Charakteristika učiva

1. ročník: Opakování učiva ZŠ. Algebraické výrazy. Mocniny a odmocniny. Množiny a základní poznatky z logiky. Lineární rovnice a nerovnice. Slovní úlohy.
2. ročník: Soustavy lineárních rovnic. Kvadratické rovnice a nerovnice. Zobrazení. Základní poznatky o funkcích. Lineární funkce, nepřímá úměrnost. Kvadratická funkce. Mocninné funkce, exponenciální a logaritmické funkce a jednoduché rovnice.
3. ročník: Goniometrické funkce a rovnice. Trigonometrie. Základní poznatky z kombinatoriky a pravděpodobnosti. Základní poznatky o posloupnostech. Aritmetická a geometrická posloupnost. Finanční matematika.
4. ročník: Základní poznatky ze statistiky. Analytická geometrie v rovině. Planimetrie. Stereometrie. Opakování.

Registrační link pro domácí úkoly on-line:

Na střední škole budete čas od času dostávat online domácí úkoly z matematiky přes internetové stránky www.techambition.com. Budete občas Techambition využívat i ve škole. Pracovat můžete i na tabletu nebo chytrém telefonu.
Vytvořte si svůj účet s pomocí registračního odkazu viz. výše.
Ve svém účtu máte na výběr všechny třídy, které vytvořili (nebo vytvoří) učitelé na Vaší škole, stačí kliknout na tlačítko “Vybrat třídu”. Vyberte si ty, do kterých patříte.
Potom už uvidíte všechny úkoly, které Vám učitel zadá. Pár drobností k těmto úkolům:
○ Ve vizualizacích hýbejte nebo klikejte na všechno, co je oranžové (nebo používejte barevné posuvníky).
○ Dole u otázek občas najdete tlačítko “Vizualizace k této otázce”. Tahle vizualizace Vám pomůže správně odpovědět.
○ Některé otázky jsou chyták a jiné docela těžké, tak si z toho nic nedělejte, když se Vám napoprvé nepovede odpovědět správně. Pomůžeme Vám nápovědou.
○ Když si nebudete jistí u volné odpovědi, zkuste výsledek odhadnout selským rozumem a kupeckými počty. Když se netrefíte, dostanete nápovědu.
Když nám budete chtít něco říct, klikněte na modrou obálku a napište nám, čteme to a děláme si z toho hlavu.
Naším cílem je, aby Vás matematika bavila, dala Vám možnost rozvinout svou uvážlivost a pomohla Vám v budoucnu třeba sestrojit podobný oblek, jako měl Iron man.
Hodně štěstí!
Váš Techambition a učitelé matematiky

Maturitní témata ke státní maturitě z matematiky (písemná forma):

1. Číselné obory
2. Algebraické výrazy