Loading...
 

Aktuality

Den otevřených dveří 2016

pro zájemce o studium se uskuteční

ve čtvrtek 8. prosince 2016


Zájemci z 5. tříd - začátek ve 14.15 h v aule
Zájemci z 9. tříd - začátek v 15.00 h v aule

13.45–14.30 h – zimní stadion – ukázka hokejového tréninku studentů SOŠ s možností prohlídky

Pokud Vám uvedený termín nevyhovuje, můžete nás navštívit kdykoliv, nejlépe po předchozí domluvě.

Nabízené obory studia pro školní rok 2017/18:
79-41-K/81 osmileté gymnázium
79-41-K/41 čtyřleté gymnázium
63-41-M/01 ekonomika a podnikání (zaměření veřejná správa, cestovní ruch, management sportu a trenérství)


Pedagogické odpoledne

Ve čtvrtek 1. prosince 2016 proběhne od 15.00 do 16.30 hod. pedagogické odpoledne pro rodiče žáků.
Během pedagogického odpoledne se mohou rodiče individuálně informovat u třídních učitelů a jednotlivých vyučujících o prospěchu žáka.

Bronzoví basketbalisté

V pátek 11.listopadu se naši nadějní basketbalisté vydali do Jihlavy poměřit své síly s dalšími jihlavskými středními školami. Zápasy byly dost vyrovnané. Naši chlapci nastoupili do zápasů, oproti ostatním týmům, ve velké početní menšině. Na střídání měli pouze 2 hráče. I tak se dokázali probojovat až na "bednu"! Z Jihlavy si odvezli krásné bronzové medaile a dokázali, že v Telči hrajeme basketbal, který se ani v Jihlavě neztratí. V sestavě se ukázali: Vladislav Dvořák, Tomáš Bodlák, Jakub Falat, Jakub Tuma, Adam Švec, Vojtěch Langhammer, a Zdeněk Kupka.
K. Bláhová
Fotografie

2. místo v soutěži o nejlepší firmu

Ve dnech 23.-24.11. se konal již třetí ročník veletrhu fiktivních firem v Českých Budějovicích. V mezinárodní konkurenci si zástupci naší firmy ve složení Tereza Beranová, Marek Čajka, Eliška Davidová, Tereza Hiršová, Adam Křivánek, Jiří Kučera, Vojtěch Langhammer, Jan Pivoňka, Zuzana Trávníčková, Lukáš Trkola, Filip Lanč, Daniel Zástěra odnesli ceny za 2. místo v soutěži o nejlepší firmu veletrhu a za 4. místo v soutěži o nejlepší katalog. Doufáme, že se naší firmě podobný úspěch podaří na jednom z dalších veletrhů.
Jirka Kučera
Fotografie

THE HALLOWEEN PROJECT

Just as last year our „Halloween squad“ decided to present the Halloween - the Eve, which is popular in the USA and many other countries all around the world. Students from prima, sekunda and tercie could get some information about the history, traditions, the origin of symbols and we could not leave out the food, which everyone loves. Some volunteers could try bobbing for apples and wrapping their friend with toilet paper.
Adéla Pražáková, Kateřina Divišová, Monika Častová, Michal Hink; sexta
Fotografie

ZAV Olomouc s mezinárodní účastí

Ve dnech 10. a 11. listopadu 2016 se na Obchodní akademii Olomouc konala soutěž v psaní na klávesnici „ZAV Olomouc 2016“.
Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 73 žáků z 24 škol z ČR, Maďarska, Rakouska a Slovenska. První den soutěže byl bodovaný trénink, v pátek soutěžící absolvovali tři desetiminutové opisy s různou penalizací (postupně 10, 50 a 100 trestných bodů za neopravenou chybu).
Naši školu reprezentovali Jan Dolský (oktáva), Tereza Kupcová (3.A), Barbora Moudrá (sexta), Samuel Tingel (sexta) a Jiří Kučera (kvinta). Nejlépe si vedla Tereza Kupcová, která v kombinaci (součet výkonů ze 3 desetiminutových opisů) obsadila velmi pěkné 11. místo. Jan Dolský byl v celkovém hodnocení 23., Samuel Tingel 24., Jiří Kučera 26. a Bára Moudrá obsadila 37. místo. Zvláštní ocenění získal Samuel Tingel od rakouské výpravy – cenu pro nejpřesnějšího písaře v desetiminutovce s penalizací 100 trestných bodů za chybu. V soutěži tříčlenných družstev naši žáci vybojovali výborné 5. místo.
Gratulujeme!
Fotografie

Bronzový basketbal

V pátek 4. listopadu se v Jihlavě uskutečnil dívčí okresní turnaj středních škol v košíkové. Tým naší školy se turnaje zúčastnil ve složení: Vendula Sedláková, Kateřina Bláhová, Hana Toufarová, Kamila Přibylová, Kateřina Divišová, Eliška Davidová, Veronika Svobodová, Zuzana Císařová, Natálie Lechnýřová, Anna Bártů, Petra Němcová a Tereza Neuwirtová. Z konkurence 5 škol hráčky GOB a SOŠ obsadily krásné 3. místo a tím pádem získaly bronzovou medaili. Gratulujeme!!!
Fotografie

Podzimní úspěchy v ping-pongu - stříbro, zlato, stříbro

Koncem října se konalo v Jihlavě okresní kolo středních škol ve stolním tenise. Družstvo chlapců, ve složení Marek Čermák, Vít Šalanda a Jiří Neuman, hrálo výtečný tenis a obsadili skvělé 2. místo - stříbrné medaile. Dívky ve složení Jana Michálková, Hana Toufarová a Bára Procházková získaly zlaté medaile, 1. místo v okrese a postup do krajského kola. 9. listopadu po vyrovnaném souboji získaly naše tenistky krásné 2. místo v kraji. Přejeme další pěkné úspěchy.
Fotografie

Volná prohlídka školy vč. návštěvy vyučování

Pátek 18. 11. 2016

Od 9.00 do 12. 30 hodin

Pro žáky základních škol (především 5. a 9. ročníků). Doprovod rodičů je vítán.

Sami si zvolte, kdy přijdete, co chcete vidět, a jak dlouho u nás setrváte.

 Google+