Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Pedagogické odpoledne

Zveřejněno 24. listopad 2015 09:59, 16x přečteno
Aktuality
V úterý 1. prosince 2015 proběhne od 15,00 do 16,30 hod. pedagogické odpoledne pro rodiče žáků.

Během pedagogického odpoledne se mohou rodiče individuálně informovat u třídních učitelů a jednotlivých vyučujících o prospěchu žáka.

Den otevřených dveří

Zveřejněno 10. listopad 2015 10:14, 42x přečteno
Aktuality

Den otevřených dveří

pro zájemce o studium se uskuteční

ve čtvrtek 10. prosince 2015


Zájemci z 5. tříd - začátek ve 14.00 hodin
Zájemci z 9. tříd - začátek ve 14.45 hodin

Pokud Vám uvedený termín nevyhovuje, můžete nás navštívit v jiném termínu, nejlépe po předchozí domluvě.

Nabízené obory studia pro školní rok 2016/17:
79-41-K/81 osmileté gymnázium
79-41-K/41 čtyřleté gymázium
63-41-M/01 ekonomika a podnikání (zaměření veřejná správa, cestovní ruch a nově management sportu a trenérství)

Návštěva Akademie věd v Brně

Zveřejněno 09. listopad 2015 13:23, 44x přečteno
Aktuality
My, studenti semináře fyziky, jsme navštívili dne 12.11. 2015 Den otevřených dveří Ústavu přístrojové techniky Akademie věd v Brně, kde nám byla popsána tamní vědecká činnost. Zajímavou formou nám zde byly předvedeny pokusy týkající se vlastností dusíku, laserové techniky, elektronové mikroskopie a mimo jiné i vysvětleny funkce magnetické rezonance a CT. Po projití mnoha laboratoří a míst prezentací jsme byli svědky Úžasného divadla fyziky (ÚDIF). Letošní rok je rokem světla, a proto tvůrci ÚDIFu zvolili téma „Svět hadíma očima“, při němž nám byly předvedeny optické jevy v praxi. V prostorách akademie jsme také potkali jednoho z absolventů naší školy, Ing. Petra Horníka, který v tomto významném českém ústavu pracuje. Abychom si odnesli z akademie i víc než jen pouze nové vědomosti, zkušenosti, a v dobrém na návštěvu vzpomínali, dostali jsme všichni čokoládu s hologramem. Za organizací celé výpravy stála paní učitelka Ivana Obšilová, jíž za to velice děkujeme.
Milan Kotrba, oktáva
fotografie

Stužkovací večírek 4.A

Zveřejněno 09. listopad 2015 11:44, 267x přečteno
Aktuality
K tradičním listopadovým akcím patří stužkovací večírky maturitních ročníků. Jako první proběhl večírek 4.A, který se konal 6.11. 2015 v sále bývalé školy v Třeštici. Celý večer se nesl v duchu pozdního Halloweenu, a tak o masky kostlivců, upírů a jiných strašidel nebyla nouze.
fotografie

Halloween 2015

Zveřejněno 09. listopad 2015 09:47, 178x přečteno
Aktuality
Smell, underwear, good, pull, give

„Trick or treat, _ my feet,
_ me something to eat,
If you don´t, I don´t care,
I’ll down your “.

On Tuesday, even noisy classes were quiet…A squad of teen sugar skulls, a cat and a pregnant illuminatti member were visiting every (we tried our best) single class and presented information about Halloween in the US. Everyone has noticed our new student Jordan, she was excited and surprised by all those candies, carrots, apples and chocolate. And also the rest of us is thankful because of all those pencil cases! We’re excited for the next year. We also like cakes, by the way.
Jordan, Bary, Viki, Adele and Kate.
fotografie

Exkurze 4.A a oktávy do Prahy

Zveřejněno 09. listopad 2015 09:29, 108x přečteno
Aktuality
Dne 23.10. 2013 se konala exkurze maturitního ročníku do Prahy. Dopoledne si studenti prohlédli nejznámější památky hlavního města. Odpoledne skupina studentů navštívila Senát ČR a druhá skupina novou expozici Národního technického muzea. Večer studenti zhlédli hru Amadeus ve Vinohradském divadle.
fotografie

Gaudeamus Brno

Zveřejněno 03. listopad 2015 13:49, 130x přečteno
Aktuality
Dne 3.listopadu 2015 proběhla již tradiční návštěva veletrhu vysokých škol Gaudeamus Brno. Akce se zúčastnili studenti septimy, 3.A a 4.AS. Cílem této akce je informovat se o možnostech studia na vysokých školách přímo u zástupců těchto škol, včetně možnosti získat materiály jako např. testy zadávané u přijímacích zkoušek apod. V rámci této akce jsme ještě navštívili pavilon Anthropos, kde proběhla prohlídka s odborným výkladem na téma historie člověka.
Pavel Macků, Radek Kopečný
fotografie

UZNÁNÍ MĚSTA TELČE ZA ROK 2015

Zveřejněno 03. listopad 2015 12:29, 235x přečteno
Aktuality
V pondělí 19. října 2015 byly starostou města Romanem Fabešem předány Ceny a Uznání města Telče. Uznání získal i student kvarty Jiří Kučera za úspěšnou reprezentaci školy a vynikající výsledky v okresních a krajských kolech soutěžích.
Blahopřejeme
Fotografie ze slavnostního předávání

Stříbrné medaile ze stolního tenisu

Zveřejněno 29. říjen 2015 12:11, 239x přečteno
Aktuality
Říjnové okresní kolo ve stolním tenise v Jihlavě pro nás bylo úspěšné. V kategorii starších žáků nás reprezentovali Adam Křivánek, Víťa Nosek a nejtechničtější hráč turnaje Marek Čermák, který prohrál pouze jedno utkání s hráčem ZŠ Havlíčkova. Úspěch pokračoval i v kategorii středních škol, kde obě kategorie přivezly opět stříbro. Dívčí družstvo bez Jany Michálkové (nemoc) tvořily Hana Toufarová , Adéla Veselá, Anežka Procházková. Chlapecké družstvo bylo ve složení Víťa Šalanda, Jiří Neuman, Petr Chvátal, Filip Novák. Sportu zdar a ping-pongu zvlášť!!!
Fotografie

Po stopách Otokara Březiny

Zveřejněno 21. říjen 2015 13:35, 212x přečteno
Aktuality
V úterý 20. října se uskutečnil tradiční výjezd studentů třetího ročníku a septimy do Jaroměřic nad Rokytnou. Exkurze začala na místním hřbitově, kde jsme položili květiny na hrob básníka Otokara Březiny, poté jsme se přesunuli do muzea. Po zhlédnutí expozice věnované nejen Březinovi, ale i jeho přátelům A. Pammrové a J. Bílkovi, jsme měli možnost si prohlédnout i nově opravenou muzejní zahradu s rekonstrukcí skalky Karla Čapka a výstavou bronzových plastik. Po návštěvě barokního zámku jsme s průvodkyní prošli i překrásný barokní chrám sv. Markéty. Tečkou za celou exkurzí bylo posezení v teple u kávy a zákusku v místní cukrárně.
Fotografie
Stránka: 1/64Fast NextLast Page