Anglický jazyk

Výuka

Počet povinných hodin jazyka anglického je v jednotlivých ročnících osmiletého a čtyřletého gymnázia stanoven učebním plánem školy.

Ve vyšších ročnících (septima a oktáva, třetí a čtvrtý ročník) mohou studenti navštěvovat volitelný předmět anglická konverzace v rozsahu dvou hodin týdně.

Během výuky jsou studenti informováni o možnosti skládat mezinárodní zkoušky Cambridge English.
Ve školním roce 2014/2015 jsme se stali partnerskou školou jazykového centra P.A.R.K. Brno a díky tomu mají studenti možnost skládat tuto zkoušku přímo na naší škole. Tuto možnost každým rokem využívají studenti 3. a 4. ročníků.

V současné době jsou studenti pravidelně seznamováni s novou maturitní zkouškou z angličtiny. Maturitní požadavky a vzorové testy jsou dostupné na https://maturita.cermat.cz/.

TÉMATA PRO ÚSTNÍ MATURITNÍ ZKOUŠKU Z ANGLICKÉHO JAZYKA

18. The U.S.A. and American cities
19. Canada, Australia and New Zealand
20. Literature

Maturitní zkouška z cizího jazyka – informace k písemné práci (od šk. roku 2021/2022)

Žáci si vybírají jedno ze tří zadání
Píší jeden text o rozsahu minimálně 200 slov
Typy textů:
  • dopis
  • úvaha
  • článek
  • charakteristika
  • vypravování
  • popis

Zadání písemné práce je v anglickém jazyce
Časový limit je stanoven na 75 minut

Učebnice

Prima - kvarta:

• English Plus 1, 2 - 2st edition
  • English Plus 1, 2 - 2nd edition

Kvinta - oktáva, 1. až 4. ročník:

• Maturita Solutions Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate 3rd edition

Rozšiřující učebnice podle úrovně: Essential Grammar in Use, English Grammar in Use, Maturita Activator, Angličtina Maturitní témata

Vyučující po dohodě se studenty zajišťují učebnice hromadnou objednávkou. Při výuce používáme audiovizuální pomůcky, dále výkladové a jednostranné slovníky, časopisy Bridge a Gate. Pravidelně pracujeme s internetem.

Aktivity

Pro studenty septimy a třetího ročníku organizujeme poznávací zájezd do Londýna a okolí. Termíny zájezdů - podzim.

Den mladých velvyslanců

Dne 25.2.2011 pořádala Americká ambasáda v Praze akci nazvanou Den mladých velvyslanců (Junior Ambassadors Day), na kterou byl pozván i student oktávy gymnázia Otokara Březiny, Jiří Páral. Při této příležitosti měl možnost strávit celý den na americké ambasádě a hovořit s diplomaty přidělenými pro Českou republiku, včetně samotného amerického velvyslance Eisena Normana. Celý tento den byl pro studenta mimořádnou zkušeností a příležitostí k poznání všech úkolů, které americká ambasáda v České republice plní.