V Litovli se ve dnech 1.–3. prosince konalo 24. mistrovství ČR OPEN ve zpracování textů. Na tomto mistrovství se soutěží podle pravidel, která jsou stanovena pro mistrovství světa. Od běžných žákovských soutěží se toto mistrovství odlišuje především množstvím soutěžních disciplín, rozdělením do třech věkových kategorií (žáci, junioři, praktici), v tvrdším postihu za nepřesnosti i v přísnější hranici pro úspěšné zařazení práce do výsledkové listiny. Jirka Kučera (kvinta) a Tereza Kupcová (1. A) přijeli do Litovle až druhý soutěžní den a stihli se zapojit do soutěže v korektuře textu a opisu. Obě disciplíny se na této úrovni výrazně odlišují od žákovských soutěží. V korektuře se namísto 250 trestných bodů za chybu odečítá 500 bodů, v opisu se místo 10 minut opisuje text 30 minut a za chybu se odečítá místo 50 rovných 100 úhozů. Jirka soutěžil ve věkové kategorii žáci, v opisu se umístil na 7. místě a v korektuře textu vybojoval skvělou bronzovou medaili. Tereza Kupcová soutěžila v kategorii juniorů, v korektuře textu obsadila 7. a v opisu 9. místo. Oběma našim úspěšným reprezentantům gratulujeme a přejeme mnoho chuti do dalšího tréninku pro boj o nominaci na světový šampionát, který se koná v červenci 2017 v Berlíně.