Loading...
 

Aktuality

Jarní prázdniny

Od pondělí 20. 2. do pátku 24. 2. 2017 jarní prázdniny

Úřední hodiny: 9:00 - 14:00 hodin


Hockey Talent Center a Střední odborná škola v Telči otevřou druhý ročník studia pro nadané hokejisty

Co má společného mládežnický hokej a konec února? Hodně, především pro nadané hokejisty, kteří mají zájem o studium na gymnáziích a středních školách. Řečeno hokejovou terminologií, 28. února 2017 končí „přestupní období“ a je to tedy den, kdy je nutné podat přihlášku na střední školu. Střední odborná škola ekonomického směru a Hockey Talent Center Telč otevřou od září 2017 druhý ročník čtyřletého studia s maturitou ....Pro další podrobnosti klikněte na obrázek


Okresní kolo konverzační soutěže z anglického jazyka

Blahopřejeme Filipovi Tůmovi ze sekundy a Ondrovi Běhanovi z kvarty za reprezentaci naší školy a za získání druhého místa ve své kategorii. Soutěž se konala 14. února v Domě dětí a mládeže v Jihlavě.
Vyučující anglického jazyka

Neobyčejně obyčejná fyzika

Ve čtvrtek 2. února 2017 se v naší škole uskutečnila přednáška s pokusy Neobyčejně obyčejná fyzika, kterou pro nás připravili studenti septimy Jiří Rudolf, Matyáš Fejfar a Leoš Jindřich. Prováděli nejen fyzikální, ale i chemické pokusy. Viděli jsme např. experimenty s Newtonovým kotoučem, Van de Graaffovým generátorem nebo raketou naplněnou ethanolem. Velice zajímavý byl také pokus podpálení rukou, kdy jar odizoloval teplo, a tak se ruka nespálila. Tento experiment si mohli vyzkoušet nejen odvážní studenti, ale i učitelé. Představení se nám velmi líbilo, děkujeme.
Adéla Přibylová, Barbora Čapková, Zuzana Císařová, kvinta
Fotografie
Video z přednášky

Naši studenti bodovali v Olympiádě z českého jazyka

Ve dnech 1. A 2. února 2017 se v Jihlavě konala okresní kola Olympiády z českého jazyka. V I. kategorii (ZŠ a NG) obsadila Zuzana Herciková (kvarta) 3. místo, Jolana Ritterová (kvarta) 4. – 6. místo. Ve II. kategorii (SŠ a VG) Lucie Herciková (sexta) zvítězila , Jiří Kučera (kvinta) skončil třetí a Zuzana Štokrová (2.A) obsadila 19. místo. Všem studentům děkujeme za skvělou reprezentaci školy, Lucce, Jirkovi a Zuzce přejeme hodně štěstí v krajském kole.
Vyučující českého jazyka

Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

Ve čtvrtek 19. ledna 2017 pořádal Dům dětí a mládeže v Jihlavě okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce, kterého se zúčastnili kromě žáků jihlavského gymnázia a dalších středních škol okresu také dva studenti naší školy. Hana Toufarová a Jiří Rudolf ze septimy vzorně reprezentovali telčské gymnázium a obsadili krásné druhé a čtvrté místo. Oběma blahopřejeme!
Fotografie

Přijímací zkoušky nanečisto

Přijímací zkoušky nanečisto se konají v sobotu 28. ledna 2017 od 9.30 hod. v budově školy. Pouze pro přihlášené do středy 25. 1. 2017.
Žáci si vezmou psací a rýsovací potřeby (bez kalkulátorů, matematických tabulek apod.)
Výsledky budou zveřejněny na dveřích a webových stránkách školy anonymně pod kódem, který každý žák obdrží na začátku přijímacích zkoušek nanečisto.
Předpokládaný harmonogram zkoušek:
  • 9.30 - zahájení
  • 9.40 - test z matematiky
  • 10.50 - přestávka
  • 11.05 test z českého jazyka
  • 12.15 - ukončení
Během přijímacích zkoušek zveme rodiče žáků na Besedu s ředitelem, kde budou zájemcům zodpovězeny dotazy k přijímacím zkouškám a ke studiu. Beseda se koná v učebně biologie v přízemí školy.
  • V 9.40 hodin zveme rodiče žáků 5. tříd.
  • V 10.10 hodin zveme rodiče žáků 9. tříd.
(pro případné další dotazy můžete využít e-mail: maca v(e) gymnsostelc.cz)

Informace pro řidiče:
Pro parkování doporučujeme prostor bývalého zimního stadionu (Hradecká ulice, asi 150m od školy), omezený počet míst je i na parkovišti u školního hřiště


Lyžařský výcvikový kurz sekundy a tercie

Dne 7. 1.2017 začínal týdenní výcvikový lyžařský kurz, jako pokaždé, v chatě Seibert v Peci pod Sněžkou. Podmínky pro sjezd i běžky byly velmi příznivé. Ubytování bylo velmi pěkné. Měli jsme zde mnoho možností trávit volný čas např. v bazénu, společenské místnosti na hraní her a další. A tak jsme se všichni, včetně učitelů, vrátili s krásnými zážitky, také proto, že se během kurzu nestaly žádné vážnější úrazy. Nezbývá tedy nic jiného, než velice poděkovat všem kantorům, kteří pro nás tento zážitek na horách připravili.
Anna Křivánková a Adéla Hinková (sekunda)
Fotografie

Basketbal v Třešti

Ve středu 21.12. se v třešťské hale konal turnaj dívek v košíkové. Za gymnázium nastoupily v této sestavě: Anna Bártů, Tereza Hadravová, Zlata Dvořáková, Nela Šindelářová, Petra Němcová, Eliška Sedláková,Tereza Neuwirtová, Klára Doskočilová, Adéla Hinková,Helena Kučerová,Šárka Kodysová. Na hrací ploše se postupně vystřídalo 5 týmů základních škol z okolí. Naše dívky se umístily na krásném 2. místě.
Dívkám gratulujeme k úspěchu.
Fotografie
 Google+