Den na hranici

Žáci z tercie a kvarty se v pátek 21. září 2012 zúčastnili zajímavé akce v dolnorakouském městě Raabs an der Thaya nazvané „Den na hranici“.
Spolu se stejně starými žáky ze dvou rakouských škol byli rozděleni do čtyř tematických skupin:

„Povodně 2002/2006“
„Život u železné opony“
„Útěky přes železnou oponu“
“Vyhnání – odsun“

Mohli se tak zajímavým způsobem, dokonce formou interview s přímými pamětníky, seznámit s okamžiky z blízké i vzdálenější minulosti obou zemí. Získané informace pak zpracovávali do podoby plakátů či reportáží – vyzkoušeli si tak práci novináře, fotografa či sazeče a se svými poznatky se formou prezentace podělili s ostatními. Celá akce byla simultánně tlumočena.

Image Image

Partnerské školy

Bundesgymnasium und Bundesrealgymnasium Waidhofen an der Thaya
Bundeshandelsakademie und Bundeshandelsschule Horn

Nový projekt 2013

„Partnerstvím středních škol k rozvoji příhraniční spolupráce“

Projekt je součástí programu „Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013“.
Cílem projektu jsou kulturně poznávací a sportovní aktivity studentů rozvíjející partnerství mezi středními školami v Telči, Waidhofenu a Hornu a oživení partnerství, které se vytvořilo v 90. letech 20. století.
Realizace projektu – rok 2013.
Výstupy projektu:
  • jednodenní návštěva studentů z Waidhofenu v Telči (sportovní aktivity, poznávání Telče, navazování vzájemných kontaktů)
  • jednodenní návštěva studentů z Hornu s podobnou náplní
  • 5-denní konverzační kurz pro studenty GOB a SOŠ s rodilými mluvčími
  • jednodenní návštěva telčských studentů ve Waidhofenu (seznámení se s partnerskou školou a městem, prohloubení vzájemných kontaktů)
  • jednodenní návštěva telčských studentů v Hornu s obdobným programem

Partnerská města

- Waidhofen an der Thaya v Rakousku
- Rothenburg ob der Tauber v Německu
- Belp ve Švýcarsku - (organizujeme každoroční výměnné pobyty v rodinách)

MEZINÁRODNÍ PROJEKTY

Projekty Comenius
  • spolupráce se školami z Budapešti, Bambergu a San Sebestianu – mladé generaci přiblížit a popularizovat světové kulturní dědictví UNESCO
  • „Made in…“ – multilaterální projekt mezi školami ekonomického zaměření z Bratislavy, Györu a Vídně, obchodování fiktivních firem s typickým domácím produktem
Mezinárodní projekt "Spojme se a usilujme o toleranci a porozumění„
  • studentský projekt v rámci klubů UNESCO

Mezinárodní lyžařský kemp dětí Visegrádské čtyřky

Každoročně se naši studenti společně se žáky dalších telčských škol účastní mezinárodního lyžařského kempu dětí Visegrádské čtyřky.

Bývají zde studenti ze Slovenskay, Polska Konskie a Maďarska. Studenti se během dne věnují lyžování a snowboardingu, večer se konávají zábavná vystoupení a různé akce, pořádané vždy některým ze zastoupených států. V hotelu měli studenti k dispozici také bazén a možnost zahrát si bowling. V rámci pobytu se uskutečňuje také společný výlet.

Image Image