Loading...
 

Aktuality

Krajské kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce

Dne 29.3. 2017 se konalo v DDM Jihlava krajské kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce. Naše studentky, Kateřina Krafková z kvinty a Jitka Chalupová ze septimy, získaly dvě čtvrtá místa. Gratulujeme a přejeme další příjemné zážitky s francouzštinou!
Mgr. Daniela Machová

Lyžařský výcvikový kurz - kvinta, 1.A a 1.AS

V týdnu od 11. do 18. března proběhl již tradičně lyžařský výcvikový kurz kvinty, 1.A a 1.AS. Ubytováním se letos poprvé namísto tradiční Chaty Seibert stala Vraní bouda. Kromě výcviku na sjezdových lyžích či snowboardu si studenti užili i výjezdy na běžkách, ti nejzdatnější z nich zdolali i nejvyšší vrchol České republiky, Sněžku. Když nastal čas odjezdu domů, nikdo nebyl nadšený, protože to pro všechny byl jeden z nejnabitějších a nejzajímavějších týdnů v životě, kdy se vytvořily vzpomínky, které přetrvají celý život.
Fotografie
album fotografií
video z akce

Rozeslání pozvánek

Pozvánky na přijímací zkoušky

byly předány

28. 3. 2017

České poště k doručení.

23. mezinárodní veletrh fiktivních firem

Ve dnech 22. – 24.3.2017 se v Praze konal 23. mezinárodní veletrh fiktivních firem. Naše firma Extra uzeniny, s.r.o., ve složení Marek Čajka, Filip Lanč, Jiří Kučera, Jan Pivoňka, Lukáš Trkola, Adam Křivánek, Daniel Zástěra, Vojtěch Langhammer a Tereza Hiršová, se jej zúčastnila a naši studenti si v konkurenci více než 200 firem z různých zemí nevedli vůbec špatně. Mimo to, že si odváží cenné zkušenosti ze svého prvního veletrhu této velikosti, získali 7. místo v soutěži o nejlepší stánek, 5. místo v soutěži o nejlepší katalog, 5. místo v soutěži o nejlepší prezentaci a 7. místo v celkovém hodnocení firem.
Fotografie

Volejbalový turnaj

Dne 15. 3. 2017 se v hale uskutečnil volejbalový turnaj žáků nižšího gymnázia, pořádaný ZŠ Hradeckou. V konkurenci pěti škol se dívčí tým ve složení Anna Bártů, Petra Němcová, Eliška Sedláková, Klára Doskočilová, Tereza Hadravová, Zlata Dvořáková a Šárka Pokorná umístil na 3. místě a tým chlapců ve složení Adam Křivánek, Vít Nosek, Jan Sláma, Patrik Krolák, Dominik Thorovský, Eliáš Quisbert a Jaroslav Tomek na místě 4.
Fotografie

Krajské kolo ZO

Gratulujeme a děkujeme Prokopovi Kadlecovi z primy za výbornou reprezentaci naší školy v krajském kole zeměpisné olympiády. V jeho kategorii se z 15 žáků umístil na výborném druhém místě!

Anglický úspěch v krajském kole

Děkujeme Matyáši Fejfarovi ze septimy za výbornou reprezentaci naší školy v krajském kole anglické olympiády. Druhé místo je přece nádherné!

Studenti nižšího gymnázia bodovali v recitační soutěži

V úterý 21.3.2017 se v Jihlavě konalo okresní kolo soutěže v sólové recitaci. Na úspěchy z předešlých let navázaly Adéla Řičánková ( 2. místo ve III.kategorii ) a Anna Bártů (3.místo ve IV.kategorii ). Za povedená vystoupení zaslouží pochvalu také Prokop Kadlec a Eliška Rezková. Blahopřejeme a Adélce přejeme mnoho štěstí na krajské přehlídce recitátorů v Třebíči. Učitelé českého jazyka

Třetí místo na ZAV Přerov 2017

Ve dnech 15. a 16. března 2017 se na Obchodní akademii Přerov konala celostátní soutěž v psaní na klávesnici „ZAV Přerov 2017“, která je určena pro žáky 3. ročníků a mladší talenty.
Soutěže se zúčastnilo celkem 58 žáků z 20 škol. První den soutěže byl bodovaný trénink, druhý den soutěžící absolvovali hlavní soutěž, tři desetiminutové opisy s různou penalizací (postupně 10, 50 a 100 trestných bodů za neopravenou chybu).
Naši školu reprezentovali Tereza Kupcová (3. A), Barbora Moudrá a Samuel Tingel (oba sexta). Nejlépe si vedla Tereza Kupcová, která v kombinaci (součet výkonů ze 3 desetiminutových opisů) obsadila výborné 6. místo. Tereza ve všech opisech překonala hranici 400 čistých úhozů za minutu. I naši dva soutěžící ze sexty předvedli velmi dobré výkony. Samuel Tingel byl v kombinaci 16. a Bára Moudrá obsadila 20. místo. Kvalitní a vyrovnané individuální výkony našich žáků byly základem pro úspěch v soutěži tříčlenných družstev. Z Přerova si naše družstvo odvezlo pohár za skvělé třetí místo.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Fotografie
Výsledková listina ke stažení
Reportáž regionální televize

Sportovní psycholog Mgr. Václav Petráš

Studenty sportovního zaměření navštívil žádaný a uznávaný sportovní psycholog Mgr. Václav Petráš. Mimo jiné ukázal na příkladu Sidneyho Crosbyho co by měl zvládnout hráč, který je na cestě "přeměny v rozdílového hráče". Podrobnější informace o psychologii sportovního výkonu naleznete na http://psychologievykonu.cz/

Fotografie


 Google+