Loading...
 

Aktuality

Přihláška k přijímacím zkouškám nanečisto

Zájemci o studium na naší škole z řád žáků pátých a devátých tříd ZŠ mají možnost vyzkoušet si přijímací zkoušky nanečisto z matematiky a českého jazyka.
Přijímací zkoušky nanečisto se konají v sobotu 28. ledna 2017 od 9,30 hod. v budově školy.
Vzhledem k přípravě podkladů pro tyto zkoušky prosíme o přihlášení pomocí přiloženého formuláře.
Nezapomeňte se včas přihlásit!
Poslední možnost přihlášení ke zkouškám nanečisto je ve středu 25.1.2017.

Další pozvání k přijímacím zkouškám nanečisto již zasíláno nebude, žáci si vezmou psací a rýsovací potřeby (bez kalkulátorů, matematických tabulek apod.)
Výsledky budou zveřejněny na dveřích a webových stránkách školy anonymně pod kódem, který každý žák obdrží na začátku přijímacích zkoušek nanečisto. Předpokládaný konec po 12. hod.
Během přijímacích zkoušek nanečisto budou zájemcům od 10 hod. podávány informace ohledně průběhu přijímacího řízení včetně vyplňování přihlášek ke studiu.
(pro případné další dotazy můžete využít e-mail: maca v(e) gymnsostelc.cz)

Informace pro řidiče:
Pro parkování doporučujeme prostor bývalého zimního stadionu (Hradecká ulice, asi 150m od školy), omezený počet míst je i na parkovišti u školního hřiště
Lyžařský výcvikový kurz sekundy a tercie

Dne 7. 1.2017 začínal týdenní výcvikový lyžařský kurz, jako pokaždé, v chatě Seibert v Peci pod Sněžkou. Podmínky pro sjezd i běžky byly velmi příznivé. Ubytování bylo velmi pěkné. Měli jsme zde mnoho možností trávit volný čas např. v bazénu, společenské místnosti na hraní her a další. A tak jsme se všichni, včetně učitelů, vrátili s krásnými zážitky, také proto, že se během kurzu nestaly žádné vážnější úrazy. Nezbývá tedy nic jiného, než velice poděkovat všem kantorům, kteří pro nás tento zážitek na horách připravili.
Anna Křivánková a Adéla Hinková (sekunda)
Fotografie

Basketbal v Třešti

Ve středu 21.12. se v třešťské hale konal turnaj dívek v košíkové. Za gymnázium nastoupily v této sestavě: Anna Bártů, Tereza Hadravová, Zlata Dvořáková, Nela Šindelářová, Petra Němcová, Eliška Sedláková,Tereza Neuwirtová, Klára Doskočilová, Adéla Hinková,Helena Kučerová,Šárka Kodysová. Na hrací ploše se postupně vystřídalo 5 týmů základních škol z okolí. Naše dívky se umístily na krásném 2. místě.
Dívkám gratulujeme k úspěchu.
Fotografie

Vánoční hokejový turnaj

Dne 22. 12. 2016 proběhl již 8. ročník tradičního vánočního hokejového turnaje. Utkaly se 3 studentské týmy a jeden tým složený z učitelů a bývalých maturantů. Za silné divácké podpory nakonec vyhrál tým učitelů.
Fotografie

Zpívání u stromečku

Stalo se již hezkou tradicí, že se v předvánočním čase sejdeme u našeho školního vánočního stromečku a zazpíváme si koledy. Tento rok jsme tak učinili ve čtvrtek 22.12. o velké přestávce. A po navození vánoční atmosféry jsme spokojeně odcházeli na vánoční prázdniny...
Kveta Zažímalová
Fotografie

Žáci gymnázia rozdávali radost na ODN v Jihlavě

Ne každý má možnost čerpat vánoční atmosféru z koncertů, trhů nebo na procházkách zasněženou krajinou. Proto jsme se s žáky tercie a septimy vypravili do jihlavské nemocnice na oddělení pro dlouhodobě nemocné, abychom těmto pacientům koledami a malými dárečky alespoň trochu zpříjemnili adventní čas a vánočně je naladili. Pacienti si s námi zazpívali, zavzpomínali a někteří si i poplakali. Velký úspěch měly i sekundou vyrobené svícny s LED svíčkou, protože tuto svíčku si můžou „zapálit“ i na pokoji. Jiní více ocenili perníčky, které jim upekli a nazdobili žáci kvinty.
Chtěly bychom moc poděkovat všem, kteří nám s touto akcí pomohli.
Květa Zažímalová, Barbora Čermáková

Fotografie

Krajské kolo v házené

Dne 7.11. se žákyně vyššího gymnázia zúčastnily krajského kola v házené v Dolní Cerekvi. Po vysilujících a napínavých zápasech s těžkými protivníky obsadily krásné 3. místo! Děkujeme za reprezentací a držíme palce na další úspěchy.
Fotografie

Prodej lístků na maturitní ples

Ve čtvrtek 15. 12. 2016 proběhne prodej lístků na maturitní ples pro žáky vyššího gymnázia ve studovně o 20 minutové a 10 minutové přestávce.
V pátek 16. 12. 2016 proběhne prodej lístků pro veřejnost ve vestibulu gymnázia od 14 do 15.30 hodin.
Cena lístků na stání je 120 Kč, na sezení 150 Kč.
Zakoupením lístku souhlasíte s pořízením zvukového a kamerového záznamu z oficiální části večera.

Zuzka úspěšně za reprezentaci ČR

České hokejistky do 18 let absolvovaly poslední prověrku před mistrovstvím světa v dvojutkání proti seniorskému výběru Číny. V obou utkáních nastoupila v reprezentačním dresu Zuzana Martinů ze sexty. V obou zápasech zvítězila ČR a Zuzka se zapsala i mezi autorky gólů. K úspěchu blahopřejeme a fandíme.
Fotografie
 Google+