Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Aktuality

Přihláška k přijímacím zkouškám nanečisto

Zveřejněno 25. leden 2015 10:02, 122x přečteno
Zájemci o studium na naší škole z řád žáků pátých a devátých tříd ZŠ mají možnost vyzkoušet si přijímací zkoušky nanečisto z matematiky a českého jazyka.
Přijímací zkoušky nanečisto se konají v sobotu 14. února 2015 od 9,30 hod. v budově školy.
Vzhledem k přípravě podkladů pro tyto zkoušky prosíme o přihlášení pomocí přiloženého formuláře (úspěšnost odeslání přihlášky Vám bude obratem oznámena). Další pozvání k přijímacím zkouškám nanečisto již zasíláno nebude, žáci si vezmou psací a rýsovací potřeby (bez kalkulátorů, matematických tabulek apod.)
Výsledky budou zveřejněny na dveřích a webových stránkách školy anonymně pod kódem, který každý žák obdrží na začátku přijímacích zkoušek nanečisto.
(pro případné další dotazy můžete využít e-mail: maca v(e) gymnsostelc.cz)

Okresní finále v odbíjené

Zveřejněno 24. leden 2015 12:51, 55x přečteno
Aktuality
Dne 21.1.2015 se děvčata z vyššího gymnázia zúčastnila okresního finále ve volejbale v Jihlavě. Po napínavých zápasech plných emocí nakonec vybojovala krásné třetí místo ze sedmi týmů. Děkujeme holky!
Ve čtvrtek 22. 1. se uskutečnilo finále chlapců, kde jsme obsadili 6 místo.
E. Vystrčilová
Fotografie

Olympiáda v německém jazyce

Zveřejněno 24. leden 2015 10:29, 18x přečteno
Aktuality
Studentka septimy Zuzana Marková se zúčastnila 22. 1. 2015 okresního kola olympiády v německém jazyce v Jihlavě a vybojovala krásné 2. místo. Skončila tak o pouhý 1 bod za vítězkou z jihlavského gymnázia.
Gratulujeme!
Fotografie

Výuka francouzského lektora

Zveřejněno 20. leden 2015 12:10, 35x přečteno
Aktuality
V pátek 9. ledna navštívil naše gymnázium francouzský lektor Pierre Doazan, který v letošním školním roce vyučuje na několika středních školách v Kraji Vysočina. Do Telče zavítal poprvé a vedl hodiny konverzace ve 2., 3. a 4. ročníku. Studenti si mohli ověřit, do jaké míry rozumí projevu rodilého mluvčího a zda jsou schopni pohotové reakce. Díky příjemnému vystupování lektora a hravé formě výuky byli do hovoru vtaženi úplně všichni. Budeme se těšit na další francouzsko-české setkání v měsíci březnu!

Basketbalový turnaj

Zveřejněno 20. leden 2015 11:23, 77x přečteno
Aktuality
V prosinci a lednu se uskutečnil další z turnajů ZŠ a nižšího gymnázia naší oblasti - tentokrát v basketbale žákyň a žáků. Vyhrála ZŠ Třešť. Naše družstvo reprezentovala děvčata a hoši z kvarty, tercie, sekundy a primy. Děvčata skončila na 5. místě a hoši na 4. místě. Všem ze zúčastněných patří dík za slušný výkon a sportovní chování.
Fotografie

19. ročník dívčího volejbalového turnaje středních škol

Zveřejněno 21. prosinec 2014 11:12, 46x přečteno
Aktuality
10. prosince se uskutečnil již 19. ročník dívčího volejbalového turnaje středních škol mezi Dačicemi, Třebíčí a Telčí - O hrnec plný zlaťáků. O medailová místa se utkaly 3 výborné volejbalové týmy – Gymnázium Dačice A, Třebíč A a Telč A . Po vyrovnaných zápasech skončil turnaj v tomto pořadí. Naše A družstvo reprezentovaly – Helena Nedorostová, Anna Bláhová , Marie Čechová, Eliška Vystrčilová, Eva Ellingerová, Vendula Sedláčková. Gratulujeme. Všem účastníkům i organizátorům děkujeme za vydařený turnaj a těšíme se na jaře na odvetu v Telči.
Fotografie

Vánoční hokejový turnaj 2014

Zveřejněno 20. prosinec 2014 11:30, 183x přečteno
Aktuality
V pátek 19. 12. 2014 se uskutečnil již VI. ročník vánočního hokejového turnaje. Studenti tradičně postavili 4 týmy (každý ročník jeden) a jeden tým vytvořili učitelé. Je potřeba dodat, že letos se jim tým podařil sestavit (ze zdravotních důvodů) pouze za vydatné účasti bývalých studentů. Výkony jako každý rok připomínaly naši „nejvyšší hokejovou soutěž“. Je nutné vyzvednout výkony obou brankářů (Denisa Herbrychová, Šimon Hůry), kteří odchytali celý turnaj. Po třech letech vyhráli učitelé. Samozřejmě nemalý podíl na tomto úspěchu mají bývalí studenti. Dík patří i fanouškům, kteří vytvořili skvělou atmosféru.
Fotografie

Scrabble

Zveřejněno 20. prosinec 2014 11:19, 50x přečteno
Aktuality
Blahopřejeme Janu Ondráčkovi z oktávy k vítězství v anglické hře SCRABBLE, která se uskutečnila v aule ve čtvrtek 18. prosince 2014. Dále gratulujeme Tomášovi Havlíčkovi za druhé místo a Veronice Tomkové za místo třetí. Zároveň děkujeme studentům oktávy za přípravu a organizaci během soutěže.
Vyučující anglického jazyka
Fotografie

Zpívání u stromečku

Zveřejněno 19. prosinec 2014 16:16, 68x přečteno
Aktuality
Ve čtvrtek 18. 12. se o velké přestávce rozezněla škola koledami. Vánoční atmosféru navodily studentky kvinty a 1.ročníku, které secvičily pásmo lidových koled.
Fotografie
Stránka: 1/57Fast NextLast Page