Loading...
 

Aktuality

Gymplstar

Stalo se již skoro tradicí, že v měsíci dubnu se každoročně najde alespoň pár odvážlivců, kteří předstoupí před porotu, dokonce i před studenty, zazpívají a zahrají na nějaký hudební nástroj a dokáží tak, že k životu člověka patří nejenom racionální uvažování, ale i emocionální zážitky, které nám může nabídnout právě hudba. Ve středu 26. 4. 2017 se žáci primy (B. Nušlová, D. Sedlák), tercie (B. Nosková, S. Šeniglová), kvarty (A. Křivánek, O. Běhan, K. Ďásková, J. Ritterová, V. Lupač), kvinty (Š. Meister a z publika vzešlý M. Čermák) a 1. A (P. Waldová) sešli v aule školy a svými vystoupeními nám zpříjemnili deštivé odpoledne.
Všem účinkujícím děkuji za účast a odvahu, porotcům za vstřícnost a slova ocenění.
Květa Zažímalová
Fotografie

Okresní kolo fyzikální olympiády

Již tradičně se naši studenti nižšího gymnázia zúčastňují řešení úloh okresního kola Fyzikální olympiády kategorie E a F. Nejinak tomu bylo i letos. Telčské gymnázium vzorně reprezentovali Justýna Melanie Přechová a Matyáš Krejza, kteří se stali úspěšnými řešiteli, a Šimon Steiner a Tadeáš Fejfar, kteří ve svých kategoriích obsadili první a druhé místo. K úspěchu jim blahopřejeme a přejeme hodně elánu při řešení dalších fyzikálních soutěží.
učitelé fyziky
Fotografie

Velké blahopřání

Stačí pohled do výsledkových listin a obrovské blahopřání našim studentům. Děkujeme za reprezentaci.
Kategorie D
Kategorie C
Ani v krajském kole v kategoriích A a B jsme nezůstali pozadu - Jiří Rudolf i Lucie Hercíková se každý ve své kategorii umístili na 1. místě.
V Biologické olympiádě si naši studenti vedli skvěle.

Krajské kolo v sólové recitaci

V pátek 21. 4. 2017, v den, kdy se maturanti loučili se školou, se studentka primy, Adéla Řičánková, zúčastnila krajského kola v sólové recitaci. Svým milým a přirozeným projevem zaujala nejen odbornou porotu, ale i publikum. Skončila na krásném 3. místě a z Třebíče si odvezla ocenění poroty. Blahopřejeme.
Vyučující českého jazyka

Naši žáci v extralize

Naši studenti oboru ekonomika a podnikání, zaměření management sportu a trenérství pravidelně nastupují za hokejový tým Žďár nad Sázavou v soutěži mladšího i staršího dorostu. Mladší žáci odehráli v extralize, tedy v nejvyšší soutěži, tuto sezónu a v nejvyšší soutěži pokračují i v příštím roce. Starší žáci si účast v extralize staršího dorostu zajistili 26. 3. 2017 vítězstvím na ledě Slezanu Opava. V posledním utkání sezóny na domácím ledě ve Žďáru nad Sázavou (31. 3.) svoji příslušnost do extraligy potvrdili dalším vítězstvím. V dramatickém utkání porazili na nájezdy tým Warrior Brno. Rozhodující nájezd proměnil náš student Martin Nagy (viz video).

Exkurze do Protonového centra

Dne 5. dubna jsme se společně s učiteli fyziky z celé Vysočiny zúčastnili exkurze do Protonového centra a laboratoře seismografie na MFF UK v Praze. V laboratoři seismografie jsme byli seznámeni s měřící technikou pro měření otřesů litosféry. Zároveň jsme se dozvěděli, kde se na světě nacházejí seismografické stanice a jak i my můžeme získat aktuální data z jejich měření. Dále jsme se přesunuli do Protonového centra, kde jsme byli seznámeni s teoretickými principy protonové radioterapie, prohlédli jsme si ozařovny a dokonce i samotný cyklotron, který protony urychluje. Až na technické problémy s autobusem proběhla celá exkurze bez problémů a všichni jsme si ji užili.
Jiří Rudolf, Leoš Jindřich a Matyáš Fejfar, septima
Fotografie

ChemQuest 2017

Studenti septimy Jiří Rudolf , Matyáš Fejfar a Leoš Jindřich se zapojili do soutěže pořádané Vysokou školou chemicko-technologickou ChemQuest. Podmínkou soutěže je natočení krátkého videa na téma CHEMIE a SVĚTLO, které bude hodnoceno odbornou porotou. Do finále soutěže, kde studenti svůj pokus veřejně představí, mohou postoupit i na základě hlasování veřejnosti. Pro tým reprezentující naší školu s pokusem „Svítící sloní zubní pasta, aneb Záhada šíleného vědce“ můžete hlasovat do 10.4.2017 na ChemQuest
Děkujeme za podporu

Krajské kolo Olympiády z českého jazyka

Pondělí 3. dubna 2017 se vydařilo našim mladým češtinářům v krajském kole Olympiády z českého jazyka, kteří se neztratili v náročné konkurenci.
Lucie Herciková (sexta) si 2. místem v kategorii středních škol vybojovala postup do národního kola. Krásná desátá místa obsadili další dva naši zástupci, Zuzana Herciková (kvarta) v kategorii základních škol a nižších gymnázií a Jiří Kučera (kvinta) v kategorii středních škol.
Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Lucce budeme v červnu, v době konání národního kola, držet palce.
Vyučující českého jazyka

Exkurze do Okresního archivu Jihlava

V úterý 4. dubna 2017 se studenti maturitního semináře z dějepisu zúčastnili odborné exkurze do Okresního archivu v Jihlavě. V rámci exkurze se seznámili s funkcí a prací archivu. Poutavý odborný výklad zajistil PhDr. Vlastimil Svěrák. Jeho přednáška byla doplněna praktickými ukázkami archiválií a materiálů. Zdeněk Bártů
Fotografie

Dějepisná soutěž gymnázií

Ve středu 5.dubna 2017 se konalo v Jihlavě krajské kolo mezinárodní dějepisné soutěže gymnázií České republiky a Slovenska. Letošní kolo soutěže mělo téma „ Československo 1949 - 1967“ . Za naši školu se účastnili Jakub Stoklasa (1.A), Patrik Lazárek (1.A) a Martin Hájek (1.A). V silné konkurenci gymnázií z celé Vysočiny vybojoval tým našeho gymnázia pěkné deváté místo.
Zdeněk Bártů
Fotografie
 Google+

Partnerství
Naše škola navázala spolupráci s Masarykovou univerzitou v rámci projektu Partnerství ve vzdělávání.Partner school

Naše škola se stala partnerskou školou Cambridge P.A.R.K. a umožní tak přípravu studentů na zkoušky Cambridge English.