásné 4.místo. Blahopřejeme a přejeme hodně dalších chemických zážitků.
chemici

FCE – 100% SPLNĚNO!

Zveřejněno 30. duben 2015 07:11, 73x přečteno
Aktuality
Jak jsme vás již dříve informovali, v lednu skládalo 12 studentů maturitních ročníků cambridgeskou zkoušku FCE (úroveň B2). Čekání na výsledky bylo dlouhé a nervózní. Přestože jsme studentům věřili a věděli, že na to mají, neodcházeli všichni po zkoušce s úsměvem na líci. Ale čekání se vyplatilo a všech 12 studentů v pohodě uspělo. Někteří dokonce s vynikajícími výsledky téměř na úrovni C1.
Věříme, že těchto 12 statečných započalo novou tradici skládání mezinárodních zkoušek na naší škole. Doufáme také, že se stanou motivací pro studenty z nižších ročníků, a víme, že maturita z angličtiny bude hračka!
Vyučující anglického jazyka

Velikonoční volejbalový turnaj v Telči

Zveřejněno 29. duben 2015 07:29, 89x přečteno
Aktuality
Ve čtvrtek 9. 4. se odehrál přátelský dívčí volejbalový turnaj mezi gymnáziem Telč, Dačice a Třebíč. Po tradičně vyrovnaném boji zvítězilo družstvo Dačice A (o 1 bod), na 2. místě se umístilo domácí družstvo Telč A (po profesionálním výkonu) ve složení Nedorostová Helena- nejužitečnější hráčka, Bláhová Anna, Čechová Marie, Ellingerová Eva, Bláhová Kateřina, Vystrčilová Eliška, 3. místo obsadilo družstvo Třebíč A. Výborně hrála i naše další družstva Telč B – 5. místo(dramatická utkání) a Telč C – 7. místo.
Všem volejbalistkám i rozhodčím děkujeme a blahopřejeme k hodnotným sportovním výkonům v duchu fair-play.
Fotografie
Stránka: 1/61Fast NextLast Page