Pan Jaroslav Zaviačič je vícemistrem světa v psaní na psacím stroji a autorem propracované metody výuky psaní na klávesnici ZAV, kterou již řadu let ve škole využíváme. Paní Helena Zaviačičová je devítinásobnou mistryní světa v psaní na klávesnici a současně držitelkou světového rekordu v rychlosti psaní. Zážitkem pro soutěžící i hosty bylo její krátké vystoupení, ve kterém předvedla svoje umění při opisu a diktátu.
Startovní pole tvořilo 32 žáků z šesti základních škol. Vlastní soutěž žáků trvala 30 minut, během nichž se soutěžící snažili absolvovat co nejvíce cvičení v programu ZAV. V hodnocení družstev (započítán výsledek tří nejlepších žáků) zvítězili žáci ze ZŠ Dačice, B. Němcové, druhé místo obsadili žáci ze ZŠ Batelov a třetí místo vybojovalo družstvo ze ZŠ Telč, Hradecká. V soutěži jednotlivců zvítězil Jakub Dvořák (115 cvičení), druhý Dominik Bouda zvládl za 30 minut 98 cvičení (oba jsou žáci ZŠ Dačice, B. Němcové), třetí místo výkonem 86 cvičení vybojovala Hana Stoklasová ze ZŠ Batelov. Pro nejlepší jednotlivce a družstva byly připraveny diplomy a drobné věcné ceny. Nejlepší písař z každé zúčastněné školy získal od manželů Zaviačičových plnou licenci na programovanou výuku psaní ZAV.
Věříme, že všichni od nás odjížděli s příjemnými zážitky. Budeme rádi, když některé účastníky soutěže budeme moci v příštím roce u nás přivítat jako žáky naší školy.