Soutěže se zúčastnilo celkem 33 soutěžících z 9 škol z celé republiky. Naši žáci navázali na úspěchy svých starších spolužáků v minulých ročnících a uspěli jak v bodovaném tréninku, tak v hlavní soutěži. Bodovaný trénink se skládal z 25 minutových opisů a proběhl již ve čtvrtek. Z našich soutěžících si nejlépe vedli Jiří Kučera (1. místo), Klára Doskočilová (4. místo) a Anna Bártů (7. místo). Ve čtvrtek se soutěžilo také v korektuře textu. Tato disciplína byla dobrovolná a z naší školy se do ní zapojili Jiří Kučera a Anna Bártů. Jirka v korektuře přesvědčivě zvítězil, Anička v této disciplíně teprve začíná, přesto si odváží z Jihlavy skvělé 3. místo.
Hlavní soutěž proběhla v pátek, obsahovala tři samostatně hodnocené desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 trestných bodů za neopravenou chybu. Součet výkonů z těchto tří opisů tvoří konečné pořadí v tzv. kombinaci. Naši žáci si vedli skvěle, v kombinaci se umístili na prvním (Jiří Kučera), druhém (Klára Doskočilová) a čtvrtém místě (Adéla Přibylová). Velmi pěkné výkony předvedly také Anna Bártů a naše nejmladší soutěžící Markéta Svobodová. V soutěži družstev, do které se započítává výsledek 3 nejlepších členů, tým GOB a SOŠ s velkým náskokem zvítězil. Týmové vítězství v Jihlavě získali žáci GOB a SOŠ již pošesté v řadě!
Blahopřejeme!!!