Loading...
 

Aktuality

Třetí místo na ZAV Přerov 2017

Ve dnech 15. a 16. března 2017 se na Obchodní akademii Přerov konala celostátní soutěž v psaní na klávesnici „ZAV Přerov 2017“, která je určena pro žáky 3. ročníků a mladší talenty.
Soutěže se zúčastnilo celkem 58 žáků z 20 škol. První den soutěže byl bodovaný trénink, druhý den soutěžící absolvovali hlavní soutěž, tři desetiminutové opisy s různou penalizací (postupně 10, 50 a 100 trestných bodů za neopravenou chybu).
Naši školu reprezentovali Tereza Kupcová (3. A), Barbora Moudrá a Samuel Tingel (oba sexta). Nejlépe si vedla Tereza Kupcová, která v kombinaci (součet výkonů ze 3 desetiminutových opisů) obsadila výborné 6. místo. Tereza ve všech opisech překonala hranici 400 čistých úhozů za minutu. I naši dva soutěžící ze sexty předvedli velmi dobré výkony. Samuel Tingel byl v kombinaci 16. a Bára Moudrá obsadila 20. místo. Kvalitní a vyrovnané individuální výkony našich žáků byly základem pro úspěch v soutěži tříčlenných družstev. Z Přerova si naše družstvo odvezlo pohár za skvělé třetí místo.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Fotografie
Výsledková listina ke stažení
Reportáž regionální televize

Sportovní psycholog Mgr. Václav Petráš

Studenty sportovního zaměření navštívil žádaný a uznávaný sportovní psycholog Mgr. Václav Petráš. Mimo jiné ukázal na příkladu Sidneyho Crosbyho co by měl zvládnout hráč, který je na cestě "přeměny v rozdílového hráče". Podrobnější informace o psychologii sportovního výkonu naleznete na http://psychologievykonu.cz/

Fotografie


Hudební soutěž GYMPL STAR

Jestliže rádi zpíváte a hrajete na nějaký hudební nástroj, neváhejte a zúčastněte se školní soutěže! Přihlásit se můžete osobně v kabinetě HV nebo na adrese
zazimalova v(e) gymnsostelc.cz.
Termín soutěže bude upřesněn (duben 2017), přihlásit se mohou studenti nižšího i vyššího gymnázia do konce března.
Plakát

Školní soutěž v psaní na klávesnici

Ve čtvrtek 2. března proběhlo školní kolo soutěže v psaní na klávesnici, do které se zapojilo celkem 24 žáků. Soutěžilo se v těchto disciplínách: desetiminutový opis, korektura textu a ZAV Houbař. Soutěž měla velmi dobrou úroveň, velmi nás potěšilo, že hodnotné výkony předvedli i žáci nižšího gymnázia. Nejúspěšnější soutěžící z žáků nižšího gymnázia se stala Klára Doskočilová (kvarta), v kategorii středoškoláků zvítězila Tereza Kupcová (3. A). Nejlepší soutěžící obdrželi diplomy a drobné ceny. Na základě výsledků byla také stanovena nominace na středoškolskou krajskou soutěž.
Uznání a gratulace patří nejen vítězům, ale všem účastníkům.
Fotografie

Okresní kolo anglické olympiády

Děkujeme Jonáši Křehovi ze septimy za výbornou reprezentaci našeho gymnázia v okresním kole anglické olympiády. V kategorii pro studenty SŠ se utkal s 11 studenty různých jihlavských škol a umístil se na výborném druhém místě. Bohužel do krajského kola postupuje jen ten nejlepší. I tak budeme mít v tomto soutěžním kole soutěže zastoupení. Matyáš Fejfar, který strávil loňský školní rok na střední škole v USA, bude reprezentovat naši školu v kategorii určené těmto studentům. Držíme palce!

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Dne 16.2.2017 proběhlo v Jihlavě okresní kolo zeměpisné olympiády. Výborných výsledků dosáhli studenti Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy v Telči. Prokop Kadlec zvítězil v nejmladší kategorii A, čímž si zajistil postup do krajského kola soutěže. V nejvyšší kategorii D obsadil Jiří Kučera 3. místo a Denisa Freithová 4. místo. Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Hockey Talent Center a Střední odborná škola v Telči otevřou druhý ročník studia pro nadané hokejisty

Co má společného mládežnický hokej a konec února? Hodně, především pro nadané hokejisty, kteří mají zájem o studium na gymnáziích a středních školách. Řečeno hokejovou terminologií, 28. února 2017 končí „přestupní období“ a je to tedy den, kdy je nutné podat přihlášku na střední školu. Střední odborná škola ekonomického směru a Hockey Talent Center Telč otevřou od září 2017 druhý ročník čtyřletého studia s maturitou ....Pro další podrobnosti klikněte na obrázek


Okresní kolo konverzační soutěže z anglického jazyka

Blahopřejeme Filipovi Tůmovi ze sekundy a Ondrovi Běhanovi z kvarty za reprezentaci naší školy a za získání druhého místa ve své kategorii. Soutěž se konala 14. února v Domě dětí a mládeže v Jihlavě.
Vyučující anglického jazyka

Neobyčejně obyčejná fyzika

Ve čtvrtek 2. února 2017 se v naší škole uskutečnila přednáška s pokusy Neobyčejně obyčejná fyzika, kterou pro nás připravili studenti septimy Jiří Rudolf, Matyáš Fejfar a Leoš Jindřich. Prováděli nejen fyzikální, ale i chemické pokusy. Viděli jsme např. experimenty s Newtonovým kotoučem, Van de Graaffovým generátorem nebo raketou naplněnou ethanolem. Velice zajímavý byl také pokus podpálení rukou, kdy jar odizoloval teplo, a tak se ruka nespálila. Tento experiment si mohli vyzkoušet nejen odvážní studenti, ale i učitelé. Představení se nám velmi líbilo, děkujeme.
Adéla Přibylová, Barbora Čapková, Zuzana Císařová, kvinta
Fotografie
Video z přednášky

Naši studenti bodovali v Olympiádě z českého jazyka

Ve dnech 1. A 2. února 2017 se v Jihlavě konala okresní kola Olympiády z českého jazyka. V I. kategorii (ZŠ a NG) obsadila Zuzana Herciková (kvarta) 3. místo, Jolana Ritterová (kvarta) 4. – 6. místo. Ve II. kategorii (SŠ a VG) Lucie Herciková (sexta) zvítězila , Jiří Kučera (kvinta) skončil třetí a Zuzana Štokrová (2.A) obsadila 19. místo. Všem studentům děkujeme za skvělou reprezentaci školy, Lucce, Jirkovi a Zuzce přejeme hodně štěstí v krajském kole.
Vyučující českého jazyka

 Google+

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.