Loading...
 
english deutsch français Dnes je , svátek má .

Aktuality

Veselé Vánoce

Zveřejněno 18. prosinec 2014 09:21, 24x přečteno

Přihláška k přijímacím zkouškám nanečisto

Zveřejněno 11. prosinec 2014 16:02, 37x přečteno
Zájemci o studium na naší škole z řád žáků pátých a devátých tříd ZŠ mají možnost vyzkoušet si přijímací zkoušky nanečisto z matematiky a českého jazyka.
Přijímací zkoušky nanečisto se konají v sobotu 14. února 2015 od 9,30 hod. v budově školy.
Vzhledem k přípravě podkladů pro tyto zkoušky prosíme o přihlášení pomocí přiloženého formuláře (úspěšnost odeslání přihlášky Vám bude obratem oznámena). Další pozvání k přijímacím zkouškám nanečisto již zasíláno nebude, žáci si vezmou psací a rýsovací potřeby (bez kalkulátorů, matematických tabulek apod.)
Výsledky budou zveřejněny na dveřích a webových stránkách školy anonymně pod kódem, který každý žák obdrží na začátku přijímacích zkoušek nanečisto.
(pro případné další dotazy můžete využít e-mail: maca v(e) gymnsostelc.cz)

Regionální florbalový turnaj mladších žáků

Zveřejněno 04. prosinec 2014 08:34, 29x přečteno
Aktuality
Ve čtvrtek 11. 12. 2014 naše gymnázium pořádalo tradiční předvánoční florbalový turnaj mladších žáků. K vidění byl vysoce kvalitní florbal, který předvedla všechna družstva. Naši hráči sice neobhájili loňské vítězství, ale i tak obsadili skvělé třetí místo. Konečné pořadí škol: 1. ZŠ Třešť, 2. ZŠ Telč Hradecká, 3. GOB, 4. ZŠ Telč Masarykova, 5. ZŠ Nová Říše.
Fotografie

Aktivity pro nadané studenty

Zveřejněno 03. prosinec 2014 12:43, 37x přečteno
Aktuality
Národní institut pro další vzdělávání Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy realizuje už více jak deset let ve spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou UK v Praze řadu akcí pro nadané studenty z celé České republiky. Jednou z forem mimoškolní činnosti je i spolupráce studentů s Talnet centrem této organizace, které připravuje pro studenty ve věku od 13 do 19 let různě zaměřené online kurzy, exkurze i dlouhodobější soustředění.
Gratulujeme Jiřímu Rudolfovi k získání certifikátu a přejeme mnoho dalších úspěchů. Současně blahopřejeme i k vítězství v krajské střelecké lize mládeže.
Fotografie
(1584 bajtů)

Den otevřených dveří

Zveřejněno 02. prosinec 2014 12:27, 42x přečteno
Aktuality

Den otevřených dveří

pro zájemce o studium se uskuteční

ve čtvrtek 11. prosince 2014


Zájemci z 5. tříd - začátek ve 14.00 hodin
Zájemci z 9. tříd - začátek ve 14.45 hodin

Pokud Vám uvedený termín nevyhovuje, můžete nás navštívit v jiném termínu, nejlépe po předchozí domluvě.

Nabízené obory studia pro školní rok 2015/16:
79-41-K/81 osmileté gymnázium
79-41-K/41 čtyřleté gymázium
63-41-M/01 ekonomika a podnikání (zaměření veřejná správa nebo cestovní ruch)

Středoškolská futsalová liga

Zveřejněno 01. prosinec 2014 11:30, 89x přečteno
Aktuality
8.12. se uskutečnilo v Jihlavě další kolo Středoškolské futsalové ligy. Naši chlapci byli před kláním pasování do role outsiderů, borci však vzali otěže do svých rukou a heroickým výkonem si vykopali postup. Po úvodní výhře s Moravskými Budějovicemi sice podlehli jihlavské Stavební, ale v závěrečném utkání s jihlavským Gymnáziem všechny překvapili a zvítězili 6:2.
Vyzdvihnout je třeba zejména střelce celkem osmi branek Josefa Janča, kapitána Antonína Přibyla a skvěle chytajícího brankáře Jakuba Novotného.
Celý tým čeká další kolo v Brně.
Fotografie

Zkoušky FCE

Zveřejněno 01. prosinec 2014 11:25, 44x přečteno
Aktuality
Na začátku školního roku jsme se stali partnerskou školou brněnského jazykového centra P.A.R.K. Z tohoto partnerství pro naši školu, ale hlavně pro naše studenty, vyplývá několik výhod. Studenti si mohou složit mezinárodně uznávaný cambridgeský certifikát FCE (First Certificate in English – úroveň B2) za nižší cenu, nemusí platit žádné přípravné kurzy, protože příprava bude probíhat v rámci výuky angličtiny, při vyšším počtu uchazečů nebudou muset studenti cestovat do zkouškového centra, ale mohou skládat zkoušku přímo na naší škole. Nezanedbatelná výhoda našeho partnerství je nepochybně ta, že brněnské centrum pošle k nám do Telče rodilé mluvčí anglického jazyka, kteří studentům cambridgeské certifikáty představí, seznámí je nejen s průběhem zkoušky, ale také s výhodami, které jim složení certifikátu přinese do budoucna.

(1005 bajtů)

Pedagogické odpoledne pro rodiče žáků

Zveřejněno 28. listopad 2014 12:07, 37x přečteno
Aktuality
V úterý 2. prosince 2014 proběhne od 15,00 do 16,30 hod. pedagogické odpoledne pro rodiče žáků.
Během pedagogického odpoledne se mohou rodiče individuálně informovat u třídních učitelů a jednotlivých vyučujících o prospěchu žáka.
Součástí pedagogického odpoledne bude také volba členů do Školské rady, která proběhne ve vestibulu školy. Zákonní zástupci nezletilých žáků volí dva členy Školské rady ze seznamu kandidátů uveřejněném na webových stránkách školy. Hlasovací lístek obdrží voliči v den voleb na místě konání.

Turnaj základních škol ve volejbale

Zveřejněno 28. listopad 2014 10:34, 90x přečteno
Aktuality
26. listopadu se v Třešti konal oblastní turnaj základních škol ve smíšeném volejbale
Gymnázium reprezentovala 2 družstva. Družstvo A vybojovalo ve skupině 2. místo a postup do dalšího kola( o 3.-4. místo ). Nakonec po vyrovnaném boji skončilo naše A družstvo celkově 4. Družstvo B skončilo ve skupině na 4. místě. Všem začínajícím volejbalistům přejeme hodně dalších úspěchů a děkujeme našim mladým trenérům Kateřině Bláhové a Marku Čermákovi.
A družstvo – Marek Čermák(nejúspěšnější smečař - kapitán),Markéta Bláhová, Zdeněk Kupka, Martina Nováková, Vladislav Dvořák, Kateřina Divišová
B družstvo – Monika Častová(kapitán), Petr Klíma, Viktorie Váňová, Vít Nosek, Adéla Přibylová,Adam Křivánek, Pavla Přibylová, Jakub Falat
Fotografie
Stránka: 1/56Fast NextLast Page