Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Aktuality

Sdružení rodičů GOB a SOŠ Telč

Zveřejněno 07. duben 2015 13:01, 41x přečteno
Aktuality
Ve čtvrtek 16. dubna 2015 se koná v budově školy na Hradecké ulici schůze Sdružení rodičů GOB a SOŠ Telč s tímto programem:

16.00 – 16.30 Třídní schůzky
16.30 – 18. 00 Informace o prospěchu studentů u jednotlivých vyučujících

Volno udělené ředitelem školy

Zveřejněno 07. duben 2015 12:57, 40x přečteno
Aktuality
Ředitel školy vyhlašuje volno těmto třídám:
Středa 15. 4. 2015
Třídy: prima, sekunda, tercie, kvarta
Konání pilotního testování v rámci přijímacího řízení

Čtvrtek 16. 4. 2015
Třídy: kvinta, 1. A
Konání pilotního testování v rámci přijímacího řízení

Pátek 17. 4. 2015
Třída: 3. AS
Praktická maturitní zkouška

Gympl hledá talent

Zveřejněno 06. duben 2015 05:18, 102x přečteno
Aktuality
Ve čtvrtek 9.4.2015 bylo možné v aule školy slyšet a vidět několik vystoupení našich studentů, kteří posluchačům zprostředkovali nejeden umělecký zažitek. Porota neměla jednoduchý úkol, ale po sečtení bodů stanovila následujíci pořadí: mezi studenty nižšího gymnázia se na 3.místě umístil Zdeněk Jantač z tercie, druhé místo obsadila Markéta Svobodová z primy a vítězkami se staly Sára Šeniglová a Barbora Nosková z primy.
U studentů vyššího gymnázia došlo v součtu ke shodě, tudíž třetí místo obsadily: Lucie Křenová ze 2.A, Lucie Makovičková z 1.A a pěvecké duo Michaela Nováková a Petra Štanclová z 1.A. Druhé místo patřilo Karolíně Kubíčkové z 2.A a vítězkou školního klání se stala Zuzana Marková ze septimy.
Na závěr bych chtěla poděkovat porotcům z řad pedagogů a panu Noskovi, kteří se zodpovědně chopili svého úkolu. A nemohu zapomenout na samotné soutěžící, kteří potřebovali jistou dávku odvahy, aby nelehký úkol zvládli.
Květa Zažímalová
Fotografie

Informace k přijímacímu řízení

Zveřejněno 01. duben 2015 06:58, 123x přečteno
Aktuality
Sdělujeme přihlášeným uchazečům, že pozvánky k přijímacímu řízení byly předány dne 1.4.2015 České poště k distribuci ve formě doporučených dopisů.

„Peter Black“

Zveřejněno 26. březen 2015 22:03, 33x přečteno
Aktuality
Název divadelní hry Černý Petr nebyl vybrán náhodně. Studenti 4.A a oktávy sledovali v úterý 31. března 2015 příběh člověka, který v průběhu jednoho dne přišel doslova o všechno. I naproti tomu, že téma působí absurdně, herci ho dokázali rozehrát s dostatečným nadhledem i humorem. Hlavním přínosem tohoto představení bylo používání anglického jazyka v atraktivní jevištní podobě a studenti si díky tomu mohli v praxi ověřit úroveň svých znalostí.
Vyučující anglického jazyka
odkaz na stránky divadla

Krajské kolo soutěže ve francouzském jazyce

Zveřejněno 26. březen 2015 20:06, 29x přečteno
Aktuality
Ve středu 25. března se konalo v DDM v Jihlavě krajské kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce. Vít Vejmelka ze septimy se v kategorii B2 umístil na 3. místě, Lucie Herciková z kvarty získala v kategorii A1 4. místo. Vítězům srdečně blahopřejeme a děkujeme všem soutěžícím za vzornou reprezentaci školy.

Lyžařský výcvikový kurz NG

Zveřejněno 26. březen 2015 19:38, 167x přečteno
Aktuality
Ve dnech 21.-28.3. se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz sekundy a tercie. Počasí i sněhové podmínky byly výborné, pěkné bylo i ubytování. Všichni studenti se tak domů vraceli spokojeni se spoustou nových zážitků. Kurz proběhl opět v Peci pod Sněžkou na chatě Seibert.
Jiří Kučera (tercie)
Fotografie

Krajská soutěž v grafických předmětech Havlíčkův Brod

Zveřejněno 26. březen 2015 19:19, 71x přečteno
Aktuality
Skvělé výsledky dosáhly naše studentky na krajské soutěži v grafických předmětech, která se konala 24. března na Obchodní akademii a Hotelové škole Havlíčkův Brod. V nejvíce obsazené kategorii -psaní na klávesnici (10minutový opis) - obsadila Natálie Dvořáková (kvinta) výkonem 427 čistých úhozů za minutu výborné druhé místo, Lucie Olivová (oktáva) byla v této disciplíně pátá, Ivana Volavková (oktáva) sedmá a Tereza Kupcová (1. A) skončila na 12. místě.
V disciplíně korektura textu se na prvních dvou místech s velkou převahou umístily naše zkušené soutěžící. Zvítězila Lucie Olivová (oktáva), Jana Čeloudová (4. AS) obsadila druhé místo. Jana získala druhé místo i v disciplíně wordprocessing (profesionální zpracování textu).
Čtvrtá disciplína, záznam mluveného slova, měla pouze jednu soutěžící. Odvahu zaznamenávat diktát stupňovanou rychlostí měla naše studentka Natálie Dvořáková. Velmi obtížnou disciplínu zvládla a stala se tak i její vítězkou.
Všem našim studentkám gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho zdaru v celostátním kole.
Fotografie

Keramičení

Zveřejněno 26. březen 2015 16:44, 41x přečteno
Aktuality
18. a 25. března se otevřela dílna pro všechny zájemce o keramiku. Strávili jsme zde dvě příjemná odpoledne vytvářením drobných předmětů, které hodláme použít k její výzdobě. Pod vedením výtvarníka pana Plachého si někteří z nás mohli osvojit i základní dovednosti při výrobě točené keramiky. V příštím kurzu budeme pracovat s glazurami. Vítáni jsou všichni!
Fotografie

Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce

Zveřejněno 25. březen 2015 10:58, 52x přečteno
Aktuality
Blahopřejeme Jiřímu Kučerovi z tercie za čtvrté místo v krajském kole soutěže v anglickém jazyce. K získání prvního místa mu chybělo pouze pět bodů, a jak uvedla hodnotící porota, úroveň jazyka byla vynikající, student zvládl poslechový test úrovně B2 bez problémů (úroveň požadovaná u maturitních ročníků), v konverzaci se nedopouštěl žádných technických chyb a jeho vyjadřovací schopnosti byly na vysoké úrovni.
Vyučující anglického jazyka
Stránka: 1/59Fast NextLast Page