Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Mezinárodní jazyková zkouška CAMBRIDGE ENGLISH

Aktuality
Začátkem března 2016 skládalo v Brně a Jihlavě pět studentů z oktávy a jeden student ze 4. A mezinárodní jazykovou zkoušku Cambridge English. Všichni studenti zkoušku úspěšně zvládli. Čtyři z nich na úrovni Cambridge English: First (FCE) – stupnice B2 a dva studenti dosáhli úrovně Cambridge English: Advanced (CAE) – stupnice C1.
Blahopřejeme k výborným výsledkům.
Hana Jandová

Ředitelské volno

Aktuality
Z důvodu konání písemné části maturitních zkoušek vyhlašuje ředitel školy volno těmto třídám:
Po. 2. 5. 2016 – 1. A
Út. 3. 5. 2016 – 2. A, sexta
St. 4. 5. 2016 – kvinta

DĚJEPISNÁ SOUTĚŽ GYMNÁZIÍ

Aktuality
Ve středu 6. dubna 2016 se konalo v Jihlavě krajské kolo mezinárodní dějepisné soutěže gymnázií České republiky a Slovenska. Letošní kolo soutěže mělo téma „ Československo 1945-1948“ . Za naši školu se účastnily Karolína Kubíčková (3.A),Vendula Doležalová (3.A), Jana Buláková (septima) a Lucie Čechová (septima). V silné konkurenci gymnázií z celé Vysočiny vybojoval tým našeho gymnázia třetí místo a postoupil do celostátního finále.
Děkujeme a gratulujeme.
Zdeněk Bártů
fotografie

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ PRO VŠECHNY!

Aktuality
Vyhlašuje se soutěž o nejzajímavější návrh na vyzdobení nových školních stupňů vítězů.
Jedná se o 3 různě vysoké černé bubny se světle modrým víkem.
Pomozte vytvořit návrh na jejich ozdobení.
Vítěze čeká malá odměna, jeho návrh mu pak pomůže zrealizovat výtvarník MgA. Ivo Návrat z SUŠG Jihlava. Protože se blíží čas sportovních akcí, je nutné soutěžní návrhy odevzdat do konce dubna.
Podmínky soutěže a doporučení:
(486 bajtů)

Letošní ročník chemické olympiády

Aktuality
V letošním 52.ročníku chemické olympiády dosáhli naši studenti pěkných výsledků v krajských kolech této soutěže. V kategorii A se umístila Veronika Lančová na 6.místě, Jiří Rudolf v kategorii B získal 3.místo a v kategorii C 7.místo. V kategorii D se umístil Jiří Kučera na 3.místě (okresní kolo). Všem studentům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Vyučující chemie

Muzikus školy

Aktuality
Ve čtvrtek 21.4.2016 se v aule školy sešlo několik odvážlivců, kteří svým pěveckým uměním a hrou na nástroj dokázali sílu múzických umění. Jiří Neuman, Petr Klíma, Štěpán Meister, Alžběta Ludmila Kolbová, Vít Lupač, Karolína Kubíčková, Barbora Nosková, Petra Štanclová, Sára Šeniglová a Tomáš Fic byli porotou oceněni a získali diplomy třeba za originální projev, emocionální prožitek či radostné scénické ztvárnění.
Všem zúčastněným děkuji.
K. Zažímalová
fotografie

Exkurze v CETu

Aktuality
Dne 15.4. se vybrané třídy vyššího gymnázia zúčastnily dne otevřených dveří v Centru excelence Telč. V rámci tohoto dne byly zpřístupněny vybrané části vědeckého centra. Překvapilo nás, že někteří zaměstnanci, které jsme potkali a kteří nám představovali svoji práci, byli cizinci. Domlouvali se s námi povětšinou lámanou češtinou.
Na vlastní kůži jsme si mohli vyzkoušet práci vědců, dozvědět zajímavé věci o dřevě a práci s ním. Další zastávkou byla laboratoř rentgenové a neutronové tomografie, jak na nás působí rentgenové záření. Poslední částí exkurze byl klimatický větrný tunel, ve kterém jsme okusili sílu větru. Překvapilo nás, jak byl vítr o rychlosti pouhých 6 m/s silný. Dále zde zkoumají přírodní podmínky a jejich dopad na stavby.
Exkurze byla zajímavá a zjistili jsme, že každý má šanci stát se vědcem!
R. Michálková, A. Pospíchalová, K. Fiedlerová, 2.A
fotografie

Peter Black 2 - A New Beginning

Aktuality
Šest různých profesí, anglický projev s použitím atraktivních dialektů, variabilní scéna, dynamická hudební koláž a expresivní herectví, to vše přinesla inscenace Divadelního centra - Peter Black 2, kterou v Jihlavě 18. dubna 2016 zhlédli studenti 3. ročníků. Činoherní anglické divadelní představení bylo koncipováno jako inscenovaná učební pomůcka.
Vyučující anglického jazyka

Medaile z mistrovství republiky

Aktuality
Skvělého úspěchu dosáhla naše žákyně Tereza Kupcová (2. A) na Mistrovství ČR v grafických předmětech, které se konalo ve dnech 18. a 19. dubna 2016 v Novém Bydžově. Na toto mistrovství byla nominována, na základě výkonů z krajského kola, hned ve třech disciplínách.
V záznamu mluveného slova splnila velice náročný základní limit 3 minuty záznamu a skončila na 7. místě, v desetiminutovém opisu s 50bodovou penalizací za neopravenou chybu získala výborné 12. místo a v disciplíně korektura textu vybojovala vynikající 3. místo.
Blahopřejeme !!!
fotografie
Stránka: 1/69Fast NextLast Page