Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Aktuality

Uzavření školy před Velikonocemi

Zveřejněno 27. březen 2015 14:01, 12x přečteno
Aktuality
Oznamujeme, že v době velikonočních prázdnin (ve čtvrtek 2. 4. a v pátek 3. 4. 2015) bude škola uzavřena.

Informace k přijímacímu řízení

Zveřejněno 27. březen 2015 06:58, 37x přečteno
Aktuality
Sdělujeme přihlášeným uchazečům, že pozvánky k přijímacímu řízení obdrží do Velikonoc.

Keramičení

Zveřejněno 26. březen 2015 16:44, 20x přečteno
Aktuality
18. a 25. března se otevřela dílna pro všechny zájemce o keramiku. Strávili jsme zde dvě příjemná odpoledne vytvářením drobných předmětů, které hodláme použít k její výzdobě. Pod vedením výtvarníka pana Plachého si někteří z nás mohli osvojit i základní dovednosti při výrobě točené keramiky. V příštím kurzu budeme pracovat s glazurami. Vítáni jsou všichni!
Fotografie

Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce

Zveřejněno 25. březen 2015 10:58, 28x přečteno
Aktuality
Blahopřejeme Jiřímu Kučerovi z tercie za čtvrté místo v krajském kole soutěže v anglickém jazyce. K získání prvního místa mu chybělo pouze pět bodů, a jak uvedla hodnotící porota, úroveň jazyka byla vynikající, student zvládl poslechový test úrovně B2 bez problémů (úroveň požadovaná u maturitních ročníků), v konverzaci se nedopouštěl žádných technických chyb a jeho vyjadřovací schopnosti byly na vysoké úrovni.
Vyučující anglického jazyka

Etiketa pro sígry

Zveřejněno 23. březen 2015 11:37, 20x přečteno
Aktuality
Dne 16. března 2015 se žáci celého nižšího gymnázia v rámci vyučování českého jazyka zúčastnili představení v Malém divadle v Českých Budějovicích. Herci místního divadla pro nás měli připravené představení ‚Etiketa pro sígry‘. I přes malou kapacitu sedadel divadla jsme se všichni vešli a představení jsme si užili. Do Českých Budějovic jsme se dopravili dvěma autobusy a dvěma školními auty za doprovodu paní učitelky Bártů, paní učitelky Volavkové, pana učitele Bártů a pana učitele Tůmy, kterým bychom na závěr také chtěli poděkovat za perfektní dozor a příjemnou společnost.
Kvarta
odkaz na stránky představení

Krajské kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce - kategorie III.B

Zveřejněno 22. březen 2015 18:07, 33x přečteno
Aktuality
Studentka septimy Michaela Vystrčilová se umístila na 1. místě v krajském kole konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii III. B a postupuje do celostátního kola. Blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v celostátním kole.
Tato studentka na podzim 2014 s výborným výsledkem na úrovni C2 složila světově nejznámější mezinárodní zkoušku IELTS (The International English Language Testing System).
Hana Jandová

Úspěchy studentů v soutěžích z českého jazyka

Zveřejněno 18. březen 2015 08:47, 57x přečteno
Aktuality
Naši studenti zvítězili ve dvou kategoriích okresní soutěže v recitaci – Anna Bártů ( sekunda ) ve III. a Michal Hink ( kvarta ) ve IV. kategorii. Oba postupují do krajského kola. Neztratili se ani jejich starší spolužáci – účastníci krajské přehlídky recitátorů Wolkerův Prostějov, konané v Pelhřimově – Lucie Křenová ( 2.A), Alena Hamršmídová ( 3.A ) , Hana Lojdová ( oktáva) , Veronika Tomková a František Holub ( 4.A ). Za úspěšnou reprezentaci školy děkujeme rovněž účastníkům okresních kol Olympiád z českého jazyka. V I. kategorii obsadili Jiří Kučera ( tercie ) a Lucie Herciková (kvarta ) 4. a 5. místo. Ve II. kategorii skončili studenti septimy Anna Bláhová a Vít Vejmelka shodně devátí, František Holub ( 4.A ) čtrnáctý. učitelé českého jazyka

Lyžařský výcvikový kurz 1.A a kvinty

Zveřejněno 16. březen 2015 12:50, 235x přečteno
Aktuality
V týdnu od 7.3. do 14.3. 2015 proběhl lyžařský kurz pro 1.A a kvintu v Peci pod Sněžkou na chatě Seibert. Počasí bylo ideální, a tak si všichni užili nejen sjezdovky a snowboard, ale především běžky. Kurz proběhl bez větších problému a zranění, a proto všichni odjížděli domů spokojeni.
Fotografie

First Certificate in English

Zveřejněno 11. březen 2015 17:40, 189x přečteno
Aktuality
V sobotu 7. 3. 2015 bylo na naší škole živo. Dvanáct studentů maturitních ročníků skládalo First Certificate in English (FCE). Je to zkouška časově náročná, ve které musí uchazeč prokázat znalosti jazyka na úrovni B2, jak v projevu mluveném, tak psaném, ve čtení, gramatice i poslechu. Doufáme, že si studenti v neděli užili zasloužilého odpočinku a že naši školu neopustí jen s maturitním vysvědčením, ale i s certifikátem z Cambridge.
Vyučující anglického jazyka
Fotografie

Naši chemici úspěšní v okresním kole chemické olympiády

Zveřejněno 07. březen 2015 19:41, 51x přečteno
Aktuality
Okresní kolo chemické olympiády kategorie D se konalo 6.března 2015 v Jihlavě. Soutěže se zúčastnilo 17 žáků ze 4 základních škol a 2 gymnázií. Naši chemici obsadili 2.(Lucie Herciková), 3.(Jiří Kučera) a 6.(Vladislav Dvořák) místo. Všichni postupují do krajského kola. K těmto pěkným výsledkům blahopřejeme a držíme palce v dalším kole soutěže.
Pavel Macků, Ladislav Tůma
Stránka: 1/59Fast NextLast Page