Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Jarní prázdniny

Aktuality
Po. 8. 2. - pá. 12. 2. 2016

JARNÍ PRÁZDNINY

Úřední hodiny

Pondělí - čtvrtek: 9.00 - 13.00 hodin

Přijímací zkoušky nanečisto - 6. 2. 2016

Aktuality
Výsledky zkoušek:

Osmileté gymnaziální studium

Čtyřleté gymnaziální studium a SOŠ

Poznámka:
V sestavě žáků devátých tříd jsou společně uvedeni zájemci o studium gymnázia i SOŠ.

Děkujeme všem účastníkům, výsledky naleznete v přiložených souborech. Jen připomínáme, že termín odevzdání přihlášek ke studiu je do 15. března. Přihlášení uchazeči obdrží pozvánku do 1. dubna. Bližší informace naleznete pod "Kriteria přijímacího řízení".

Základní informace k nově nabízenému zaměření školy
Nabídka nového rozšíření zaměření školy je reakcí na výstavbu zimního stadionu a vznik Hokejového talentového centra Telč (HTC).
Nově je od školního roku 2016/17 v rámci studijního oboru Ekonomika a podnikání nabízeno zaměření Management sportu a trenérství. Dosavadní zaměření Cestovní ruch - Veřejná správa zůstává v platnosti. Tento čtyřletý studijní obor SOŠ je nabízen pro absolventy základních škol.
Společným těžištěm výuky jsou předměty ekonomického zaměření - Ekonomika, Účetnictví, Finance, Marketing, Management, Písemná a elektronická komunikace. Důraz při studiu je kladen na využití informačních technologií. Specializací pro nové sportovní zaměření je výuka odborných předmětů: Sportovní trénink, Trenérství, Psychologie sportu, Regenerace a výživa ve sportu, Sportovní management a marketing. Učební plán zahrnuje výuku dvou cizích jazyků - povinnou a posílenou výuku anglického jazyka a volbu druhého cizího jazyka z nabídky německý nebo ruský jazyk.
Výuka bude probíhat dle nového školního vzdělávacího programu.
Zájemci o studium podávají přihlášku na předepsaném tiskopisu do 15. března 2016
V přijímacím řízení bude využito centrálně zadávaného jednotného testu z matematiky a českého jazyka. Přijímací zkoušky se konají pro žáky z devátých tříd 15. dubna 2016.
Nabídka dosavadních gymnaziálních oborů pro žáky z 5. a 9. tříd základních škol zůstává v platnosti.

RNDr. Stanislav Máca
ředitel školy

8.1.2016

Finále divize středoškolské futsalové ligy

Aktuality
Dne 26.ledna 2016 proběhlo dívčí finále divize Jižních Čech futsalové ligy v Bechyni. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy. Domácí Střední uměleckoprůmyslová škola Bechyně, SOŠep Veselí nad Lužnicí, OA, SZŠ a SOŠS Jihlava a náš tým z Gymnázia Otokara Březiny Telč.
Našim hráčkám se podařilo předvést slušný výkon a skončit na skvělém druhém místě. Podlehly pouze uřadujícím Jihlavačkám v prvním zápase. Po zbytek turnaje se jim již dařilo lépe a po neuvěřitelném obratu porazily Veselí nad Lužnicí 3:2. Bez problému zvládly i zápas s Bechyní, kterou zdolaly 6:0.
Dívky, děkujeme a gratulujeme!
fotografie

HISTORICKÝ ÚSPĚCH CHLAPECKÉHO BASKETBALU

Aktuality
1.místo – basketbal - hoši, dívky – 4.
V Telči se uskutečnil REGIONÁLNÍ TURNAJ V KOŠÍKOVÉ STARŠÍCH ŽÁKŮ. Po urputném boji se ZŠ Třešť a ZŠ Telč Masarykova se podařilo POPRVÉ(a doufáme, že ne naposled) zvítězit našemu družstvu. Hoši předváděli kolektivní hru, pohledný a útočný basketbal. O vítězství se nejvíce zasloužili - z kvarty Vladislav Dvořák, Tomáš Bodlák, Zdeněk Kupka, Vojtěch Langhammer, Filip Lanč, z tercie Vít Nosek, Jakub Falat a ze sekundy Jan Bártů a Jaroslav Tomek.
Přejeme další úspěchy tomuto sympatickému družstvu!
Dívky ve složení – Veronika Svobodová, Zuzana Císařová, Bára Čapková, Adéla Přibylová, Natálie Lechnýřová, Anna Bártů, Petra Němcová, Adéla Buláková, Tereza Hiršová, Tereza Neuwirtová, Tereza Hadravová, Eliška Sedláková, Zlata Dvořáková skončily v utkání 5 škol a 6 družstev v Třešti na krásném 4. místě.
fotografie-chlapci
fotografie-dívky

Den otevřených dveří SOŠ

Aktuality
V neděli 24.ledna se konal Den otevřených dveří při příležitosti konání první výuky Hockey Talent Academy na novém zimní stadionu v Telči. Mezi návštěvníky z Telče, ale i mnoha míst České republiky i Slovenska, zavítal do naší školy slovinský hokejový reprezentant a účastník několika mistrovství světa Rok Pajič, který byl velmi mile překvapen moderním zázemím naší školy. Rok Pajič je manažerem projektu Hockey Talent Academy v Itálii a Slovinsku. Zájemci byli seznámeni s podrobnostmi ohledně studia nového rozšířeného zaměření Management sportu a trenérství střední odborné školy a prohlédli si prostory a vybavení školy.

Vánoční představení

Aktuality
Ve dnech 18.12. a 21.12. žáci sekundy, kvarty, sexty, 2.A a 3.A potěšili nejenom děti z mateřské školy, ale zavítali i mezí pacienty Nemocnice Jihlava. Všem patří velké díky za trpělivost při nácviku a hlavně za samotná vystoupení, která se vydařila. Video z představení v Nemocnici Jihlava je dostupné na této adrese video
fotografie

Zpívání u stromečku

Aktuality
22. prosince se škola opět po roce rozezněla vánočními melodiemi. V přízemí u nazdobeného stromečku se o velké přestávce sešli studenti i učitelé, aby si společně za doprovodu varhan a flétny zazpívali nejznámější koledy a popřáli si krásné Vánoce.fotografie

I LOVE TECHNIKA

Aktuality
Studenti nižšího gymnázia naší školy se zapojili do internetové soutěže vyhlášené Svazem průmyslu a dopravy ČR v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání.
Skvělých výsledků dosáhli především Veronika Buláková z primy (vyhrála sluchátka) a Jan Bártů ze sekundy (vyhrál tablet).
Naše škola vyhrála v této celostátní soutěži 2. místo a vyhrála 10 tabletů. Všem zúčastněným studentům z primy, sekundy, tercie a kvarty děkujeme.
Fotografie z předávání cen

Jubilejní 20. ročník volejbalového turnaje O hrnec plný zlaťáků

Aktuality
Letošní přátelské volejbalové turnaje mezi GymnáziemTelč, Dačice a Třebíč pokračovaly V Dačicích turnajem O hrnec plný zlaťáků. Naše družstvo ve složení – Michaela Vystrčilová, Marie Čechová, Kateřina Bláhová, Eliška Vystrčilová, Kateřina Vonková a Vendula Sedláčková obsadilo 2. místo. Vyhrálo družstvo domácích. Všem účastníkům gratulujeme.
fotografie
Stránka: 1/66Fast NextLast Page