Fotografie zde
Ve dnech 19. – 22. září 2010 se 40 studentů 3. a 4. ročníků GOB a SOŠ Telč zúčastnilo čtyřdenního školního poznávacího zájezdu do Německa a Rakouska, který připravila cestovní kancelář RK TOUR z Jihlavy a jejíž majitel Ing. Rudolf Kadlec s námi jel jako průvodce.
První den byl věnován prohlídce Mnichova, olympijského areálu, historického centra a zámku Nymphenburg. Shodou okolností jsme měli možnost shlédnout historický průvod, který provází začátek Oktoberfestu, a pocítit jeho atmosféru. Zajímavý byl i přejezd přes Alpy do Innsbrucku, kde jsme strávili dvě noci.
Druhý den byl ve znamení zámků, které nechal v bavorských Alpách vybudovat král Ludvík II. Všichni byli okouzleni nádherou interiérů i vnějším panoramatem zámku Neuschwanstein a exteriéry a parkem nedalekého a přece úplně jiného zámku Linderhof. V závěru dne jsme zavítali do areálu olympijských skokanských můstků v Garmisch – Partenkirchenu.
Třetí den dopoledne jsme si prohlédli historické centrum Innsbrucku a areál olympijského skokanského můstku na Bergiselu, kde právě probíhal trénink slovinských lyžařů. Pohled z vyhlídkové plošiny skokanské věže do údolí a na Innsbruck byl jedinečný. Odtud nás autobus odvezl do Berchtesgádenských Alp. Po krátké vycházce po břehu jezera Königsee jsme po horské silnici zavítali do Obersalzbergu, kde měl Hitler a jeho spolupracovníci luxusní sídla. Dnes je tu pouze parkoviště, hotel a dokumentační centrum, mapující období nacismu. Po panoramatické silnici jsme s autobusem vystoupali až do výše 1 600 m, odkud byl fascinující výhled na rakouské a bavorské Alpy a údolí.
Čtvrtý den jsme se probudili v Salzburku, dopoledne bylo věnováno jeho prohlídce. Poté jsme se přesunuli k jezeru Gosausee pod Dachsteinem. Kdo měl dost sil, celé jezero si obešel (cca 5 km). Další zastávkou bylo krásné městečko Hallstatt, zapsané na seznamu UNESCO. Posledním místem, které jsme navštívili, byl zámek Ort v jezeře Traunsee nedaleko Gmundenu.
Vrátili jsme se plní dojmů a zážitků z celého zájezdu a nadšeni krásným počasím.