Jirka soutěžil ve věkové kategorii „žáci“ a zapojil se celkem do pěti soutěžních disciplín. Jeho výsledky předčily i naše nejsmělejší očekávání. Již na sobotním slavnostním zahájení převzal Jirka medaili a diplom za druhé místo ve vícejazyčné internetové soutěži (výsledek měl zapsán z desetiminutovek ze 14 jazyků). Při čtvrtečním vyhlašování výsledků pak vystoupil Jirka na stupně vítězů celkem 6x. Bronzovou medaili získal za 30minutový opis, protokolování a korekturu, stříbro vybojoval ve wordprocessingu a v soutěži audiotranscription (záznam textu z diktátu, při kterém si každý soutěžící může zpomalovat, zrychlovat nebo zastavovat diktát individuálně). Třetí stříbrnou medaili získal v kombinaci (počet a úspěšnost absolvovaných disciplín).
Tereza soutěžila již ve starší věkové kategorii „junioři“, zapojila se rovněž do pěti soutěžních disciplín. Na rozdíl od Jirky nesoutěžila ve wordprocessingu, jako pátou disciplínu absolvovala záznam mluveného slova - diktát. I Tereza se dokázala v mimořádně kvalitním startovním poli juniorů prosadit. V záznamu mluveného slova a 30minutovém opisu obsadila shodně 14. příčku, přičemž nás těší především kvalitní výkon v opisu, kde nastoupilo celkem 53 soutěžících. V disciplíně audiotranscription obsadila Tereza 10. místo, v protokolování dělené 7. místo a v korektuře výborné 6. místo. V kombinaci disciplín skončila Tereza na skvělém 6. místě.
Blahopřejeme našim žákům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy i České republiky. Věříme, že naši žáci nebudou chybět ani na příštím mistrovství světa, které se uskuteční v roce 2019 na italské Sardinii.
Děkujeme také Kraji Vysočina, obci Dyjice, městu Dačice, Spolku přátel GOB a SOŠ Telč a poslanci Janu Bartoškovi, kteří účast našich studentů na mistrovství světa finančně podpořili.