V roce 2014 se studenti Gymnázia Otokara Březiny v Telči zúčastnili několika akcí. V posledním srpnovém týdnu proběhla v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko expedice, která nabízela studentům zajímavé aktivity z oblasti astronomie, botaniky, entomologie, genealogie a informačních technologií. Studentka kvarty telčského gymnázia Lucie Herciková se zapojila do entomologické sekce, která zkoumala druhovou rozmanitost brouků a hledala ohrožené druhy, zatímco Jiří Rudolf z kvinty gymnázia zkoumal v rámci botanické sekce významné rostliny v přírodní rezervaci Skryjská jezírka. Hlavní náplní expedice byla obvykle práce v terénu a následné zpracovávání informací.
Talnet nabízí mládeži také možnosti partnerské komunikace s odborníky na špičkových pracovištích výzkumných ústavů. V prosinci 2014 organizoval pro studenty se zájmem o medicínu celodenní exkurzi do Ústavu molekulární a translační medicíny v Olomouci, do které se zapojil kvintán Jiří Rudolf. Pracovníci ústavu seznámili studenty se základním výzkumem v oblasti protinádorových léčiv, hlavní náplní byla však samostatná práce v laboratořích. Této části exkurze předcházela důkladná online příprava, protože studenti za dohledu odborníků pracovali s jednotlivými přístroji sami. V závěru dne byla práce vyhodnocena a účastníci získali certifikát, který může mít určitý význam v příjímacím řízení na vysoké školy.
Akce a programy Talnet centra nejsou určeny jen pro studenty gymnázií, ale snaží se podchytit a rozvíjet zájem žáků základních škol a především středoškolských studentů o přírodní a technické disciplíny.