Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Aktuality

Sportovní den VG

Zveřejněno 26. červen 2015 12:58, 82x přečteno
Aktuality
V pátek 26. 6. 2015 se konal již tradiční Sportovní den. Počasí sportovcům i divákům přálo všichni si sportovní klání užívali. Jak vše probíhalo můžete vidět ve fotogalerii.
Fotografie

Outdoorový kurz Landštejn

Zveřejněno 26. červen 2015 10:28, 47x přečteno
Aktuality
Ve dnech 24.- 25. června absolvovaly třídy 2.A a 3.A outdoorový kurz na Landštejně. Studenti zvládli nástrahy lanového parku, vyzkoušeli si paintball a zahráli si mezitřídní volejbalový turnaj. Druhý den navštívili hrad Landštejn.
L. Tůma, R. Kopečný, P. Veselá
Fotografie

Odborná konference alergologů využila letos i aulu školy

Zveřejněno 24. červen 2015 13:35, 8x přečteno
Aktuality
Ve dnech 19. -20. 6. 2015 se konala v Telči odborná konference alergologů a klinických imunologů. V roce 2002 poprvé a v roce 2014 potřinácté dětští lékaři z tuzemska i ze zahraničí, zabývající se touto problematikou.
V pátek 19. 6. proběhlo zahájení v kostele sv. Jana Nepomuckého, stojícím na návrší u Telče. Všechny účastníky v do posledního místečka zaplněném chrámu přivítal starosta Krahulčí Pavel Líbal a krátce seznámil přítomné s historií kostela. Následovala zdravice telčského starosty Mgr. Romana Fabeše. A potom už mohli všichni naslouchat koncertu duchovní hudby v úžasném podání sboru Santini pod vedením Mgr. Karla Tomka. Úvodní část byla zakončena skvělou přednáškou kněze, biologa a současně přednosty Katedry etiky na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze Mgr. Marka O. Váchy na téma „Co je člověk? aneb Darwinova teorie z pohledu vědy a víry“.
V sobotu potom proběhly odborné přednášky v aule Gymnázia Otokara Březiny. Po krátkém úvodu ředitele školy RNDr. Stanislava Máci a videozdravici z rodinných důvodů nepřítomného nestora dětské alergologie u nás, prof. MUDr. Václava Špičáka,CSc., následovala série přednášek s diskusí.
Fotografie

Nehoda před GOB???

Zveřejněno 23. červen 2015 11:55, 97x přečteno
Aktuality
V úterý 23.6.2015 se před budovou školy konal již čtvrtý ročník akce pojišťovny Generali - Simulátor dopravní nehody. Studenti měli možnost si na vlastní kůži vyzkoušet pocity při převrácení auta na střechu. Doufejme, že si to nikdy nevyzkoušejí ve skutečnosti!
Fotografie

Cyklo-vodácký kurz 3.A

Zveřejněno 23. červen 2015 11:53, 74x přečteno
Aktuality
Ve dnech 15.-19. června se třída 3.A zúčastnila cyklo-vodáckého kurzu. Studenti poznali krásy Novohradských hor, navštívili poutní místo Dobrou Vodu a sjeli Vltavu od Vyššího Brodu po Zlatou Korunu.
Fotografie

Burza učebnic

Zveřejněno 19. červen 2015 13:30, 32x přečteno
Aktuality
V pondělí 22. 6. 2015 od 9. 35 do 9.55 hod. bude ve školní jídelně burza učenic.
Zveme i absolventy, kteří chtějí učebnice prodat.

Informace k přihlašování k maturitní zkoušce – Podzim 2015

Zveřejněno 19. červen 2015 13:27, 36x přečteno
Aktuality
Ve škole jsou u ředitele školy připraveny předvyplněné přihlášky k podzimnímu termínu. Nejzazší termín, do kdy žáci mají řediteli školy předat přihlášku je 25.6.2015.
(Žáci při osobní návštěvě školy připravené přihlášky podepíší a odevzdají řediteli školy)
16.6.2015

Cyklo-vodácký kurz - septima

Zveřejněno 19. červen 2015 10:18, 91x přečteno
Aktuality
Ve dnech 8. až 12. června 2015 proběhl Cyklo-vodácký kurz třídy septima. Jak průběh kurzu hodnotí sami studenti, si přečtěte v následující básničce.


Sladký týden septimy


Osmého dvanáctého cyklo-vodácký byl kurz,
v septimě všem viditelně zvýšil se nám pulz.

Hned první den na kole všude samé kopce,
padli jsme pak do stanů mrtví jako v hrobce.
Novohradské hory nás docela zničily,
i když jsme se na ně opravdu moc těšili.

Do lodí jsme naskákali potom všichni směle,
Vltavu jsme sjeli hladce s naší třídní v čele.

Makali jsme jako lodní šrouby,
až nás z toho rozbolely klouby.
Křičeli jsme všichni svorně: „Přestávku nám dejte!
Pan učitel Plunder na to: „Ticho! Nepindejte!

I když občas skončili jsme pod vodou či v háji,
bylo nám ten týden spolu jako v ráji.

Anna Bláhová a Michaela Nosková
Fotografie

Vernisáž

Zveřejněno 19. červen 2015 09:05, 48x přečteno
Aktuality
O tom, že jsou v řadách studentů naší školy uměnímilovní lidé, jste se mohli přesvědčit ve čtvrtek 11.6.2015. V tento den totiž proběhla v prostorách radnice v Telči vernisáž prací studentů a paní učitelky Pavly Doležalové.
Slavnostního zahájení se zúčastnil i starosta města Mgr. Roman Fabeš, senátor RNDr. Miloš Vystrčil, ředitel GOB a SOŠ Telč RNDr. Stanislav Máca a přední český režisér Vojtěch Jasný. Kulturní program obstarali studenti GOB a SOŠ Telč Lukáš Kazda a Karolína Kubíčková, kterým za jejich vystoupení děkuji.
Výstavu je možné zhlédnout do 29.6.2015.
Květa Zažímalová

Družstvo GOB a SOŠ opět zvítězilo na talentech v Jihlavě

Zveřejněno 18. červen 2015 12:05, 43x přečteno
Aktuality
Ve dnech 4. a 5. června 2015 proběhla na OA, SZŠ a SOŠS v Jihlavě tradiční soutěž v ovládání počítačové klávesnice – Talenti I. ročníků středních škol, s možností účasti mladších. Naši školu reprezentovali Natálie Dvořáková (kvinta), Barbora Moudrá (kvarta), Tereza Kupcová (1. A), Jiří Kučera (tercie) a Samuel Tingel (kvarta).
Soutěže se zúčastnilo celkem 42 soutěžících ze 14 škol z celé republiky. Nejlépe z našich si vedla Natálie Dvořáková, která obsadila druhé místo jak v bodovaném tréninku, tak v celkovém hodnocení – kombinaci- hlavní soutěže. Ta se skládala ze tří desetiminutových opisů s různou penalizací za neopravenou chybu. Velmi dobře si vedli i další členové našeho družstva. V kombinaci obsadili Tereza Kupcová 5., Barbora Moudrá 6., Jiří Kučera 12. a Samuel Tingel 13. místo. V soutěži družstev, do které se započítává výsledek 3 nejlepších členů, tým GOB a SOŠ s velkým náskokem zvítězil a obhájil tak prvenství z předešlých třech ročníků.
Dobrovolnou částí soutěže byla korektura textu. Z naší školy se do ní zapojili Jiří Kučera a Natálie Dvořáková. Dosáhli naprosto stejného výkonu a v této disciplíně zvítězili.
Blahopřejeme!
Výsledková listina
foto na stránkách OA Jihlava
Fotografie
Stránka: 1/62Fast NextLast Page