Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Aktuality

Sdružení rodičů GOB a SOŠ Telč

Zveřejněno 15. říjen 2014 09:42, 28x přečteno
Aktuality
Ve čtvrtek 23. října 2014 se koná v budově školy na Hradecké ulici schůze

Sdružení rodičů GOB a SOŠ Telč

s tímto programem:
15.30 – 16.15 Valná hromada Sdružení rodičů GOB a SOŠ Telč (v aule školy)
16.15 – 16.45 Třídní schůzky
16.45 – 18. 00 Informace o prospěchu studentů u jednotlivých vyučujících.

Umělecká činnost studentů

Zveřejněno 14. říjen 2014 18:02, 104x přečteno
Aktuality
Vybrané výtvarné práce našich studentů obohatily výstavu NZDM Zastávka s názvem „Zastávka očima mladých“, která je do konce října k vidění v mázhausu telčské radnice.
Fotografie

Pověsti pro telčské podzemí

Zveřejněno 14. říjen 2014 17:41, 76x přečteno
Aktuality
Recitátoři z vyššího gymnázia Lucie Křenová, Veronika Tomková a František Holub v létě nezaháleli. O prázdninách namluvili několik pověstí z Telče a okolí pro expozici v nově otevřeném telčském podzemí. Jejich hlasy mohou návštěvníci slyšet z reproduktorů hned při vstupu.
Fotografie, video 1, video 2
heslo pro stažení: podzemi

Exkurze Jaroměřice nad Rokytnou

Zveřejněno 10. říjen 2014 09:43, 178x přečteno
Aktuality
Každoroční exkurze do Jaroměřic nad Rokytnou se zúčastnili studenti 3.A a septimy.Prohlédli si Muzeum O.Březiny, položili květiny k hrobu básníka, vyslechli si netradiční výklad o životě v baroku při prohlídce jaroměřického zámku a nechali se unést monumentální stavbou chrámu svaté Markéty. Přilehlý francouzský park nabídl své krásy rozkvetlých záhonů. Jedni si stihli osladit výlet v cukrárně, jiným stačil sladký pocit, že oni to stihli a my ne.
Fotografie

Prohlídka školy – vyřezávaná tabla SOŠ

Zveřejněno 09. říjen 2014 11:53, 90x přečteno
Aktuality
V sobotu 4. 10. 2014 se uskutečnila výstava vyřezávaných tabel SOŠ spojená s prohlídkou školy. Po zkušenostech z minulého roku byla otevřena celá škola. Návštěvníci si prohlíželi i fotografie absolventů gymnázia od roku 1976.
Zájemci si mohli prohlédnout i odborné učebny včetně prezentace fiktivní firmy.
S radostí jsme přivítali nejenom starší absolventy, ale i možné zájemce o budoucí studium.
Fotografie

GOB a SOŠ navštívila Německo

Zveřejněno 08. říjen 2014 10:03, 141x přečteno
Aktuality
Ve dnech 23. – 27. září 2014 měli studenti 3. a 4. ročníků možnost poznat památky a přírodní krásy Německa. Během školního poznávacího zájezdu, který zorganizovala cestovní kancelář RK Tour z Jihlavy, studenti navštívili Drážďany (historické centrum), nedaleký zámek Moritzburg, známý z natáčení pohádky Tři oříšky pro Popelku, Postupim (centrum a zahrady se zámkem Sanssouci, hlavní město Berlín (Reichstag, Braniborskou bránu, Muzejní ostrov, Alexanderplatz, místa spjatá s berlínskou zdí…) a největší německý ostrov Rujánu.
Fotografie

Exkurze do TRW-DAS Dačice

Zveřejněno 07. říjen 2014 20:15, 140x přečteno
Aktuality
Dne 7.října 2014 se konala exkurze do výrobního závodu TRW-DAS Dačice, a.s. Někteří studenti maturitních ročníků měli možnost vidět ukázku výroby automobilových součástek (zavěšení kol, klouby, ramena, ventily) včetně testovacího a vývojového centra. Taktéž se dozvěděli o možnostech pracovního uplatnění ve zdejší firmě - jedná se především o technické obory (technologové, konstruktéři, zkušební inženýři). TRW DAS v Dačicích patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v našem okolí.
Pavel Macků ml.
Fotografie

Veletrh fiktivních firem v Českých Budějovicích

Zveřejněno 07. říjen 2014 20:09, 73x přečteno
Aktuality
Ve dnech 2. - 3. října se fiktivní firma Extra, s. r. o. zúčastnila 1. ročníku veletrhu fiktivních firem v Českých Budějovicích. Akce se konala na výstavišti, kam zavítalo 11 firem. Soutěžilo se ve dvou soutěžních disciplínách a to "nejlepší elektronická prezentace" a "hlavní soutěž". Firmě se povedlo vybojovat 1. místo v hlavní soutěži. Hodnotil se vzhled stánku, komunikace, znalost výrobků, propagační materiály a nabídkový katalog. Prezentace byla odměněna 4. místem. Veletrh proběhl bez problémů a věřím, že si ho všichni zúčasnění užili.
Fotografie

Návštěva náměstka hejtmana Kraje Vysočina pana Ing. Libora Joukla

Zveřejněno 26. září 2014 08:50, 180x přečteno
Aktuality
Ve čtvrtek 25. 9. navštívil naší školu pan náměstek hejtmana Kraje Vysočina ing. Libor Joukl. Ve velmi příjemné atmosféře byl ředitelem školy RNDr. Stanislavem Mácou seznámen s činností školy, prohlédl si podmínky pro výuku a doposud realizované investice. Podrobně byly probrány i další připravované velké investice od zřizovatele školy Kraje Vysočina v příštím roce. Pan náměstek se velmi zajímal o připomínky k přijímacím zkouškám a maturitní zkoušce, některé podněty přislíbil tlumočit přímo panu ministrovi školství. Jeho návštěva směřovala tentokrát na naší školu, do Telče zavítá znovu již příští pátek 3. října.
Detail fotografie
Stránka: 1/54Fast NextLast Page