Co má společného mládežnický hokej a konec února? Hodně, především pro nadané hokejisty, kteří mají zájem o studium na gymnáziích a středních školách. Řečeno hokejovou terminologií, 28. února 2017 končí „přestupní období“ a je to tedy den, kdy je nutné podat přihlášku na střední školu. Střední odborná škola ekonomického směru a Hockey Talent Center Telč otevřou od září 2017 druhý ročník čtyřletého studia s maturitou.

„Máme za sebou první pololetí společného projektu a jsme nadšení. Slyšíme chválu, poděkování a slova uznání. To nás těší, a proto připravujeme nejen pro naše hokejové studenty další vylepšení ve studiu,“ říká Stanislav Máca, ředitel sloučeného Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč. Pro hokejisty je připravený ekonomický směr se sportovním zaměřením v oboru Management sportu a trenérství.

„Gymnázium a střední škola v Telči patří mezi nejlépe vybavené v republice, spolupráce funguje skvěle, proto jsme spokojení, jaké skvělé zázemí jsme v Telči našli. Pro hokejisty jste o skvělý mix studia a hokejového rozvoje,“ doplňuje Jaromír Pytlík, hlavní trenér a zakladatel projektu Hockey Talent Academy (HTA). Ta je určená pro děti od pěti do 14 let, na ni navazuje Hockey Talent Center Telč. Jde o jedno z mála zařízení svého druhu v České republice, které nabízí chlapcům od 15 do 18 let další hokejový rozvoj společný se studiem odborné školy a internátním ubytováním přímo v Telči, v minimálních vzdálenostech mezi ubytováním, školou a novou hokejovou arénou.

„Po úspěchu, který vidíme, tak se chceme dále rozvíjet a otevřeme další ročník studia ekonomického směru se sportovním zaměřením na střední škole. Jen pozor, na podání přihlášek zbývá posledních 14 dnů. Neradi bychom přišli o dobré studenty a výborné hokejisty. Denně sledujeme jejich posun v lavicích i na ledě. Navíc jsme nadšení, jak spolu vycházejí gymnazisti se studenty střední školy, pořádají společné akce, hokejisté chodí na divadelní představení našich studentů, ti zase fandí na hokejových zápasech. Takové vyžití a zázemí bychom rádi nabídli i dalším studentům a hokejistům,“ vysvětluje ředitel Stanislav Máca.

Střední odborná škola ekonomického směru má skvěle vybavené jazykové učebny, třídy pro výuku moderních technologií, moderní jídelnu s vlastní kuchyní, k dispozici je i 3D tiskárnu a nabízí nejen klasické studium, ale také průnik do odborného vzdělávání v předmětech ekonomika, účetnictví, marketing a management, ale třeba také „fiktivní firma“, připravující studenty na vlastní podnikání. Samozřejmě je také výuka se sportovním zaměřením jako trenérství, psychologie sportu, regenerace a výživa ve sportu či sportovní management a marketing, které učí odborníci z Hockey Talent Center, čímž je zaručena dokonalá provázanost.

„Ve středu 22. února od 14.00 hodin si mohou zájemci vyzkoušet ukázkový hokejový trénink zdarma, nabízíme také možnost prohlédnout si zázemí arény v Telči, ale i navštívit školu, aby zájemci a rodiče viděli skutečný stav a mohli se pobavit s vyučujícími a trenéry,“ říkají společně ředitel školy Stanislav Máca a hlavní kouč Jaromír Pytlík.

Adresa hokejové arény HTC: Masarykova 222, Telč, vjezd na parkoviště je však kolem sokolovny z Tyršovy ulice.

Velká fotografie