Loading...
 

Aktuality

Evropské finále kybernetické soutěže ECSC 2017

V týdnu od 30.10. do 3.11. se ve španělské Malaze uskutečnila soutěž European Cyber Security Challenge, tedy evropské kolo kybernetické soutěže. Této soutěže se zúčastnil i student naší školy, Jiří Kučera ze sexty. Český tým si na čtvrtém ročníku této soutěže odbyl svou premiéru a i přes všechny technické problémy, které provázely soutěž, se v konkurenci týmů z celé Evropy umístil na 13. místě.
Blahopřejeme!
Fotografie

Blahopřejeme hokejistům

Blahopřejeme hokejistům k zisku bronzové medaile na Světovém poháru sedmnáctiletých v Kanadě, kterého se účastnilo osm týmů - ČR, USA, Kanada (tři mužstva), Rusko, Švédsko a Finsko.

Fotografie

Naši studenti uspěli na ZAV Olomouc s mezinárodní účastí

Ve dnech 2. a 3. listopadu 2017 se na Obchodní akademii Olomouc konala soutěž v psaní na klávesnici „ZAV Olomouc 2017“. O co nejlepší umístění bojovalo celkem 71 žáků základních a středních škol, kteří tvořili 24 školních družstev. Atraktivitu soutěže zvýšilo zapojení zahraničních účastníků. Kromě škol z ČR přicestovala soutěžní družstva ze Slovenska, Maďarska a Turecka. První den proběhl tradičně bodovaný trénink, letos poprvé s možností zapojení dalších osob on-line. Toho využilo celkem 15 soutěžících. Bodovaný trénink tak probíhal celkem v 8 různých jazycích. Průběžný stav tréninku bylo možné sledovat nejen v Olomoucké učebně, ale i na internetovém serveru YouTube.
Druhý den soutěžící absolvovali tři desetiminutové opisy s různou penalizací (postupně 10, 50 a 100 trestných bodů za neopravenou chybu). Naši školu reprezentovali Tereza Kupcová (4. A), Barbora Moudrá (septima) a Samuel Tingel (septima). Nejlépe si vedla Tereza Kupcová, která v kombinaci (součet výkonů ze třech desetiminutových opisů) obsadila výborné 9. místo. Samuel Tingel byl v celkovém hodnocení 19. a Bára Moudrá obsadila 24. místo. V soutěži tříčlenných družstev naši žáci vybojovali výborné 4. místo.
Gratulujeme
Fotografie
Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.
Reportáž České televize zde.
FOTOGALERIE pořádající školy

Cesta do neznáma aneb Černý humor staromilců

Být součástí divadelní společnosti nikdy nezaručovalo jednoduchý život. Od dob Klicperových a Tylových se toho moc nezměnilo, ani dnes ochotníci nemají lehký život. A když se náhodou trefíte do diváckého vkusu a divadelní hra se povede, jste odměněni výletem staromilsky kabaretním.
Dne 7. 11. 2017 se skupina divadelníků vypravila na výlet do Babiččina údolí, kde se citlivé duše rozplývají nad poetickou krajinou, jejíž krásy umocňují příběhy postav z Babičky, a kde zámecká paní má tak blízko k lidu, že se tomu ani uvěřit nedá. Přesto chce návštěvník věřit v moudrou babičku, v pokornou kněžnu a v něžnou Barunku. Alespoň tak si svět představovala ve své tvorbě královna jiřinkového plesu – Božena Němcová.
Opakem ratibořické idyly se pro nás stalo divadelní představení v Klicperově divadle v Hradci Králové. Nastudování Shakespearovy hry Richard III. (Kabaret o bezmoci mocných) se nesmazatelně zapíše do našich životů – vždyť míra koncentrovaného zla, která přerůstá v kabaret neřestí, patří také k lidskému životu. A divákovi se opět nechce věřit, že člověk může být tak zvrácený…
A pak věřte světově známé prozaičce a ještě známějšímu dramatikovi…
Mgr. Radek Kopečný
Fotografie

Uznání města Telče 2017

Naši nejúspěšnější studenti převzali ve středu 25. října 2017 v Konírně zámku Uznání města.

Jiří Kučera (sexta) - za vynikající úspěchy v psaní na klávesnici na Mistrovství ČR i na Mistrovství světa a výborné studijní výsledky
Jiří Rudolf (oktáva) - za vynikající úspěchy v biologické, chemické a matematické olympiádě a výborné studijní výsledky
Lucie Herciková (septima) - za vynikající úspěchy v olymiádě v českém jazyce a z biologie a výborné studijní výsledky
Zuzana Martinů (septima) - za reprezentaci školy na Mistrovství světa v ledním hokeji a výborné studijní výsledky
Denisa Pytlíková (2. AS) - za reprezentaci školy na Mistrovství světa v ledním hokeji a výborné studijní výsledky
Daniel Poizl (2. AS) - za reprezentaci školy v národním hokejovém týmu ČR a velmi dobré studijní výsledky
Jan Klodner (2. AS) - za reprezentaci školy v národním hokejovém týmu ČR a velmi dobré studijní výsledky

Fotografie ze slavnostího předávání

Návštěva Prahy

Před podzimními prázdninami (25. 10. 2017) se žáci maturitních ročníků vypravili do našeho hlavního města. Navštívili Senát Parlamentu České republiky, kde nás přivítal pan Miloš Vystrčil a pobesedoval s námi, poté si prohlédli Valdštejnský palác a Valdštejnskou zahradu. Dále pokračovali prohlídkou nádvoří Pražského hradu, katedrály svatých Víta, Vojtěcha a Václava, procházkou přes Malou Stranu došli na Karlův most, na Staroměstské náměstí a na Václavské náměstí. Celodenní kulturní program v Praze byl zakončen zhlédnutím divadelního představení Amadeus v Divadle na Vinohradech.
Vyučující českého jazyka
Fotografie

GAUDEAMUS 2017

Dne 31.října 2017 proběhla již tradiční návštěva veletrhu vysokých škol Gaudeamus Brno. Akce se zúčastnili studenti 3.A a septimy. Cílem této akce je získat informace a materiály o možnostech studia na vysokých školách přímo u zástupců těchto škol. V rámci této akce jsme také navštívili nedaleký pavilon Anthropos – ojedinělá archeologická expozice ve střední Evropě. Zde proběhla prohlídka pavilonu s odborným výkladem na téma historie a vývoj člověka.

Studenti GOB a SOŠ Telč odlétají reprezentovat

Do Kanady, kolébky hokeje, odlétají 31. října Daniel Poizl a Jaromír Pytlík, studenti zaměření management sportu a trenérství. Byli zařazeni do hokejového týmu ČR do 17 let a účastní se soustředění WORLD UNDER-17 CHALLENGE v Dawson Creek, Britská Kolumbie. V místní aréně Encana Events Centre se postupně střetnou s výběrem Švédska, USA a dvěma týmy domácí Kanady. Přejeme našim hokejovým nadějím, aby v konfrontaci s nejlepšími hokejovými týmy světa obstáli a získali cenné zkušenosti.
Za hranice také odlétá, tentokrát do španělské Málagy, student sexty, Jiří Kučera. S dalšími členy českého národního týmu bude od 30. října do 3. listopadu hájit barvy České republiky v evropském finále soutěže v kybernetické bezpečnosti European Cyber Security Challenge 2017. Také Jirkovi přejeme hodně zdaru a krásné zážitky.

Stolní tenis –stříbro

V říjnu se uskutečnilo okresní kolo ve stolním tenise. Naši tenisté se umístili na krásném 2. místě. Reprezentovali nás Adam Křivánek a Vít Nosek z kvinty a nejlepší hráč soutěže Marek Čermák ze sexty. Na prvním místě skončilo spravedlivě vyrovnané družstvo Střední průmyslové školy Jihlava. Všem účastníkům gratulujeme.
 Google+

Akce školy, IS Bakaláři

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.