Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení

Aktuality
V souladu s § 60 zákona č. 561/2004 Sb., (školský zákon) v návaznosti na § 3, odst. 2 vyhlášky č. 671/2004 Sb., kterou se stanoví podrobnosti o organizaci přijímacího řízení ke vzdělávání ve středních školách, ředitel školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení - jaro 2016

Studijní obory:
79-41-K/41 gymnázium - čtyřleté
63-41-M/01 ekonomika a podnikání

Podrobnosti v Kritéria přijímacího řízení

Výrobky pro koncert Děti dětem

Aktuality
V pátek 27. května se v Panském dvoře v Telči koná tradiční koncert Děti dětem, na který jste všichni srdečně zváni. Práce studentů našeho gymnázia budou nabízeny v dobročinné aukci, jejíž výtěžek bude připsán pořádajícímu spolku Srdíčkáři z.s., který podporuje rodiny dětí se srdeční vadou a dětské kardiologické ambulance po celé ČR. V hodinách výtvarné výchovy se nám podařilo vytvořit několik maleb, sešity zentagle-omalovánek a množství drobných dekoračních předmětů z hlíny a skla. Jsme rádi, že můžeme prostřednictvím svých výrobků pomoci dobré věci.
Fotografie

Pátek třináctého?

Aktuality
Může být výjimečný i v pozitivním smyslu. Víte, ve kterém americkém státě se nachází Savannah? Které rysy má společné s naším městem? To vše a mnoho dalších věcí se studenti kvarty a kvinty dozvěděli na setkání s americkými učiteli a studenty v pátek 13. května. Díky moderním technologiím dokonce virtuálně navštívili jejich univerzitu. Na závěr setkání si studenti sexty připravili prezentace o zajímavých místech našeho města a vydali se s Američany na krátkou procházku.
Fotografie

i Sejf 2016

Aktuality
Koncem dubna se Jiří Kučera z kvarty zúčastnil anglické počítačové soutěže s názvem i Sejf 2016. Svou prezentací na téma Romeo a Julie získal první místo a vyhrál třídenní pobyt v Londýně. Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.
video

Úspěch v matematické olympiádě

Aktuality
Dne 12. dubna 2016 se konalo v Jihlavě krajské kolo Matematické olympiády kategorie B (studenti 2. ročníků SŠ) a kategorie C (studenti 1. ročníků SŠ). Studenti obou kategorií řeší během čtyř hodin čtyři obtížné matematické příklady. Za každý z příkladů lze získat maximálně 6 bodů. Student sexty Jiří Rudolf ve své kategorii získal celkem 15 bodů (1. příklad 3 body, 2. příklad 6 bodů, 3. příklad 4 body a 4. příklad 2 body) a žádný další z 22 studentů neobdržel bodů více. Proto gratulujeme k prvnímu místu a připomínáme, že Jirka je úspěšným řešitelem i předchozích ročníků Matematické olympiády. V kategorii C, kam se ze školních kol probojovalo 37 studentů, naši školu úspěšně reprezentovala studentka kvinty Lucie Herciková. Rovněž gratulujeme. Další výsledky najdete na stránkách předmětu Matematika .

Matematici

Informace pro maturanty

Aktuality
Výpisy výsledků didaktických jsou dnes konečně k dispozici. Zájemci mohou nahlédnout do výsledků dnes (Neděle 15.5.) od 13,00 do 13,15 hod v ředitelně školy. K dispozici budou krátce i zítra u třídních učitelů po slavnostním zahájení maturit, jinak dále u třídních v dobu mimo maturitního zkoušení.
Stanislav Máca
(5 bajtů)

Vzácná návštěva školy

Aktuality
Ve čtvrtek 5. května 2016 naší školu navštívila Doc. Mgr. Ing. Radka Druláková, Ph.D. která je proděkankou pro vědu a doktorské studium fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. Snažíme se spolupracovat s vysokými školami, na kterých studují naši absolventi. Návštěva byla pro nás milá dvojnásob, protože paní docentka je naší absolventkou.
Fotografie z návštěvy

Úspěchy studentů v olympiádě z biologie

Aktuality
V letošním školním roce se naši studenti zúčastnili, tak jako každým rokem, různých kategorií biologické olympiády. Všem děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k úspěchům.

(315 bajtů)

Mezinárodní jazyková zkouška CAMBRIDGE ENGLISH

Aktuality
Začátkem března 2016 skládalo v Brně a Jihlavě pět studentů z oktávy a jeden student ze 4. A mezinárodní jazykovou zkoušku Cambridge English. Všichni studenti zkoušku úspěšně zvládli. Čtyři z nich na úrovni Cambridge English: First (FCE) – stupnice B2 a dva studenti dosáhli úrovně Cambridge English: Advanced (CAE) – stupnice C1.
Blahopřejeme k výborným výsledkům.
Hana Jandová

Stránka: 1/70Fast NextLast Page