Startovní pole soutěžících v korektuře textu bylo již početnější (10 soutěžících), první tři místa však zůstávají v Telči. Anna Bártů (kvinta) obsadila třetí místo, druhý byl Jiří Kučera a z prvního místa se těšila Tereza Kupcová. Tradičně nejvíce obsazenou kategorií byl desetiminutový opis. Ani zde naši soutěžící nepřepustili soupeřům medailové pozice. S těsným náskokem zvítězil Jiří Kučera, stříbrnou medaili získala Tereza Kupcová a pomyslný bronz vybojoval Samuel Tingel. Celkově skvělé vystoupení našich žáků podtrhly pátým a šestým místem Barbora Moudrá (septima) a Klára Doležalová (kvinta).
Všem našim soutěžícím gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho zdaru v celostátním kole.
Soutěž proběhala za podpory Kraje Vysočina a města Telč.